Dúbravka pomohol Newcastlu k ďalšiemu víťazstvu, zdolali šiesty Bournemouth

Salomon Rondon (vpravo) oslavuje gól do siete Bournemouthu.
Salomon Rondon (vpravo) oslavuje gól do siete Bournemouthu. (Autor: Owen Humphreys SITA/AP)
SITA|10. nov 2018 o 15:47

Pozrite si sumáre sobotných zápasov Premier League.

LONDÝN. V úvodnom sobotňajšom zápase 12. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zdolal Cardiff na domácom ihrisku Brighton 2:1.

Už v šiestej minúte sa hostia ujali vedenia zásluhou Lewisa Dunka.

Domáci však ešte v prvom polčase vyrovnali presnou strelou Calluma Patersona a od 34. minúty hrali presilovku po vylúčení Dala Stephensa.

Klub z hlavného mesta Walesu napokon využil početnú prevahu v samotnom závere, keď o zisku troch bodov rozhodol v 90. minúte Sol Bamba.

Martin Dúbravka sa so spoluhráčmi z Newcastlu tešil z víťazstva nad šiestym Bournemouthom 2:1.

Slovenského brankára prekonal iba Jefferson Lerma, ktorý tesne pred polčasovou prestávkou poslal po rohu loptu hlavou za jeho chrbát.

Premier League - 12. kolo:

Cardiff - Brighton 2:1 (1:1)
Góly:
28. Paterson, 90. Bamba - 6. Dunk
ČK: 34. Stephens (Brighton)

Huddersfield Town - West Ham United 1:1 (1:0)
Góly: 6. Pritchard - 74. Anderson

Leicester City - FC Burnley 0:0

Newcastle United - AFC Bournemouth 2:1 (2:1)
Góly: 7. a 40. Rondon - 45.+6 Lerma /Martin Dúbravka odchytal za domácich celý zápas./

FC Southampton - FC Watford 1:1 (1:0)
Góly: 20. Gabbiadini - 82. Holebas

Crystal Palace - Tottenham 0:1 (0:0)
Góly: 66. Foyth

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka pomohol Newcastlu k ďalšiemu víťazstvu, zdolali šiesty Bournemouth