Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Slovenky strieľali parádne, ale nebodovali. Wiererová vyhrala o necelú sekundu

Biatlon dnes - vytrvalostné preteky (individuál) v Kontiolahti LIVE (Veronika Machyniaková). (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Športové prenosy SME|Publikované 28. nov 2020 o 10:19

Sestry Fialkové sú v karanténe.

Svetový pohár v biatlone - Kontiolahti, Fínsko

Vytrvalostné preteky žien na 15 kilometrov:

1.Dorothea WiererováTaliansko44:00,9 min0 tr. min.
2.Denise HerrmannováNemecko+ 0,8 s1 tr. min.
3.Johanna SkottheimováŠvédsko+ 24,1 s0 tr. min.
4.Elvira ÖbergováŠvédsko+ 34,1 s1 tr. min.
5.Linn PerssonováŠvédsko+ 36,8 s0 tr. min.
6.Anais BescondováFrancúzsko+ 1:18,5 min1 tr. min.
7.Hanna ÖbergováŠvédsko+ 1:23,7 min2 tr. min.
8.Dzinara AlimbekavováBielorusko+ 1:50,0 min2 tr. min.
9.Anais ChevalierováFrancúzsko+ 1:52,0 min2 tr. min.
10.Julia DžimováUkrajina+ 1:54,8 min0 tr. min.
40.Lena HäckiováŠvajčiarsko+ 4:18,0 min3 tr. min.
72.Henrieta HorvátováSlovensko+ 6:40,2 min1 tr. min.
74.Veronika MachyniakováSlovensko+ 6:45,3 min0 tr. min.

KONTIOLAHTI. Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová vyhrala úvodné preteky novej sezóny Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

Dvojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov zdolala Nemku Denise Herrmannovú o osem desatín sekundy, tretia skončila Švédka Johanna Skottheimová.

Na štart sa postavili aj dve mladé Slovenky - Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková. Obom sa parádne darilo na strelnici, ale vinou slabšieho behu skončili ďaleko za bodovanou štyridsiatkou.

Horvátová spravila jednu chybu pri poslednom dvadsiatom výstrele a skončila na 72. mieste, bezchybná Machyniaková skončila o dve priečky za ňou.

Machyniaková patrila medzi deväť pretekárok v 102-člennom štartovom poli, ktoré predviedli čistú streľbu.

Preteky museli vynechať sestry Paulína a Ivona Fialkové, v ktorých tíme sa pri ceste do Fínska objavili pozitívne testy na koronavírus.

Elitné slovenské biatlonistky sú preto v karanténe vo Švédsku.

ONLINE PRENOS: Biatlon dnes - vytrvalostné preteky, ženy v Kontiolahti (individuál, NAŽIVO, LIVE, stream, sobota, výsledky, Horvátová, Machyniaková, Fialková)

Biatlon
28.11.2020 o 14:20
SP - Individuálne preteky žien, 15 km, Kontiolahti
Prenos
Nový ročník SP v ženskej kategórii je už úspešne za nami. Sledovali sme zaujímavý individuálny pretek na 15 km a jeho víťazkou sa stala po dramatickom finishi talianska reprezentantka Dorothea Wiererová! Druhé miesto napokon patrí nemeckej biatlonistke Denis Herrmannovej, ktorá raz zaváhala na strelnici, ale jej famózny bežecký výkon ešte zdramatizoval boj o prvé miesto. Johanna Skottheimová je napokon tretia, čo je menšie prekvapenie, ale Švédka bola na strelnici bez chyby a napokon to bežecky stačilo na spomínané tretie miesto.

Henrieta Horvátová dnes spravila jednu streleckú chybu, jej kolegyňa Veronika Machyniaková strieľala čisto. Naše reprezentantky si tak za streľbu zaslúžia pochvalu, ale bežecky musia jednoznačne pridať.

Biatlonový program pokračuje aj zajtra, v našom online textovom prenose vám ponúkneme šprint žien na 7,5 km, ktorý sa začína o 13:40.

