Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prešov rozhodol prvé finále až v predĺžení

SITA|Publikované 16. máj 2007 o 20:42

PREŠOV 16. mája (SITA) - V prvom stretnutí finále play off extraligy hádzanárov sa zrodilo víťazstvo vicemajstrovského Tatrana Prešov. Zvereneci trénera Romana Lamača využili v stredu výhodu domáceho ...

PREŠOV 16. mája (SITA) - V prvom stretnutí finále play off extraligy hádzanárov sa zrodilo víťazstvo vicemajstrovského Tatrana Prešov. Zvereneci trénera Romana Lamača využili v stredu výhodu domáceho prostredia a v Tatran handball aréne zdolali úradujúceho šampióna MŠK SIRS Považská Bystrica 39:36 po predĺžení, keď po I. polčase ešte prehrávali 17:20, no po 60 minútach hry sa duel skončil nerozhodne 32:32. Prešovčania sa ujali vedenia vo finálovej sérii 1:0. Druhý súboj o titul je na programe v sobotu 19. mája o 18.00 h tentoraz na Považí.

Finále play off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazné stretnutia):

• Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica 39:36 po predĺžení (32:32, 17:20) - stav série 1:0

Zostavy a góly:

Prešov: M. Meluš, Bakša - Marušák 1, T. Mažár 2, Milan Filič, Michal Urban 5, Pekár 2, Miloš Filič, Fuňak 8, Tumidalský 5, Dudáš 6, Durilla, Mikéci 4, Kozlov 6/2

P. Bystrica: Drápal, Kovačin, Biel - Trabelssie 5, Cifra, Krahulík 6, Ľ. Ďuriš 2, P. Zaťko 5, Straka 4, S. Mažár 2, J. Kozák, Martin Kozák 1, Tůma 11/1

Pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčení: 8 - 8, ČK: Fuňak za hrubý faul - P. Zaťko za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 1400 divákov

Zaplnená prešovská hala bola svedkom dramatického prvého finále, v ktorom o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. V I. polčase sa mužstvá ťahali gól po góle, až v záverečných troch minútach si hostia vypracovali trojgólový náskok (20:17). Po prestávke ho ešte zvýšili, keď v 34. min viedli 22:18. Vzápätí však prišla šesťgólová šnúra Prešova, ktorý v 42. min už vyhrával 24:22. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času svietil na ukazovateli skóre stav 30:26 a zdalo sa, že domáci už dovedú zápas do víťazného konca. V nasledujúcej štvorminútovke sa však zeleno-bieli nedokázali strelecky presadiť, čo hostia využili a najmä vďaka gólom Tůmu znovu získali vedenie (31:30). Považania vyhrávali ešte aj 32:31, ale v záverečnej minúte hráči Tatrana vyrovnali a vynútili si tak predĺženie. V ňom už domáci dominovali, hostí nepustili do vedenia a napokon vybojovali dôležité víťazstvo 39:36.

Roman Lamač (tréner Prešova): "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Hostia sa v play off vždy snažia vyhrať najmä ten prvý duel. Považanom dobre zahrali spojky i pivot a dokázali sa presadiť aj z rýchlych protiútokov. My sme naopak v rozhodujúcich chvíľach nevedeli skórovať. Potrebujeme predovšetkým viac gólov od spojok, čo nám dnes chýbalo. Som však rád, že sme náročné stretnutie napokon zvládli."

František Šulc (tréner P. Bystrice): "Bol to jeden z mála kvalitných zápasov v našej súťaži, mohlo by takýchto byť viac. S výkonom chlapcov som spokojný. Podali sme slušný výkon so smutným koncom."