Dosiahla najväčší úspech v kariére. Turnaj v Prešove vyhrala 17-ročná tenistka

Anna Karolína Schmiedlová po jej výhre nad Viktóriou Kužmovou.
Anna Karolína Schmiedlová po jej výhre nad Viktóriou Kužmovou. (Autor: TASR)
TASR|28. aug 2020 o 13:32

Série ovládli Klein a Schmiedlová.

PREŠOV. Slovenský tenista Lukáš Pokorný zvíťazil vo dvojhre na turnaji v Prešove.

Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour zdolal siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1.

Celkovým víťazom päťdielnej PTT sa už v predstihu stal Lukáš Klein, ktorý v Prešove neštartoval.

Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú v troch setoch 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Pre 17-ročnú Zelníčkovú ide o najväčší úspech v doterajšej kariére.

"Je to pre mňa motivácia do ďalších zápasov. Dokázala som si, že viem zdolávať naše kvalitné hráčky a videla som, na akej som úrovni. Na predošlých turnajoch PTT som mala silné súperky, väčšinou som skončila v prvom kole.

Preto som veľmi rada, že sa mi na poslednom turnaji v Prešove podaril tento úspech. Pred turnajom som nemala veľké ciele, v prvom rade som sa tešila na zápasy," uviedla Zelníčková pre TASR.

Celkovou víťazkou päťdielnej PTT sa už v predstihu stala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v Prešove neštartovala.

Vo finále ženskej štvorhry triumfovali Škamlová s Terezou Mihalíkovou, keď zdolali tretí nasadený pár Michaela Kadlečková - Katarína Kužmová 6:3, 6:2.

Zároveň sa stali aj celkovými víťazkami celej série v ženskej štvorhre.

Peugeot Tennis Tou - Prešov - finále:

• muži:

Lukáš Pokorný - János Fekete (SR-7) 3:6, 6:3, 6:1

• ženy - dvojhra:

Radka Zelníčková (SR) - Chantal Škamlová (SR-2) 7:6 (5), 4:6, 6:3

• ženy - štvorhra:

Tereza Mihalíková/Chantal Škamlová - Michaela Kadlečková/Katarína Kužmová 6:3, 6:2

Víťazi turnajov Peugeot Tennis Tour

1.BratislavaLukáš KleinBelinda Benčičová
2.BratislavaAlex MolčanAnna Karolína Schmiedlová
3.PiešťanyLukáš KleinChantal Škamlová
4.ŽilinaLukáš KleinAnna Karolína Schmiedlová
5.PrešovLukáš PokornýRadka Zelníčková
Domov»Tenis»Dosiahla najväčší úspech v kariére. Turnaj v Prešove vyhrala 17-ročná tenistka