Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Súper bude podľa Gašparíka favorit, Niňaj proti Spartaku nenastúpi

Futbalisti Spartaku Trnava. (Autor: TASR)
TASR|21. júl 2021 o 20:29

Za Sepsi bude hrať bývalý hráč Spartaka Bogdan Mitrea.

TRNAVA. Futbalisti Sepsi OSK chcú vo štvrtkovom úvodnom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na pôde Spartaka Trnava zabojovať o víťazstvo.

Výprava rumunského tímu pricestovala na Slovensko v stredu predpoludním leteckým špeciálom.

Po prílete do Bratislavy sa presunula do Trnavy a ubytovali v hoteli Holiday Inn Trnava. Vo výprave chýba zranený Branislav Niňaj.

Slovenský stopér by však podľa trénera Lea Grozavu v priebehu týždňa mohol byť fit, odvetu by teda teoreticky mohol stihnúť, ak sa bude cítiť dobre.

Súper je favorit

Tréner Spataka Michal Gašparík zas nemôže na štvrtkový duel počítať so zraneným pravým obrancom Kristiánom Koštrnom, ktorý podstúpil minulý týždeň operáciu kolena.

Pre svalové zranenie najnovšie vypadol aj Stanislav Olejník. Pozitívom je, že už môže počítať s dvojicou útočníkov Milan Ristovski - Kelvin Boateng.

"Obaja sú pripravení. Možno nie na sto percent, ale môžu hrať. Jednoznačne to cítil asi každý, že útočník nám v šestnástke, kde sa rozhodujú zápasy, chýbal. Sme veľmi radi, že sme získali Ristovskeho, ktorého poznáme a on pozná náš systém. Nemusí sa s mužstvom zohrávať. Trénoval aj s Rijekou, takže má parametre na zápas," povedal Gašparík.

Naznačil, že v základnej zostave oproti duelu s Mostou príde k zmenám, menoslov hráčov si však tentoraz nechal pre seba. "Je to kvázi neznámy klub, ktorý začína v pohároch, ale zároveň bohatý klub s kvalitným a širokým kádrom.

Pokiaľ vychádzame z analytických dát, vychádza nám to, že Rumuni sú favoritom, ale rozhoduje sa na ihrisku. Hráme doma, kde sme silní, skúsime im to, čo najviac sťažiť a zabojovať o dobrý výsledok tak, aby ešte bola otvorená aj odveta," poznamenal Gašparík.

Zaujímali ich skúsenosti Mitreu

V čase zápasu, teda od 19.00 h, sa hráči Sepsi zoznámili s trnavským štadiónom na oficiálnom predzápasovom tréningu. Nič nové nezažíva kapitán tímu Bogdana Mitreu, ktorý v Spartak pôsobil jednu necelú sezónu v ročníku 2019/20.

"Teším sa, že som sa vrátil do Trnavy, zdá sa mi, že sa tu nič nezmenilo. Dúfam, že nám vyjde zápas a odídeme domov s víťazstvom," povedal na úvod Mitrea.

Jeho poznatky z trnavského prostredia zaujímali aj klubových činovníkov. "Hovoril som im, že Spartak Trnava je na Slovensku významný futbalový klub. Nemal som čo iné povedať, cítil som sa v Trnave dobre a tak aj na mesto a klub spomínam. Spartak stále sledujem, mám tu bývalých spoluhráčov, s mnohými som hrával.

Zaujíma ma, ako napredujú, najmä mladí. Nepoviem, na čo som upozorňoval trénera, to zostane medzi nami. Poznám však aj trénera Gašparíka a viem, že nás čaká náročný zápas," dodal skúsený zadák, ktorý sa vďaka výkonom v Sepsi dostal aj do rumunskej reprezentácie.

Klub vznikol pred desiatimi rokmi

Sepsi je inak mladý klub, vznikol v roku 2011. Sídli v meste Sfantu Gheorge, kde žije pomerne rozsiahle maďarské etnikum.

Trénera tímu Grozavu môže tešiť dobra forma tímu, mančaft dosahoval dobré solídne výsledky v prípravných zápasoch a víťazne vstúpil do ligovej sezóny, keď doma zdolal Academicu Clinceni 2:0.

Oba góly padli po zmene strán, najprv z priameho kopu skórovala letná posila z Hartbergu - Slovinec Rajko Rep. Neskôr strelou z asi 25 metrov zaskočil brankára súpera práve Mitrea.

"Ukázali sme dobré výkony v príprave aj v lige. Cez leto nám odišli niektorí hráči, som si vedomý, že noví, ktorí ich nahradili, budú ešte potrebovať čas, aby sa úplne zžili s mužstvom.

Uvedomujem si, že prípravné zápasy sa nedajú porovnať so súťažným duelom v pohárovej Európe. Čaká nás dosť ťažký zápas, vieme, že Trnava v roku 2018 získala titul a patrí k pravidelným účastníkom v európskych pohároch. Myslím si, že o výsledku môžu rozhodnúť detaily, možno jedna situácia," dodal Grozavu.

Súvisiace články