2 - 0
(0:0)

MS vo futbale 2022: Ronaldo neskóroval, no Portugalsko vyhralo

Portugalsko - Uruguaj: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes.
Portugalsko - Uruguaj: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes. (Autor: Sportnet.sk)
Sportnet|28. nov 2022 o 17:00

Portugalsko a Uruguaj dnes hrali svoj druhý zápas v skupine H na MS vo futbale 2022 v Katare. Sledovali ste online prenos komentovaný minútu po minúte.

ONLINE PRENOS: Portugalsko - Uruguaj na MS vo futbale 2022

Majstrovstvá sveta Skupina H 2022/2023
28.11.2022 o 20:00
Portugalsko
2:0
(0:0, 2:0)
90+11 minúta
Ukončený
Uruguaj
Prehľad
Góly: 54. B. Fernandes, 90+3. B. Fernandes (pen.). ŽK: 38. Neves (POR), 77. Félix (POR), 89. Dias (POR) – 6. Bentancur (URU), 44. Olivera (URU). Rozhodca: Faghani (Irán).
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Dva góly Bruna Fernandesa rozhodujú o postupe Portugalska do osemfinále majstrovstiev sveta už po dvoch skupinových dueloch. Uruguaj sa prebral po prvom inkasovanom zásahu, polhodinový tlak vyrovnanie nepriniesol.

