Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Považania dostali hádzanárov z Tbilisi

Sportnet|Publikované 24. júl 2007 o 22:00

VIEDEŇ. Po účastníkoch Ligy majstrov Tatrane Prešov a Iuvente Michalovce spoznali súperov v európskych hádzanárskych pohárových súťažiach aj ďalšie tri zo siedmich slovenských klubov (B. Bystrica vo Vyzývacom pohári a Šaľa v PVP žien sa mená protivníkov

dozvedia až 9. októbra).

Vicemajstri z Považskej Bystrice si v 1. kole Pohára EHF mužov zahrajú proti gruzínskemu HC Tbilisi. Prvý zápas by mali odohrať v domácom prostredí 1. alebo 2. septembra, odvetu na gruzínskej pôde o týždeň neskôr (8./9. septembra).

"V dvojzápase s Tbilisi sme napriek zmenám, ktoré sa u nás v klube udiali, favoritom. Radi by sme postúpili. Pokúsime sa nájsť cestu, aby sa obe stretnutia uskutočnili u nás, prípadne u súpera. Samozrejme, skôr by sme privítali, keby sa mohli hrať dvakrát doma," uviedol riaditeľ MŠK Jaroslav Fábry.

Vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) sa v 2. kole bude hrať turnajovým spôsobom - systémom každý s každým (28. - 30. 9.).

Muži Štartu Nové Zámky budú o dve postupové priečky z

B-skupiny bojovať v spoločnosti RK Metaloplastika Šabac (Srb.), University of Manchester HC (Angl.) a HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Hercegovina). Dejiskom zápasov by mal byť Šabac.

"Šance na obsadenie 2. miesta máme. Rozhodne sa zrejme medzi nami a Šabacom," poznamenal športový riaditeľ Štartu Michal Tóth.

Ženy ŠKP Štart Bratislava sa rovnako predstavia vo Vyzývacom pohári. Ich konkurentkami v boji o dve miestenky do 3. kola budú v B-skupine GOconnectIT/Fortissimo Cothen (Hol.), Arkatron Minsk (Biel.) a Gazi University Ankara (Tur.). Organizátorom turnaja by mal byť holandský Cothen. "Hoci nevieme veľa o sile súperov, myslím si, že šancu máme, keďže postupujú prví dvaja," tvrdí nový tréner ŠKP Štart Štefan Katušák. (sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.