Ťahali za kratší koniec. Slovenskí volejbalisti v príprave prehrali s Čechmi

Slovenskí volejbalisti. (Zdroj: TASR, Autor: TASR)
TASR|6. aug 2021 o 20:05

Oba tímy si v Hradci Králové zmerajú sily aj v sobotu.

Česko - Slovensko 3:0 (18, 14, 18), dodatkový set 27:25

zostava SR: Paták 6, M. Zeman 3, Lamanec 3, Kriško 12, Krajčovič 8, F. Palgut 0, libero Ľ. Nemec (M. Petráš 0, Ihnát 7, Firkaľ 7, Pokopec 5, Goč 0)

HRADEC KRÁLOVÉ. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v piatok v Hradci Králové v prvom prípravnom stretnutí pred septembrovými majstrovstvami Európy s Čechmi 0:3.

Domáci volejbalisti získali po najtesnejšom dvojbodovom víťazstve aj dodatkový set.

Slováci, ktorí odcestovali do Česka bez pätice Michalovič, Gavenda, Ondrovič, Kováč, Porubský, počas väčšiny zápasu ťahali za kratší koniec.

V treťom sete viedli 16:14, ale aj záver tejto časti zvládli lepšie Česi, ktorí si v 51. vzájomnom súboji vybojovali jubilejnú 30. výhru (30-21). Najviac bodujúcim hráčom SR bol s 12 bodmi kapitán Tomáš Kriško.

Oba tímy si v Hradci Králové zmerajú sily aj v sobotu o 17.00 h. V rámci prípravy na EuroVolley sa tím trénera Mareka Kardoša predstavia aj na augustovom turnaji v severomacedónskom Skopje spoločne s domácim výberom, Čiernou Horou a Izraelom a v generálke na šampionát nastúpia v Nitre proti Portugalsku (27.-28. augusta).

Informoval web Slovenskej volejbalovej federácie.

Domov»Halové športy»Volejbal»Ťahali za kratší koniec. Slovenskí volejbalisti v príprave prehrali s Čechmi