Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Pecko vybral na MS 17-ročných aj Hromadu či Vargu

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|1. okt 2013 o 15:20

Tím Ladislava Pecka si postup na svetový šampionát vybojoval na finálovom turnaji ME.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Ladislav Pecko zverejnil konečnú nomináciu na záverečný turnaj majstrovstiev sveta hráčov do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch.

Figurujú v nej šiesti legionári - brankár Juraj Semanko z 1. FC Slovácko), duo talianskeho Juventusu Turín obranca Atila Varga a stredopoliar Jakub Hromada, gólman Marek Rodák z FC Fulham), stredopoliar Filip Lesniak z Tottenhamu Hotspur a útočník a kapitán tímu Lukáš Haraslín z FC Parma.

Tím Ladislava Pecka si postup na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 17. októbra do 8. novembra, vybojoval na domácich trávnikoch na finálovom turnaji ME, keď v máji postúpil ako víťaz A-skupiny do semifinále, v ktorom podľahol Taliansku.

"Do dejiska šampionátu odcestuje slovenská výprava už 8. októbra a to do Dubaja, kde ho čaká prípravný aklimatizačný kemp, v rámci ktorého je naplánovaný aj zápas s Uruguajom (12.10. o 15.00 SELČ. V nedeľu 13. októbra sa presunie už do dejiska všetkých svojich zápasov základnej A-skupiny Abú Zabí," informoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Mladí Slováci, ktorí budú hrať otvárací zápas turnaja proti futbalovej superveľmoci Brazílii, sa v základnej A-skupine stretnú aj s domácim výberom SAE a Hondurasom.

Do osemfinále postupujú prvé dva tímy z každej zo šiestich základných skupín a štyri najlepšie tímy z 3. miest.

Nominácia SR 17 na MS v SAE (od 17. októbra do 8. novembra):

brankári: Martin Junas (FK Senica), Juraj Semanko (1. FC Slovácko), Marek Rodák (FC Fulham)

obrancovia: Denis Vavro, Andrej Kadlec (obaja MŠK Žilina), Michal Sipľak (Slovan Bratislava), Šimon Kupec, Michal Vodecký (obaja Dukla Banská Bystrica), Atila Varga (Juventus Turín)

stredopoliari: Miroslav Káčer, Martin Slaninka, Lukáš Čmelík (všetci MŠK Žilina), Jakub Hromada (Juventus Turín), Marek Rajník, Juraj Chvátal (obaja FK Senica), Nikolas Špalek (FC Nitra), Jakub Grič (MFK Zemplín Michalovce), Filip Lesniak (Tottenham Hotspur)

útočníci: Tomáš Vestenický (FC Nitra), Matej Lovás (MFK Ružomberok), Lukáš Haraslín (FC Parma)

Termíny zápasov SR 17:

štvrtok 17. októbra o 15.00 hod Brazília - SLOVENSKO (Abú Zabí, Mohammed Bin Zayed Stadium)

nedeľa 20. októbra o 15.00 SLOVENSKO - Honduras (Abú Zabí, Mohammed Bin Zayed Stadium)

streda 23. októbra o 18.00 SLOVENSKO - SAE (Abú Zabí, Mohammed Bin Zayed Stadium)

Súvisiace články