Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Pavol Zůbek manažérom tímu HC Košice

SITA|10. júl 2008 o 09:51

KOŠICE 10. júla (SITA) - Novým menom vo vedení slovenského hokejového extraligistu HC Košice je Pavol Zůbek, ktorý bude zastávať funkciu manažéra A-tímu dospelých. Dlhoročný hráč Košíc naposledy hrával ...

KOŠICE 10. júla (SITA) - Novým menom vo vedení slovenského hokejového extraligistu HC Košice je Pavol Zůbek, ktorý bude zastávať funkciu manažéra A-tímu dospelých. Dlhoročný hráč Košíc naposledy hrával v nórskom Stjernene. "Pavol Zůbek po návrate z Nórska prejavil záujem spolupracovať s košickým klubom. Súčasná situácia zároveň ponúkla takúto možnosť. Pavol ponuku na post manažéra A-tímu prijal a ja osobne verím, že bude vysoko profesionálnym prínosom pre košický hokej," povedal pre denník Korzár viceprezident HC Košice Miroslav Kiraľvarga.

Hráči Košíc sú po absolvovaní letnej prípravy na suchu momentálne na dovolenkách, na ľad vykorčuľujú po prvý krát 24. júla. Prvým vrcholom sezóny 2008/09 bude pre oceliarov kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej fázy novovytvorenej Ligy majstrov. Jeho dejisko ešte nie je známe. "Počas našej doterajšej komunikácie zatiaľ zo strany organizátorov nebol spomínaný záväzný termín, kedy už musí byť rozhodnuté o mieste konania predkola Ligy majstrov v hokeji. Predpokladám, že predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) si zbierajú, dopĺňajú a vyhodnocujú informácie z oboch možných lokalít, Košíc aj Norimbergu. Najviac ich získali počas niekoľkodňovej júnovej návštevy ich zástupcov v Košiciach a som presvedčený, že jasne pochopili, že máme veľký záujem, aby to bolo v Košiciach," prezradil pre Korzár Kiraľvarga.

Súvisiace články