Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Podtatranský polmaratón láka množstvo športovcov

Takto to vyzeralo na štarte, pod Tatrami sa pobeží už štvrtý ročník Podtatranského maratónu. (Autor: amy)
Sportnet|Publikované 29. aug 2018 o 22:00

Rozhodne o novom Bežeckom kráľovi a kráľovnej Tatier.

POPRAD/SVIT/SPIŠSKÁ TEPLICA. Prvého septembra 2018 sa na úpätí našich veľhôr uskutoční už 4. ročník Podtatranského polmaratónu.

Týmto podujatím zároveň vyvrcholí bodovaná séria pretekov Tatry v pohybe Prestige tour 2018, v ktorej účastníci súťažia o získanie prestížnych titulov „Bežecký kráľ a kráľovná Tatier“ a k tomu aj o špičkový model multišportových hodiniek Garmin Forerunner 645.

Kade sa pobeží: Trasy pre každého

O 11:00 vyštartujú z centra Popradu stovky bežcov na trasu Podtatranského polmaratónu s obrátkou vo Svite a na Primátorskú desiatku, ktorá opätovne povedie cez Spišskú Teplicu.

Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10 km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu.

Atmosféru ozajstných veľkých pretekov si môžu skúsiť aj deti od 7 do 15 rokov a tiež začínajúci bežci, pre ktorých je 10 km zatiaľ veľké sústo.

Organizátori tento rok otvorili mini polmaratónsku trať v dĺžke 2,1 km aj pre pretekárov starších ako 15 rokov, ktorí vybehnú na trať bezprostredne po štarte na 10 a 21 kilometrov.

Všetci účastníci dostanú štartovné čísla s čipom, účastnícky darček a ich prebeh cieľom zaznamená cieľová kamera a elektronická časomiera.

V cieli ich podobne ako pretekárov na trasách Primátorskej desiatky a polmaratónu čaká občerstvenie a medaila.

Pretekári budú mať možnosť stiahnuť si z výsledkovej listiny účastnícky diplom so svojím zabehnutým časom a poradím.

Pre prvých troch vo všetkých vypísaných kategóriách hlavných bežeckých disciplín sú pripravené okrem medailí aj darčekové poukážky.

Na trase Primátorskej desiatky budú už tradične odmenení najrýchlejší bežci z Popradu, Svitu a zo Spišskej Teplice.

Sprievodný program v mestách Poprad a Svit

Už tradičnou súčasťou podujatia sú aj preteky pre deti od 4 do 7 rokov, ktoré sa konajú pred samotným štartom hlavných disciplín.

Na Námestí sv. Egídia v Poprade bude pre nich pripravená trasa 300 m a v cieli ich tiež čaká krásna spomienková medaila.

Zároveň si tí najrýchlejší vybehajú jazykové kurzy angličtiny.

Pre rodiny mesto Poprad opäť pripraví rodinný športový súboj Mama, tato, športujte s nami a dobrú náladu počas podujatia vyburcuje populárna bubnová show Batida.

Po vyhlásení výsledkov a tombole bude nasledovať koncert skupiny 4KA Band.

Sprievodný program bude aj vo Svite, kde sa uskutoční prvý ročník súťaže vo varení guláša Svitská vareška.

Medaila pre každého

Pre každého pretekára bude v cieli pripravená krásna účastnícka medaila z tohoročnej zberateľskej kolekcie Tatry v pohybe Prestige Tour, ktorá dotvára panorámu Vysokých Tatier našich veľhôr spolu s nápisom TATRY.

Záujemcovia sa môžu do 29. 8. registrovať online na webstránke podujatia alebo ráno pred pretekmi do 9:30 do dosiahnutia účastníckeho limitu v popradskom kine Tatran.

Počas pretekov nebude dlhodobo obmedzená automobilová doprava a organizátori prosia o opatrnosť a ohľaduplnosť okoloidúcich najmä v okolí kruhového objazdu, na ceste do Spišskej Teplice a vo Svite, kde bude dopravu regulovať polícia. Cyklochodník v úseku Poprad západ – Koliba Svit bude počas trvania podujatia pre verejnosť uzavretý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.