Ja vám už ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty!
Individuálne preteky žien na 15 km v Kontiolahti sa práve skončili!
Cieľ
Postupne by do cieľa mali poprichádzať aj ďalšie pretekárki, ale o všetkom je už dnes rozhodnuté!
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková je už v cieli, predbežne je na 74. mieste! Veronika dnes bez jedinej chyby na streľbe, ale bežecky to nebol ideálny výkon.
Cieľ
Do cieľa prichádzajú ďalšie pretekárki, stále čakáme na našu reprezentantku Machyniakovú, ktorá však Horváthovú neprekoná.
Cieľ
Slovenská reprezentantka Horváthová postupne klesá nižšie, jej kolegyňa Machyniaková ešte nedorazila do cieľa.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skHenrieta Horvátová je už v cieli a je z toho predbežné 57. miesto! Heňa dnes netrafila len jeden terčík a určite musíme pochváliť aj ju, treba však popracovať na bežeckej forme.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková aj na štvrtej streleckej položke bez chyby! Dnes naša reprezentantka trafila všetky terče a to si zaslúži veľkú pochvalu!
Cieľ
Ešte si tak počkáme na finish ďalších pretekárok a určite budeme zvedaví na konečné poradie našich reprezentantiek.
Cieľ
Postupne do cieľa prichádzajú ďalšie pretekárki, ale o Wiererovej prvenstve je už rozhodnuté.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skHenrieta Horvátová s jednou chybou na poslednej streľbe, netrafila posledný terčík! Nevadí, Henrieta dnes išla veľmi dobre.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková aj na tretej položke bez chyby! Dnes naše reprezentantky na strelnici sú stále stopercentné!
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skSkottheimová však lepšie zvládla záver a ide na tretie miesto! To napokon dnes pripadne Švédsku, ale Elvira Öbergová ho neobsadí.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skElvira Öbergová napokon svoju krajanku Linn Perssonová odsunula z tretieho miesta, ale ešte nie je o tomto umiestnení rozhodnuté!
Cieľ
Elvira Öbergová sa pomaly dostáva do cieľa a stále je v boji o pódium.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skHenrieta Horvátová absolvovala aj tretiu streleckú položku bez chyby! Naše reprezentantky zatiaľ bez jedinej chyby na streľbe.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková bez chyby aj na druhej streleckej položke!
Str4
Elvira Öbergová prekonala dnes svoju sestru Hannu a je stále v boji o pódium!
Cieľ
O kompletnom pódiovom umiestnení však ešte rozhodnuté nie je.
Cieľ
Postupne prichádzajú do cieľa ďalšie pretekárki, ale o prvom mieste je rozhodnuté.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skTalianka je lepšia o necelú sekundu, presne o 8 stotiniek! Tak to bola poriadna dráma, Wiererová s čistou streľbou dnes zvíťazila, ale klobúk dole pred Herrmannovou, čo za bežecký výkon predviedla!
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDorothea Wiererová má už len osem sekundový náskok! Tak to ešte bude poriadna dráma! Herrmannová nervózne čaká ako to dopadne.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skHenrieta Horvátová rýchlo a presne na druhej streleckej položke! Druhá čistá streľba pre našu reprezentantku.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková bez chyby na prvej streleckej položke!
Cieľ
Markéta Davidová je už v cieli. Predbežne je tretia ale je jasné, že nebude ani v TOP 10.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDorothea Wiererová z Talianska s čistou streľbou aj na poslednej položke a mala by s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrať!
Poradie po 3. streľbe:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 26:50,2 (0)'
2. Anais Bescondová (FRA) +25,7 (0)
3. Linn Perssonová (SWE) +28,2 (0)
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDenise Herrmannová na poslednej položke bez chyby a boj o prvé miesto bude ešte zaujímavý!
Str4
Švédkam sa dnes darí priam bravúrne! Pódiové umiestnenie je pre túto krajinu veľmi reálne.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skŠvedka Linn Perssonová dnes vybielila všetky terčíky! To je hodená rukavica pre súperky.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDruhá Slovenka Henrieta Horvátová bez chyby na prvej streleckej položke!
Štart
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skVeronika Machyniaková je už na trati, držíme palce!
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skMarkéta Davidová spravila až dve chyby na štvrtej streľbe a v TOP 10 dnes nebude!
Str3
Tiril Eckhoffová až tri chyby na tretej položke a vypadáva z hry o pódium.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDorothea Wiererová z Talianska a veľká favortika je stále bez chyby aj po tretej streľbe!
Str4
Mona Brorssonová na poslednej streleckej položke nezaváhala a dnes dokončí pretek s jednou chybou! Uvidíme, ako sa bude dariť jej konkurentkám.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skLisa Theresa Hauserová z Rakúska zaváhala až trikrát na tretej streleckej položke a vypádava z hry!
Str3
Nemka Denise Herrmannová na tretej položke bez chyby a stále má šancu zamiešať karty v boji o pódiové umiestnenie.
Str3
Linn Perssonová zo Švédska s treťou nulou a ide pred českú reprezentantku Davidovú.
Str3
Lisa Vittozziová pridáva piatu trestnú minútu! Dnes to teda Talianke nevyšlo podľa predstáv.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skJej reprezentačná kolegyňa Lucie Charvátová s dvoma chybami na druhej streleckej položke a dnes je tak po dobrom výsledku!
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skMarkéta Davidová bez chyby na tretej streleckej položke!
Str2
Julia Simonová z Francúzska bola aj na druhej streľbe úspešná a bez chyby pokračuje ďalej.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDorothea Wiererová aj na druhej streleckej položke bez chyby!
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skLisa Theresa Hauserová naopak bez chyby a ide na prvé miesto!
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skMona Brorssonová zo Švédska absolvovala tretiu streleckú položku s jednou chybou a je tu jedna trestná minúta!
Poradie po 1. streľbe:

