Chelsea nečakane zaváhala, zápas Manchestru City museli odložiť

Smutný tréner londýnskej Chelsea Frank Lampard.
Smutný tréner londýnskej Chelsea Frank Lampard. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. dec 2020 o 18:08

Rolu favorita nepotvrdil ani Leicester City.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea prekvapujúco remizovali v zápase 16. kola najvyššej anglickej súťaže na domácom trávniku s Aston Villou 1:1.

Zverenci trénera Franka Lamparda otvorili skóre ešte v prvom polčase, keď hlavou k bližšej žrdi presne namieril francúzsky útočník Olivier Giroud.

Päť minút po prestávke vyrovnal prudkou strelou osamotený Anwar El Ghazi. Domáci sa po remíze presunuli na šieste miesto, hostia sú o priečku vyššie.

Aj druhý pondelkový duel medzi londýnskym tímom Crystal Palace a Leicestrom City sa skončil remízou 1:1.

Do vedenia mohli ísť v 19. minúte, ale Kelechi Iheanacho nepremenil pokutový kop. V 58. minúte skóroval z náročnej pozície domáci Wilfried Zaha, ale sedem minút pred koncom zariadil deľbu bodov Harvey Barnes.

Harvey Barnes (číslo 15) v súboji s Nathanielom Clyneom.
Harvey Barnes (číslo 15) v súboji s Nathanielom Clyneom. (Autor: SITA/AP)

Dnes si mali zmerať sily aj Everton s Manchestrom City. Tento duel bol však odložený pre viacero pozitívnych prípadov na koronavírus v tíme hostí.

"Na základe dôrazných rád zo strany zdravotníkov a po konzultácii oboch tímov Premier League sme sa rozhodli duel odložiť," zverejnil Manchester City v stanovisku, ktoré zverejnila aj agentúra AFP.

Premier League - 16. kolo:

• Chelsea Londýn - FC Aston Villa 1:1 (1:0)

Góly: 34. Giroud - 50. El Ghazi

• Crystal Palace - Leicester City 1:1 (0:0)

Góly: 58. Zaha - 83. Barnes

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea nečakane zaváhala, zápas Manchestru City museli odložiť