Pôvodne bol otvárací gól pripísaný Cristianovi Ronaldovi, ale rekordman v portugalskom drese o svoju trefu dodatočne prišiel.
90+11
Koniec zápasu.
90+10
Pepe sa nikam neponáhľa. Iránsky arbiter dáva najavo, že ešte niekoľko sekúnd pridá.
90+9
importantĎalšia šanca na tretí gól, ale to by s Bruno Fernandesom museli hrať centimetre. Po koncovke spoza veľkého vápna totiž zvonila pravá tyč!
90+9
Rohový kop sa síce skončil neúspechom, to ale Portugalcom nevadí.
90+8
90+8
importantBruno Fernandes blízko hetriku, ťažký volej triafa len do nôh Rocheta! Výborný center od Guerreira.
90+7
Platilo to aj o siedmej nadstavenej minúte. Zdá sa, že je rozhodnuté.
90+6
Hrá sa ďaleko od Dioga Costu, takto to Portugalci chcú.
90+5
Uruguaj už nemá fyzické sily na záverečný tlak. Áno, piati hráči majú v nohách len polhodinu, respektíve menej, ale ide aj o sily mentálne.
90+4
Vo štvrtej nadstavenej minúte sa dozvedáme, že sa nadstavuje deväť minút.
90+3
90+3
goalPortugalsko dalo gól! Pokutový kop premenený, BRUNO FERNANDES to zahral do protipohybu Sergia Rocheta!
90+1
Ešte nemáme údaj o nadstavenom čase, penaltová situácia sa rozoberá dobré tri minúty.
90
90
importantA pokutový kop to je! José Giménez zahral pri páde rukou, Bruno Fernandes si to hodil výborne. Penalta a možnosť poistky pre Uruguaj.
89
yellowCardRúben Dias vidí za protesty žltú kartu.
89
importantA opakovaný záznam ukazuje, že to ruka bola! Situácia sa skúma systémom VAR.
88
Z posledných síl Bernardo Silva zachytil loptu na hracej ploche, Bruno Fernandes si pýtal penaltu. Neúspešne.
87
Čas rýchlo plynie. Suárez, Gómez či Pellistri musia niečo vymyslieť, inak bude Uruguaj na pokraji vypadnutia.
86
changeStriedanie v tíme Uruguaj:
z ihriska odchádza Mathias Olivera, prichádza Matías Viña.
85
João Palhinha zastavil začínajúcu sa kontru Bentancura.
84
Striedania rozbili tlak Uruguajcov, ktorí sa nevedia dostať k lopte.
83
Rafael Leão z ničoho nič napriahol a... Napriahol nepresne. Sedem minút do konca riadneho hracieho času.
83
Európska krajina rohový kop ubránila ešte pred striedaniami. Tie prebiehali takmer celú minútu. Pokračujeme už bez Ronalda, ktorý posunul pásku pre kapitána Pepemu.
82
changeStriedanie v tíme Portugalsko:
z ihriska odchádza João Félix, prichádza Matheus Nunes,
z ihriska odchádza Cristiano Ronaldo, prichádza Gonçalo Ramos,
z ihriska odchádza William Carvalho, prichádza João Palhinha.
81
Vynikajúci center Varelu sprava, Cancelo v poslednej chvíli neguje hlavičku Suáreza. Rohový kop.
80
Portugalsko úplne vypustilo ostatné minúty. Je až neuveriteľné, s akou laxnosťou pristupuje k defenzíve.
79
importantDiogo Costa sa nenechal oklamať a vychytal pokus o lob v podaní Giorgiana De Arrascaetu! Portugalci prepadli v strede poľa, Uruguaj išiel do prečíslenia, ale ani z tohto nie je gól!
78
78
importantGiorgian De Arrascaeta s prízemným centrom, lopta sa dostala k Suárezovi, ktorý z malého vápna netriafa priestor brány! Bol tesne bránený, ale toto mohol zvládnuť lepšie!
77
yellowCardŽltá karta pre Joãa Félixa, ale čo je horšie, tak priamy kop pre Uruguaj z ľavej strany.
76
Bernardo Silva sa nepredral cez svojho protivníka, rohový kop nevybojoval.
75
75
importantMaxi Gómez s technickou ranou z dvadsiatich metrov, otriasa sa ľavá tyč!
73
Godín pri odchode z trávnika odovzdal kapitánsku pásku Cavanimu, ten ju pozabudol posunúť ďalšiemu spoluhráčovi.
72
z ihriska odchádza Darwin Núñez, prichádza Maxi Gómez,
z ihriska odchádza Edinson Cavani, prichádza Luis Suárez.
71
Ronaldo padá v pokutovom území, iránsky arbiter len kýva hlavou a necháva duel plynúť.
70
Leao mohol ísť sám do kontry, lenže dostal sa do zlého uhla. Fernandes si márne pýtal loptu.
69
z ihriska odchádza Rúben Neves, prichádza Rafael Leão.
67
Po niekoľkých minútach FIFA mení verdikt, otvárací gól je pripísaný Brunovi Fernandesovi.
66
Rozbehnutý Facundo Pellistri sa predral cez Diasa, ale už nedokázal odcentrovať. Nasleduje odkop od brány.
65
Olivera vzápätí hlavičkuje na opačnom konci, jeho pokus bol zablokovaný.
64
Raphaël Guerreiro s presným centrom zľava, Ronaldo sa k lopte nedostal. Môže za to práca dvojice Valverde – Olivera.
63
importantFederico Valverde vo výskoku trafil odkop Dioga Costu. Nechýbalo veľa a mohlo to byť prekvapivé vyrovnanie.
62
z ihriska odchádza Diego Godín, prichádza Facundo Pellistri,
z ihriska odchádza Matías Vecino, prichádza Giorgian De Arrascaeta.
61
Hra rukou od Darwina Núňeza. Chystá sa viacpočetné striedanie.
60
Od gólu sa európska krajina stiahla a necháva hrať súpera. To sa nemusí vyplatiť.
58
Dnes to bol azda prvý raz, čo sa do koncovky dostal Edinson Cavani. Volej skúsenému forvardovi nesadol.
57
Ronaldo kopol do lopty tak smolne, že zasiahol Núneza. Autor otváracieho gólu si žiada prerušenie hry.
56
Už nie je na čo čakať. Uruguaj sa spoliehal na defenzívu, tá zlyhala.
54
54
goalPortugalsko dalo gól! Podobná situácia aj na opačnej strane, tam to už končí gólom! BRUNO FERNANDES dostal dostatok času na center, Guillermo Varela nechal ofsajdovú líniu otvorenú a Cristiano Ronaldo vo výskoku loptu netriafa!

