Pondelok v NHL: Daniel Sedin sa vrátil, Henrik zranil

Bratia Sedinovci si opäť spolu nezahrajú. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. mar 2014 o 10:47

Zaujímavé správy z diania v kanadsko-americkej hokejovej NHL v pondelok 24.3. 2014.

VANCOUVER. Kým Daniel Sedin sa vrátil do zostavy hokejistov Vancouveru Canucks po deväťzápasovej pauze pre zranenie zadného stehenného svalu, jeho dvojča Henrika čaká po nedeli možno ďalšia kratšia pauza.

Kapitán Canucks opustil lavičku počas druhej tretiny súboja proti Buffalu, ktorý jeho tím vyhral 4:2. Vedenie klubu zatiaľ mlčí o Sedinových zdravotných problémoch, vyzerá to však na zranenie nohy.

Tridsaťtriročný Henrik Sedin už v tretej tretine duelu proti Buffalu nenastúpil. Švéd začal v tejto sezóne druhú tisícku zápasov v NHL. V 64 dueloch ročníka má na konte 10 gólov a 36 asistencií. Informácie zverejnil web TSN.

Ovečkin dobehol Kovaľčuka

Iba 669 zápasov v základnej časti hokejovej NHL stačilo washingtonskému krídelníkovi Alexandrovi Ovečkinovi, aby sa so 417 gólmi vyrovnal krajanovi Iľjovi Kovaľčukovi, ktorý vlani v júli oznámil svoj odchod do KHL.

Ten dovtedy odohral 816 duelov, čo je o 147 viac než jeho o dva roky mladší spoluhráč z ruskej reprezentácie. Rovnako 417 gólov dosiahol v NHL aj bývalý výborný kanadský center Jason Arnott; ten však potreboval až 1244 stretnutí, čo je však vzhľadom na jeho úlohy tvoriaceho stredného útočníka pochopiteľné.

Ovečkin je v historickom prehľade strelcov NHL spoločne s dvoma spomenutými hráčmi na 78. mieste. Medzi aktívnymi hokejistami sú na tom lepšie iba Patrick Marleau (1237 zápasov/434 gólov), Daniel Alfredsson (1237/443), Marián Hossa (1080/459), Jarome Iginla (1303/558), Teemu Selänne (1443/684) a Jaromír Jágr (1463/704).

Moskovský rodák Ovečkin má na konte okrem 417 gólov aj 387 asistencií. Na súperových brankárov vyslal počas kariéry 3400 striel, 147 z jeho presných zásahov padlo v presilovej hre, štyri v oslabení, 68 bolo víťazných a pätnásťkrát sa presadil v predĺžení.

Domov»Hokej»NHL»Pondelok v NHL: Daniel Sedin sa vrátil, Henrik zranil