Chelsea nepomohla ani zmena trénera, šokujúci výsledok sa zrodil v Manchestri

Hráči Sheffieldu United sa tešia z gólu do siete Manchestru United.
Hráči Sheffieldu United sa tešia z gólu do siete Manchestru United. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|27. jan 2021 o 21:40

Stredajší duel nevyšiel ani Aston Ville.

LONDÝN. Trénerovi Thomasovi Tuchelovi nevyšla premiéra na lavičke FC Chelsea podľa predstáv. Jeho zverenci iba remizovali v stredajšom domácom stretnutí 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže s Wolverhamptonom 0:0.

Londýnčania síce mali výrazné držanie lopty až 78 percent a množstvo šancí, ale nedokázali ich pretaviť na gól. Naopak, hostia ani raz nevystrelili na bránku a naplno nebodovali už v siedmom dueli za sebou.

Thomas Tuchel pri debute na lavičke FC Chelsea.
Thomas Tuchel pri debute na lavičke FC Chelsea. (Autor: SITA/AP)

Ešte horšie dopadol Manchester United, ktorý na domácom trávniku senzačne prehral s posledným mužstvom ligy Sheffieldom United 1:2.

Domáci obranca Harry Maguire síce dokázal v druhom polčase reagovať na vedúci gól Keana Bryana, ale v 74. minúte rozhodol o osude duelu Oliver Burke.

United prehrali štvrtý ligový duel v sezóne a naďalej strácajú na svojho mestského rivala jeden bod. Shieffield naplno bodoval len druhýkrát v tomto ročníku a vôbec prvýkrát na ihrisku súpera.

Najviac gólov padlo na štadióne Turf Moor, kde Burnley zvíťazilo nad Aston Villou 3:2. Hostí síce poslal do vedenia v 68. minúte Jack Grealish, ale v priebehu troch minút otočili skóre Dwight McNeil a Chris Wood.