Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Pri výtržnostiach v Peru strelili mladíka do hrude

Výtržnosti pri futbale v Peru sa skončili tragicky. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
TASR|Publikované 1. apr 2014 o 07:42

Kluby dali svojim ultras zopár voľných lístkov. Medzi znepriatelenými fanúšikovskými frakciami sa o ne strhla bitka.

LIMA. Tragicky sa skončili výtržnosti fanúšikov pred nedeľňajším zápasom najvyššej peruánskej futbalovej súťaže medzi tímami Universitario de Deportes a Sport Huancayo (1:3). Pri násilných stretoch zomrel jeden tínejdžer, podľa polície ho strelili do hrude.

Podľa agentúry Reuters sa pobili tvrdé jadrá dvoch znepriatelených fanklubov. "Stále prebieha vyšetrovanie celého incidentu. Podľa našich doterajších zistení bola dôvodom bitky kontrola nad vstupenkami," uviedol hovorca mestského obvodu Ate v metropole Lima.

Kluby totiž poskytli svojim ultras niekoľko voľných lístkov na zápas. Pre obmedzený počet vstupeniek sa o ne strhla medzi znepriatelenými fanúšikovskými frakciami bitka.

Universitariu po tomto incidente zavreli na 30 dní jeho domovský stánok. Úradujúci peruánsky šampión a jeden z najpopulárnejších klubov v krajine má za tento čas podať správu, aké opatrenia urobil na zaistenie bezpečnosti na štadióne.

Fanúšikovia Universitaria vyjadrili s týmto verdiktom ostrý nesúhlas. Televízne zábery ukazujú desiatky policajtov s helmami a ochrannými štítmi, ako zaisťujú okolie 80-tisícového Estadia Monumental pred nespokojným davom. Vedenie Universitaria, finalistu Pohára osloboditeľov z roku 1972, situáciu zatiaľ nekomentovalo.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.