Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Prezident PSG čelí obvineniu, mal sa dopustiť úplatkárstva

Na snímke vpravo brazílsky futbalový útočník Neymar, vľavo prezident klubu Paris Saint-Germain (PSG) Nasser Al-Khelaifi na štadióne PSG v Paríži 4. augusta 2017. (Autor: TASR)
SITA|20. feb 2020 o 13:57

Prípad súvisí s prideľovaním televíznych práv.

ŽENEVA. Švajčiarski federálni prokurátori vo štvrtok vzniesli obvinenie z úplatkárstva voči prezidentovi francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain a členovi výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Nasserovi Al-Khelaifimu.

Prípad súvisí s prideľovaním televíznych práv na vysielanie zápasov futbalových majstrovstiev sveta v rokoch 2026 a 2030. Tie napokon dostala katarská mediálna skupina BeIN Sports, ktorej šéfuje práve Al-Khelaifi.

Niekdajší generálny sekretár FIFA Jérome Valcke mal za túto "spoluprácu" s Katarčanom Al-Khelaifim užívať luxusnú vilu na Sardínii bez platenia akéhokoľvek nájomného vo výške až 1,8 milióna eur.

Valckeho obvinili z prijímania úplatkov či falšovania dokumentov. Trestné stíhanie voči nemu sa vedie aj v niekoľkých ďalších bodoch obžaloby súvisiacich s porušením povinností pri správe cudzieho majetku s priťažujúcimi okolnosťami.

Podľa švajčiarskych prokurátorov mal zinkasovať provízie v celkovej výške 1,25 milióna eur. V tomto úplatkárskom prípade obvinili aj tretiu osobu, ktorej totožnosť zatiaľ nezverejnili.

Súvisiace články