Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Škótsku ligu predčasne ukončili, Celtic získal deviaty titul v rade

Radosť futbalistov Celticu Glasgow. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. máj 2020 o 14:06

Z najvyššej súťaže zostúpili Hearts.

EDINBURGH. V Škótsku v pondelok pre pandémiu nového koronavírusu predčasne ukončili sezónu najvyššej futbalovej súťaže. Vedenie SPFL vyhlásilo za majstra Celtic Glasgow, ktorý získal titul deviatykrát za sebou, zostúpili Hearts.

Dvanásť účastníkov Premiership sa už koncom minulého týždňa zhodlo, že dohrať ročník je v súčasnej situácii nemožné. Konečnú tabuľku vypočítali na základe bodového priemeru na jeden zápas.

V porovnaní s 13. marcom, keď súťaž prerušili, v nej nastala jediná zmena, mužstvo St. Johnstone sa posunulo na šiestu priečku pred Hibernian.

"Radi by sme dohrali sezónu na trávnikoch, na štadiónoch pred fanúšikmi. Ochorenie COVID-19 však ochromilo športové súťaže na celom svete a jeho dôsledky budeme cítiť ešte dlho," citovala predsedu SPFL Murdocha MacLennana agentúra DPA. Hearts zvažujú právne kroky proti zostupu do druhej ligy.

"Kluby sa v piatok jednohlasne zhodli, že neexistuje realistický scenár, ako dohrať sezónu 2019/2020. Teraz sa sústredíme na opätovné spustenie futbalového diania, len čo to bude možné," povedal výkonný riaditeľ SPFL Neil Doncaster.

Súvisiace články