Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Pre chyby rozhodcov budú opakovať zápas tureckej ligy

V tureckej lige budú zápas opakovať. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
SITA|30. jan 2014 o 08:30

Takmer dva týždne trvalo rozhodovanie, čo so zápasom medzi Kasimpasou a Besiktasom Istanbul (2:1). S verdiktom o opakovaní nie je spokojná ani jedna strana.

ISTANBUL. Turecká futbalová federácia s definitívnou platnosťou anulovala výsledok decembrového ligového stretnutia medzi Kasimpasou a Besiktasom Istanbul (2:1) a rozhodla, že súboj odohrajú ešte raz 11. februára.

Dôvodom sú chyby rozhodcov. Funkcionári o definitíve pre opakovanie rokovali takmer dva týždne.

Vhodil loptu do ihriska

Hlavný rozhodca Baris Simsek nepotrestal holandského obrancu Kasimpasy Ryana Donka za vhodenie druhej lopty do ihriska, čím zmaril šancu Portugalčana Huga Almeidu.

Podľa funkcionárov mal arbiter domáceho hráča vylúčiť a nariadiť pokutový kop. V stretnutí napadol jeden z fanúšikov v pokutovom území stredopoliara Besiktasu Manuela Fernandesa.

Diváka spacifikovali Almeida a Ramón Motta a videli červenú kartu. Besiktas pôvodne žiadal výsledok kontumovať v jeho prospech.

Obaja žiadali niečo iné

S rozhodnutím nie je spokojná ani jedna strana, Kasimpasa žiadala ponechať výsledok v platnosti. Informácie zverejnila anglická verzia webu denníka Hurriyet a web turkish-football.com.

Súvisiace články