Pôvodne bol ako autor gólu oznámený Ronaldo, po niekoľkých minútach sa to zmenilo.
53
53
Pepe si pripisuje zlú prihrávku. Uruguaj to využil na center Valverdeho, ktorý skončil v rukaviciach gólmana.
52
importantRýchla kontra Portugalska, João Félix z uhla a z desiatich metrov mieri len do bočnej siete!
52
Jeho únik dlho netrval, zhruba o dvadsať sekúnd pokračujeme.
51
importantHra je prerušená, na ihrisko vtrhol divák! Spolu so sebou si zobral aj dúhovú vlajku.
50
Rúben Neves odchádza po svojich. Budeme sledovať, či záložník Portugalska bude môcť pokračovať.
49
Matías Vecino dohral zozadu Rúbena Nevesa, žltú kartu za to nevidel. Aspoň nie doteraz.
48
Dnes už azda tretia rozohrávka na niekoľko metrov, ani z tejto nezapršalo.
47
Druhé dejstvo načneme rohovým kopom Portugalcov.
46
Cez prestávku bez ďalšej zmeny. Zatiaľ jedinou zostáva tá vynútená, keď z ihriska zišiel Nuno Mendes, nahradil ho Raphaël Guerreiro.
46
Začal sa druhý polčas.
Portugalsko lepším tímom, ale bol to Uruguaj, ktorý mal tutovku stretnutia. Bentancur ju po 50-metrovom sóle nevyužil a aj preto budeme po prestávke pokračovať v bezgólovom stretnutí.

Druhý polčas sa začne približne o 21:03.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Naivné pýtanie si priamych kopov, Portugalčania sami prichádzajú o možnosť zaútočiť. Na záver nadstaveného času krížny center cez pokutové územie nenašiel adresáta.
45+2
Ofsajd Cristiana Ronalda. Juhoameričania sa dopredu hnať nebudú.
45+1
Nákop do šestnástky zas a znovu bez hrozby.
45+1
Nadstavujú sa tri minúty.
45
Portugalsko získava svoj štvrtý roh duelu.
44
yellowCardČo povedať? Mathias Olivera sa postavil pred loptu, zabránil rozohrávke voľného kopu Bruna Fernandesa. Za "odmenu" je to žltá karta.
43
Jasné potiahnutie dresu Bruna Fernandesa, postaral sa o to Federico Valverde.
42
z ihriska odchádza Nuno Mendes, prichádza Raphaël Guerreiro.
42
Vyzerá to na svalový problém, Nuno Mendes odchádza z ihriska so slzami v očiach. Je viac ako možné, že pre krajného obrancu sa svetový šampionát skončil.
41
Toto nevyzerá dobre. Nuno Mendes si líha na trávnik a avizuje, že potrebuje ošetrenie...
40
William Carvalho loptu odhlavičkoval, s druhým pokusom neuspel Bentancur.
39
Jeden z ojedinelých momentov a šanca pre Uruguaj. Štandardku si berie na starosť Valverde.
38
yellowCardVýpad Guillerma Varelu + zákrok Rúbena Nevesa = faul. K tomu ako bonus priamy kop z 24 metrov a aj žltá karta pre stredopoliara z Premier League.
38
Z uhla nepresne zakončil Ronaldo, aspoň na malý moment dvihol divákov zo sedadiel.
37
Ak za niečo musíme Uruguaj pochváliť, tak sú to zablokované strely. Tentoraz sa o to postaral Sebastián Coates.
35
Ronaldo triafa len Bruna Fernandesa, spoluhráča nastrelil aj João Félix. Nasleduje odkop od svätyne hostí.
34
Facka pre Európanov, ktorí prežili najväčšiu šancu na zápasu. Čo vymyslia teraz?
32
32
importantRodrigo Bentancur prešiel cez polovicu ihriska, dostal sa až zoči-voči brankárovi, ale vo finálnej fáze to napálil priamo doňho! Ak by to bol gól, tak jednoznačne najkrajší na šampionáte.
30
Uruguaj drží loptu na kopačkách. Je to ďaleko od toho, aby Diogo Costa niečo musel riešiť.
29
Znovu hlavnou postavou minúty Bruno z Manchestru United. Hlavička síce šla na bránu, vznikla ale z ofsajdu.
28
A zase. Aut na Cavaniho, zlý prvý dotyk a strata lopta po niekoľkých sekundách.
27
Pridlhá lopta na Fernandesa, Sergio Rochet si bude stavať loptu na malé vápno.
26
Cavani totálne z hry vypojený, to isté aj Núñez, ktorý ho na hrote dopĺňa. Pepe s Diasom veľa roboty nemali.
25
Félix sa už naprahoval na zakončenie, ale portugalská ofenzíva zatiaľ škrípe. Uruguajská akoby ani na ihrisku nebola.
23
Vysoká kopačka Bruna Fernandesa v súboji s Darwinom Núñezom. Opakujeme, že v rukavičkách sa rozhodne nehrá.
22
Hostia sa konečne otvorili a prešli do útoku. Hoci len na pár sekúnd, ale takéto výpady potrebujú absolvovať častejšie.
20
Až teraz je po všetkom. Čakalo sa rozhodne viac, ale Uruguajčania si chránia najväčšie hviezdy majstrov Európy z roku 2016.
19
Federico Valverde blokuje rozohrávku rohu nakrátko. Tretia štandardka tohto typu v krátkom časovom slede.
18
Hrajúca futbalová legenda triafa jedného z piatich hráčov v múre. Roh.
17
Priame ohrozenie nehrozilo, ale bude pokračovať. Matías Vecino podrazil súpera šesť metrov od vlastného pokutového územia. K lopte sa stavia Cristiano Ronaldo.
16
Portugalsko s rohovým kopom, João Félix trafil Giméneza.
15
Bernardo Silva nezastihol loptu na hracej ploche, predtým sme videli finty Ronalda proti Varelovi.
14
Arbiter upokojoval aktérov na ihrisku. Pri náture oboch krajín sa nemáme čomu čudovať.
13
Znovu kontroverzia medzi Bentancurom a Diasom. Uruguajčan si koleduje o druhú žltú kartu. Ešte jeden faul a juhoamerická krajina bude dohrávať v desiatich.
12
Rozohrávka nakrátko, napriek tomu sa centrovala do ohňa. José Giménez hlavičkoval tesne nad, Diogo Costa mal všetko pod kontrolou.
11
Úvodná desaťminútovka veľa vzruchu nepriniesla. Darwin Núñez získava rohový kop, pred nami štandardka.
9
Bruno Fernandes chcel vysunúť Bernarda Silvu z hranice šestnástky, v sklze loptu zablokoval José Giménez.
8
Strieľaný pas európskej krajiny bez odozvy. Napriek tomu Sergio Rochet burcuje spoluhráčov, aby niečo podobné nabudúce nedovolili.
7
Krátke ošetrenie Diasa, po necelej minúte môžeme pokračovať.
6
yellowCardRodrigo Bentancur zbytočne prehnal intenzitu súboja, keď prebrúsil Rúbena Diasa. Bolo to také hlúpe, až za to stredopoliar Uruguaja videl žltú kartu.
5
José Giménez sa rozčuľuje, ale nemá sa prečo. V stredovom poli poslal k zemi Joãa Félixa.
4
Aj na opačnej strane v pozícii nahrávača kanonier. Cristiano Ronaldo nabíjal Williamovi Carvalhovi, ktorý z voleja pretrelil.
3
Strela Mathiasa Oliveru po priťuknutí od Cavaniho letela vysoko nad.
2
Úvodný výkop patril Uruguajčanom v bielych dresoch, Portugalci v červeno-zelenom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Portugalsko: Costa – Cancelo, Dias, Pepe, Mendes – W. Carvalho – Neves, Ber. Silva – B. Fernandes, Ronaldo (C), Félix.
Náhradníci: Patrício, Sá – Dalot, Guerreiro, Ant. Silva, Horta, João Mário, Leão, Nunes, Ramos, Palhinha, Vitinha, And. Silva.
Tréner: Fernando Santos

