Partizán sa pohybuje v nebezpečnej zóne

Futbalisti Partizána Bardejov zaznamenali v Liptovskom Mikuláši už štvrtú prehru. (Autor: archív)
Juraj Ščerbík|4. sep 2018 o 00:00

Zrodila sa nečakane tesná prehra.

L.MIKULÁŠ/BARDEJOV. V 7. kole druhej najvyššej súťaže futbalistov v Liptovskom Mikuláši prehral Partizán Bardejov 3:2.

Na trávniku mužstva z popredných priečok tabuľky sa zrodila nečakane tesná prehra.

No priebeh hry tomu nenasvedčoval, keď domáci od začiatku boli aktívnejší a najmä presnejší – či už v kombináciách, alebo zakončení.

Do polčasu 2:0

V úvode bolo na oboch stranách dosť chýb. Menej ich urobili Liptáci, ktorí nedovolili Šarišanom dostať sa do tempa a prevziať iniciatívu.

Tak sa stalo, že pred brankárom Gmitterom bolo príliš veľa priestoru a po centrovanej hlavičke sa lopta odrazila od žrde.

Keď Lukáč uvidel prvú žltú kartu v zápase, hostia sa na dlhú chvíľu nevedeli dostať do pohody.

Predsa len po štvrťhodine bolo pred bránou Tatrana horúco, len škoda, že Katona nedokázal poslať loptu do siete. Odpoveď prišla o pár chvíľ.

Laura sa znenazdajky dostal do brejku, využil nájazd na Gmittera a bolo 1:0. Aj keď Dupkala mal na kopačke vyrovnanie, nestalo sa. Liptáci boli aktívnejší nielen v strede ihriska, ale najmä vo finálnych činnostiach.

Akurát osamotený Dupkala sa snažil, no chýbala mu razancia i presnosť v zakončení.

Päť minút pred polčasom Kotora hlavičkoval do žrde Gmittera. Odrazená lopta sadla na nohu Andriča a bolo 2:0.

Finišovali neskoro

Cez prestávku Lukáča vystriedal Staško a Siwahla sa mal pokúsiť zlepšiť hru Roševa.

Práve Staško mal byť jazýčkom na váhach, no jeho zakončeniam už dlhšiu dobru chýba gólový efekt.

Chlieb sa lámal po hodine hry, lebo hostia nedokázali včas dať kontaktný gól.

V zadných radoch Partizána to opäť nebola najlepšia koncentrácia.

Laura šikovne unikol a bolo kľúčových 3:0. Predsa len najlepší hráč hostí Dupkala využil spokojnosť domácich.

Desať minút pred koncom vydarenou strelou priblížil lepší výsledok na 3:1.

Tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu po rohovom kope Staško využil poslednú šancu na konečných 3:2.

Liptovský Mikuláš – Bardejov 3:2 (2:0)

Partizán: Gmitter – Šuľa (76. Haladej), Berežný, Rošeu (46. Siwahla), Balunek, Lukáč (46. Staško), Dybala, Lipták, Milunovič, Dupkala, Katona.

Po siedmich zápasoch má mužstvo na konte len jednu výhru, dve remízy a štyri prehry.

Aj pasívne skóre 11:18 ho radí do pásma mužstiev usilujúcich sa o udržanie v súťaži.