Paulo Costa (12-0 MMA, 4-0 UFC) na svoj nadchádzajúci zápas nezískal súpera, o ktorého žiadal alebo ho očakával, no sebavedomie mu rozhodne nechýba.
Na UFC 230 sa stretne s bývalým titulovým vyzývateľom v strednej váhe, Yoelom Romerom (13-3 MMA, 9-2 UFC).
"Bol som prekvapený, pretože UFC dalo Chrisovi Weidmanovi zápas s Lukeom Rockholdom a mne dali to najlepšie z divízie - číslo 1," povedal Costa novinárom počas nahrávania šou Dana White's Contender Series Brazil v Las vegas.
Costa, ktorý sa najprv zaujímal najmä o súboj s Weidmanom, je "veľmi šťastný" z výzvy, ktorá pred ním stojí 3. novembra v Madison Square Garden v New Yorku. A typickým spôsobom si verí, že zápas ukončí knokautom.
"Toto je najväčšia výzva mojej kariéry," povedal Costa. "Ale každý zápas je najväčšou výzvou, takže som si veľmi istý, že ho knokautujem."
Costa okrem parádneho stand-upu disponuje aj čiernym pásom v brazílskom jiu-jitsu. Na Romera už rieši s trénerom Ericom Albarracinom hľadanie vhodných tréningových partnerov, či už v Brazílii alebo v USA.
"Po tom, ako zvíťazím v tomto zápase, dostanem titulovú šancu," povedal Costa. "Verím tomu."
Costa tiež vie, že to bude závisieť od niekoľkých vecí. Ukončenie Romera by určite pomohlo, ale existuje aj ďalší možný vývoj. Napríklad odveta medzi Weidmanom a Rockholdom - ak niektorý z bývalých šampiónov dosiahne tiež ukončenie, Costa nemá problém sa stretnúť s víťazom v titulovom eliminátore.
Titul strednej váhy momentálne patrí Robertovi Whittakerovi, ktorý ho bude obhajovať proti trénerskému náprotivku z The Ultimate Fighter 28, Kelvinovi Gastelumovi. Ako vníma Costa súčasného šampióna divízie?
"Je to pre mňa obyčajný zápas," hovorí Costa. "On nie je tak dobrý v stand-upe alebo wrestlingu, alebo jiu-jitsu. Je to obyčajný zápas, viete?"
















