Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Hádzanárky spoznali nové meno reprezentačného trénera, Packu vo funkcii nahradí Streicher

Tatiana Trehubová (vpravo) v druhom zápase baráže o postup na MS 2019 v hádzanej žien medzi Slovenskom a Švédskom 6. júna 2019 v Šali. (Autor: Henrich Mišovič TASR)
SITA|24. júl 2019 o 11:22

So zväzom sa dohodol na dvojročnej zmluve s opciou.

BRATISLAVA. Novým trénerom hádzanárok Slovenska sa stal Pavol Streicher.

Vedenie Slovenského zväzu hádzanej (SZH) ho uviedlo do funkcie mesiac po odvolaní predchádzajúceho kormidelníka Jána Packu, ktorému sa nepodarilo uspieť v kvalifikácii MS 2019.

Za jeho predčasným koncom po necelom roku, keď mal zmluvu platnú do 30 júna 2020, boli neuspokojivé výkony reprezentačného družstva. Dohoda so Streicherom znie na dva roky s opciou na rovnako dlhé obdobie.

Musím priznať, že ma ponuka predstaviteľov SZH príjemne prekvapila. Ak mám byť úprimný, už som s ňou nepočítal. Nemusel som dlho premýšľať, pretože som mal pocit, že mojej trénerskej kariére chýbalo to najhodnotnejšie. Pocta viesť reprezentáciu vlastnej krajiny.


Pavol Streicher

"Na pozíciu hlavného trénera ženskej reprezentácie sme hľadali skúseného kouča. Pavol Streicher ním určite je a sme veľmi radi, že sme sa s ním dohodli. Pevne verím, že pomôže nášmu tímu zlepšiť herný prejav a prebojovať sa na svetový či európsky šampionát," povedal prezident SZH Jaroslav Holeša.

Pavol Streicher takúto trénerskú príležitosť už neočakával, na pôsobenie v národnom tíme sa teší.

"Musím priznať, že ma ponuka predstaviteľov SZH príjemne prekvapila. Ak mám byť úprimný, už som s ňou nepočítal. Nemusel som dlho premýšľať, pretože som mal pocit, že mojej trénerskej kariére chýbalo to najhodnotnejšie. Pocta viesť reprezentáciu vlastnej krajiny.

Je to pre mňa veľká česť a zároveň veľká výzva. Cieľom bude postupnými krokmi posúvať sa dopredu individuálne či tímovo. K tomu potrebujeme veľké oduševnenie a korektnú spoluprácu všetkých partnerov," uviedol 61-ročný topoľčiansky rodák.

Súvisiace články