Profesionálom Partizána bliká červená

Lipany-Bardejov 2:0.
Lipany-Bardejov 2:0. (Autor: mesto Lipany)
Juraj Ščerbík|11. sep 2018 o 00:00

V 8. kole druhej futbalovej ligy Odeva Lipany vyhrala nad Partizánom Bardejov 2:0.

LIPANY/BARDEJOV. Oba tímy z chvosta tabuľky sa usilovali vyhnúť koncovému umiestneniu.

Profesionálny tím hostí nakoniec ťahal za kratší koniec povrazu. Už predzápasová gólová úspešnosť neveštila nič dobré.

Taktovku prebrali domáci

Tak sa stalo, že takmer 700 divákov ešte v úvode sledovalo aktívnejšiu hru hostí.

Domáci umne sledovali priebeh a nenechali nič na náhodu. Zvládli aj tri rohové kopy. Možno by boli spokojní aj s bezgólovým výsledkom.

Lenže po pol hodine hry domáci zahrávali od rohovej zástavky a snažili sa vyrovnať pomer síl najmä v strede ihriska.

Predsa len polčas bol v réžii Partizána, no dať dvanásty gól v sezóne sa nepodarilo.

Polčas viac prospel domácim a Odeva poriadne vyzvŕtala mužstvo z bývalého mesta obuvníkov.

Ani nie desať minút po prestávke to v pokutovom území pred brankárom Gmitterom zaškrípalo a z pokutového kopu Bujňák otvoril skóre v prospech domácich.

Po hodine hry bolo vyrovnané na rohové kopy a Lipany boli usilovnejší aj v zakončovaní.

Tréner Jozef Daňko postupne poslal z ihriska preč neefektívneho Staška, Dupkalu aj Siwahlu.

Niečo menej ako desať minút pred koncom už bolo 2:0. Brankár Gmitter nedokázal zabrániť streleckému pokusu Hirku.

Výrazné zmeny v kádri

V kádri Partizána naďalej sledujeme výrazné zmeny súpisky hráčov.

Azda jedinou informáciou z domáceho zdroja bol návrat Grohoľa po nevydarenom pôsobení v Lokomotíve Košice.

Zaujímavý je pohľad na zostavy oboch tímov. Za Lipany nastúpili niekoľkí hráči, ktorí si v Bardejove nenašli miesto.

Poznámka: FIFA kočovný štadión

Len nie tak dávno sme boli svedkami opakovaných vyhlásení, najmä z úst vtedajšieho vedúceho oddelenia školstva, mládeže a telesnej výchovy mesta Bardejov Reného Semanišina, že mesto má futbalový štadión, ktorý spĺňa kritériá FIFA kategórie B.

Že tu budeme svedkami medzinárodných a medzištátnych zápasov. Kedysi vychýrený všešportový areál s atletickou dráhou bol živý najmä vďaka školskej mládeži.

Niekoľko základných i stredných škôl tu absolvovalo hodiny telesnej výchovy. Aby toho nebolo málo, mladá generácia postupne prišla o centrum voľného času (historický Pioniersky dom) či o rekreačnú oblasť okolo Tople, ktorú zdevastoval nezmyselný betónový múr.

Tam bolo v priebehu roka niekoľko desiatok masových športových podujatí. Oživiť športové aktivity v meste nebude jednoduché.

Príkladom je profesionálny futbalový klub. Predsavzatia o tom, že v 2. lige nastúpi 50 percent a viac domácich odchovancov, sú nateraz nesplniteľné.

Traja futbalisti tmavej pleti sú skôr atrakciou ako športovou kvalitou.

Ani skupinu z Prešova nemôžeme nazvať skúsenými futbalistami, osem zápasov dalo každému za pravdu.

Návrat dvojice zo Skalice len dokumentuje, že Partizán sa stáva prestupovou stanicou najmä pre kočovných futbalistov.

Takéto živobytie im vyhovuje. Postavenie v tabuľke ich zaujíma asi už podstatne menej.