Sagan iba deň po skončení Tour de France vyhral kritérium v Aalste

Peter Sagan ovládol 13. etapu na Tour de France 2018.
Peter Sagan ovládol 13. etapu na Tour de France 2018. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|30. júl 2018 o 21:59

Slovák v závere predstihol Lampaerta.

BRATISLAVA, AALST. Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral kritérium v belgickom meste Aalst. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe triumfoval iba deň po skončení Tour de France.

Na druhom mieste skončil Belgičan Yves Lampaert, tretí bol Holanďan Mathieu van der Poel. Obaja sú úradujúcimi šampiónmi svojich krajín.

Tím Bora-Hansgrohe na kritériu zastupoval okrem Sagana už iba Talian Daniel Oss. Celkovo štartovalo 31 pretekárov.

Exhibičný charakter

Keďže preteky mali exhibičný charakter, nerátajú sa oficiálne medzi víťazné v Saganovej profikariére na ceste. Aktuálne má teda trojnásobný a úradujúci majster sveta na konte stále 109 víťazstiev.

Sagan triumfoval v Aalste už po tretí raz, prvenstvo dosiahol aj v rokoch 2012 a 2015.

Pondelňajšie kritérium absolvoval v zelenom drese pre víťaza bodovacej súťaže na Tour.

Podľa belgického webu HLN sa podvečernej súťaži na okruhoch v Aalste prizeralo až 55-tisíc ľudí, ktorí Saganovi prejavovali veľkú podporu. "Keď z ampliónov zaznelo meno Sagan, hladina hluku dosiahla nový vrchol," napísal web hln.be.

"Mám rád toto mesto. Je to moja tretia účasť, pri predchádzajúcich dvoch som uspel," vravel pred štartom, citoval ho nieuwsblad.be.

Už o pár hodín neskôr mohol oslavovať tretí triumf. Organizátori mu dali tradičný klobúk pre víťaza a veľký kalich s pivom.

Dovolenka bude trvať iba tri alebo štyri dni

"Po skončení Tour som nemal čas na párty. Tieto kritériá považujem za oddychové. Po nich sa vrátim domov a vezmem si troj- až štvordňovú dovolenku, po ktorej sa budem pripravovať na majstrovstvá Európy," doplnil Sagan.

Európsky šampionát sa uskutoční 12. augusta v škótskom Glasgowe.

Tento týždeň absolvuje ešte dve kritériá - v utorok sa predstaví v Roeselare, vo štvrtok v Herentalse.