Uruguaj: Rochet – J. Giménez, Godín (C), Coates, Olivera – Bentancur – Valverde, Vecino – Varela, Cavani, Núñez.
Náhradníci: Muslera, S. Sosa – M. Cáceres, De Arrascaeta, Canobbio, de la Cruz, M. Gómez, Jos. Rodríguez, L. Suárez, Torreira, Fa. Torres, Viña, Ugarte, Pellistri.
Tréner: Diego Alonso

Rozhodca: Faghani (Irán).
Portugalsko porazilo Ghanu tesne 3:2, Ronaldo svojím zásahom prekonal rekord – ako prvý hráč strelil gól na piatich rôznych MS. Napriek tomu sa hra majstrov Európy z roku 2016 môže zlepšovať. Proti sebe budú mať silného súpera, no ak vyhrajú, tak s veľkou pravdepodobnosťou ovládnu skupinu.

Uruguaj v prvom vystúpení nečakane iba remizoval bez gólov proti Južnej Kórei. Potrebuje poraziť Portugalsko, inak bude situácia pred posledným duelom s Ghanou dosť napätá. Blízko k rozhodnutiu bol štyri dni dozadu Valverde, alebo Godín, obaja trafili konštrukciu bránky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Tabuľka: Skupina H | Matchday 2

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body

Domov»MS vo futbale 2022»MS vo futbale 2022: Ronaldo neskóroval, no Portugalsko vyhralo