Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Pramuk sa stal otcom a prestúpil do švajčiarskeho Pfadi Winterthur

TASR|5. máj 2006 o 15:06

Nyíregyháza 5. mája (TASR) - Slovenský hádzanár Martin Pramuk prežíva rušné obdobie - v utorok sa prvýkrat v živote stal otcom, pomáha v závere sezóny ...

Nyíregyháza 5. mája (TASR) - Slovenský hádzanár Martin Pramuk prežíva rušné obdobie - v utorok sa prvýkrat v živote stal otcom, pomáha v závere sezóny v svojmu klubu z Nyíregyházy v boji o konečnú 7. priečku maďarskej ligy a navyše podpísal novú dvojročnú zmluvu so švajčiarskym Pfadi Winterthur.

Reprezentačný brankár a hrdina rozhodujúceho zápasu play off o ME 2006 v Košiciach s Rakúskom, z ktorého si Slováci vybojovali historickú účasť na vrcholnom podujatí, strávil v maďarskom pôsobisku dve posledné sezóny, predtým odohral za svoj materský klub 1. MHK Košice 10 sezón. "Aj preto by som chcel vyskúšať ešte nejakú inú súťaž, veď mám už 30 rokov," vysvetlil Pramuk a pokračoval: "Uvedomujem si, že švajčiarska súťaž nemá také silné kluby ako Veszprém alebo Szeged, ale nazdávam sa, že zvyšok súťaže je porovnateľný so švajčiarskou ligou. Môjmu novému klubu sa v tejto sezóne príliš nedarilo a skončil až v spodnej polovici tabuľky, no vedenie plánuje výrazné posilnenie, okrem mňa má prísť viacero kvalitných legionárov."

Predstavitelia Pfadi si svojho nového gólmana osobne prišli pozrieť v januári až do Modry na prípravný zápas slovenskej reprezentácie so Švajčiarskom pred ME. "Už dávnejšie som mal ponuku chytať za jeden druholigovú klub, ale to sa mi nepozdávalo. Vlani som však bol znova na skúške v ďalšom meste a veľmi sa mi vo Švajčiarsku páčilo. Už som si kúpil učebnicu nemčiny, skúšam prvé lekcie a čaká ma kopec práce s hľadaním bytu, lebo do Winterthuru odídem s celou rodinkou," vyhlásil šťastný otec dcérky Sofie.

Pramuk verí, že skutočnosť, že všetci traja stabilní gólmani slovenského národného výberu účinkujú v Maďarsku, bude pre zverencov trénera Petra Hatalčíka výhodou v blížiacom sa play off o majstrovstvá sveta 2007 v Nemecku. "Aj keď nie vždy proti nám hrali v plnej sile, máme s nimi v poslednom období veľmi dobrú bilanciu. Nevýhodou je, že hráme prvý zápas doma, no ak vyhráme o šesť-sedem gólov, máme veľkú šancu na postup," tvrdil košický odchovanec.

Súvisiace články