Luka Modrič (vľavo) v prípravnom zápase Chorvátsko - Arménsko.
Luka Modrič (vľavo) v prípravnom zápase Chorvátsko - Arménsko. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. jún 2021 o 23:23

Poľsko bude prvým súperom Slovenska na EURO 2020.

BRATISLAVA. Poľskí futbaloví reprezentanti, ktorí budú 14. júna prvým súperom Slovenska na EURO 2020, remizovali v utorkovom prípravnom zápase s Ruskom 1:1.

Poliaci sa vo Vroclave ujali vedenia už v 4. minúte vďaka Jakubovi Swierczokovi, ktorý si otvoril strelecký účet v národnom tíme.

V 21. minúte vyrovnal Vjačeslav Karavajev. Poľský kanonier Robert Lewandowski do zápasu nezasiahol.

V utorok boli v akcii traja súperi Slovákov v kvalifikácii MS 2022, okrem Ruska aj Chorvátsko a Slovinsko.

Chorváti remizovali vo Velikej Gorici s Arménskom 1:1. Vicemajstri sveta viedli od 24. minúty, keď otvoril skóre hlavou Ivan Perišič.

Arménsko vyrovnalo v 72. minúte zásluhou striedajúceho Wbeymara Angula.

Slovinsko remizovalo v Skopje so Severným Macedónskom 1:1. Remízu zabezpečil Slovincom v siedmej minúte nadstaveného času Domen Čcrnigoj.