Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Guľu čaká prestížne derby. Ak Plzeň prehrá, na titul môže zabudnúť

Adrián Guľa ako tréner Viktorie Plzeň. (Autor: fcviktoria.cz)
TASR|5. jún 2020 o 19:48

Slovenský tréner sa na zápas teší.

PLZEŇ. Futbalisti Viktorie Plzeň chcú v nedeľnom šlágri 28. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Slavie Prahe (19.00) praktizovať hru, vďaka ktorej pod vedením trénera Adriána Guľu vyhrali všetkých osem súťažných zápasov v tomto kalendárnom roku.

Slovenský kouč pozná silné stránky Pražanov, proti lídrovi tabuľky sa chce však prezentovať vlastným herným štýlom.

"Už sa na zápas veľmi teším. Bolo dôležité, aby sme po dôležitom víťazstve v Opave (2:0) dobre zregenerovali. Je pre nás veľmi podstatné, že máme všetkých hráčov zdravotne k dispozícii. Všetci sú odhodlaní," povedal Guľa pre web Viktorie.

Slavia po 27 kolách vedie tabuľku s osembodovým náskokom práve pred Plzňou.

Nedeľný duel môže byť kľúčový, v prípade prehry Viktorie by sa líder vzdialil prenasledovateľovi už na rozdiel jedenásť bodov, čo by bol ťažko dostihnuteľný náskok.

Naopak, víťazstvo nad rivalom by ešte udržalo Plzeň v hre o majstrovský titul.

"Už dlhodobo sa ukazuje, že Slavia má svoju kvalitu a jasný herný štýl. Nie je o tom, že by vyčkávali alebo hrali z hlbokého bloku na náhodu. Vieme o silných stránkach súpera, rovnako tak aj my sa chceme prezentovať vlastným herným štýlom. Preto očakávam kvalitný zápas," teší sa Guľa.

Ten by rád zlomil nepriaznivú bilanciu Viktorie na ihrisku súpera. Plzeň čaká na víťazstvo v Edene viac než šesť rokov. Podľa Guľu však minulosť v takýchto dueloch nerozhoduje.

"V takých zápasoch je podstatné nasadenie a motivácia v ten daný moment. Minulý príbeh, našťastie, nemám v sebe, takže sa o tom snažíme takto hovoriť aj s hráčmi. Rozhodne to, ako budeme pripravení, samozrejme, rešpektujúc súpera, ktorý má kvalitu. Hráči musia dôverovať svojim silným stránkam a ísť do toho s odhodlaním naplno," dodal Slovák.

Súvisiace články