Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Prešov na turnajoch v Nemecku s 2. a 5. miestom

SITA|Publikované 16. aug 2007 o 09:56

MANNHEIM/PREŠOV 16. augusta (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov majú na turné v Nemecku za sebou už dva turnaje. Počas víkendu obsadili na podujatí v St. Ingberte 2. miesto, keď vo finále nestačili na ruské ...

MANNHEIM/PREŠOV 16. augusta (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov majú na turné v Nemecku za sebou už dva turnaje. Počas víkendu obsadili na podujatí v St. Ingberte 2. miesto, keď vo finále nestačili na ruské Dinamo Astrachán. "Nezvládli sme druhú časť zápasu. Naše družstvo vyprodukovalo množstvo chýb. Po ľahko získaných loptách nás po kontrách doslova rozstrieľal," vysvetlil pre denník Korzár majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar. V utorok a v stredu sa zase Šarišania predstavili na Pfalz Cupe vo Friesenheime. Zverenci trénera Martina Liptáka dosiahli v základnej skupine proti bundesligovým súperom tieto výsledky (hralo sa 2x15 min) - Rhein-Neckar Löwen 11:11 a TUSEM Essen 15:20. V stretnutí o konečné 5. miesto zvíťazil slovenský šampión nad Duklou Praha 36:28 (20:14).

Prešovčania nemajú momentálne k dispozícii kompletný káder. Tumidalský je zranený a trojica Mikéci, Michal Urban a Geci má reprezentačné povinnosti na MS "21" v Macedónsku. "Základná kostra je pri ich neúčasti dosť úzka. Všetko v doterajších zápasoch stálo a padalo na výkone Radčenka. Kým Saša vládal, išlo to. Len čo mu sily ubudli, išlo to s nami z kopca. Faktom je, že po príchode z Talianska nebol patrične fyzicky pripravený. Neabsolvoval kondičný blok, takže resty sa po sérii duelov prejavujú. Na turnaji St. Ingberte Radčenkovi sily rapídne ubudli najmä vo finále s Astrachánom a hneď sa to premietlo do výsledku. Vo všetkých doterajších súbojoch patril k našim najlepším hráčom aj strelcom,” uviedol v regionálnom denníku na margo novej posily družstva majiteľ klubu.


Súvisiace články