1. Lisa Theresa Hauserová (AUT) 8:39,6 (0)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +2,2 (0)
3. Lucie Charvátová (CZE) +2,5 (0)
Str2
Mari Ederová a Hanna Öbergová raz zaváhali na druhej streleckej položke! V prípade druhej menovanej je to už druhý netrafený terčík celkovo.
Str2
Linn Perssonová bez chyby aj na druhej streleckej položke a Švédkam zatiaľ tento pretek vychádza podľa predstáv.
Str2
Vanessa Hinzová nezaopakovala na druhej streleckej položke svoj výkon z tej prvej, jedna chyba tam bola a tak tu je penalizácia.
Str1
Jej krajanka Marte Olsbuová Röiselandová taksito raz zaváhala! No, Nórkam sa zatiaľ na strelnici nedarí.
Str1
Tiril Eckhoffová z Nórska netrafila posledný terčík a to ju stálo prvé miesto.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skMarkéta Davidová na druhej streleckej položke nezaváhala a trafila všetky terčíky!
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skDorothea Wiererová na prvej streleckej položke dala dole päť terčov a začína tak najlepším možným spôsobom!
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skIngrid Landmark Tandrevoldová už takisto absolvovala druhú streľbu a je tu prvá chyba a penalizácia! To je teda komplikácia pre Nórku.
Str2
Mona Brorssonová je už druhýkrát na strelnici. V streľbe zo stoja opäť trafila všetky terčíky a to je základ pre veľmi dobrý výsledok.
Str1
Denise Herrmannová z Nemecka spravila jednu chybu a ide na jej konto trestná minúta, čo nie je najlepší štart.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skHanna Öbergová obahuje celkové prvenstvo v tejto disciplíne a na prvej streleckej položke raz zaváhala!
Str1
Ederová z Fínska sa nepomýlila ani raz a už je späť na trati.
Štart
Druhou reprezentantkou Českej republiky na trati je Lucie Charvátová.
Str1
Vanessa Hinzová z Nemecka sa pridáva k svojim súperkam a trafila všetky terčíky, zaraďuje sa na piate miesto.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skLisa Vittozziová odpálila tento pretek! Netrafila až štyri terče a dnes môže zabudnúť na akékoľvek dobré umiestnenie!
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - individuál ženy v Kontiolahti LIVE | Sportnet.skMarkéta Davidová netrafila jeden terčík a to ten posledný! Takže na jej konto ide jedna trestná minúta!
Štart
Dorothea Wiererová ako držiteľka veľkého glóbusu z minulej sezóny je už na trati! V tejto sezóne bojuje o tretí glóbus v rade a dnes je hlavná favoritka.
Str1
Ruská biatloniska Jevgenija Pavlovová bola úspešná a rovnako trafila všetky terče.
Str1
Talianska reprezentantka Gontierová spravila jednu chybu na prvej streleckej položke.
Str1
Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska bola takisto na prvej strelnici úspešná a trafila všetky terčíky.
Str1
Brorssonová už ako prvá dnes absolvovala strelnicu. V streľbe v ľahu bola stopercentná a päť terčov úspešne trafila.
1,3 km
Už 11 pretekárok bolo na prvom medzičase a práve Davidová má najlepší čas.
1,3 km
Markéta Davidová je už na prvom medzičase, má ho o päť sekúnd lepší ako Brorssonová, ktorá pretek otvárala.
Štart
Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová, teda dve Talianky sú už na trati a dnes budú určite bojovať o pódiove umiestnenia. Postupne tak na trati pribúda počet pretekárok.
1,3 km
Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska zatiaľ sekundu a pól na Brorssonovú, čo je menšie prekvapenie.
Štart
Česká republika má dnes početné zastúpenie, ako prvá je na trati Markéta Davidová, ktorá by mohla zamiešať karty v boji o popredné priečky.
1km
Brorssonová je už na prvom medzičase a stanovila tak čas, od kdtorého budeme porovnávať jej ďalšie súperky.
Štart
Pirpomeňme si štartovacie čísla našich dvoch reprezentantiek, Henrieta Horvátová má číslo 65 a Veronika Machyniaková 84-
Štart
V pravidelnom intervale sa už na trať dostávajú aj ďalšie pretekárki, jedná z prvých ruských reprezentantiek je Jevgenija Pavlovová.
Štart
Na trati už máme aj prvú favoritku tohto preteku a to Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska.
Štart
Mona Brorssonová zo Švédska zahájila prvý pretek žien v novej sezóne SP a už sa nachádza na trati.
Individuálne preteky žien na 15 km v Kontiolahti sa práve začali!
Vo fínskom Kontiolahti je už všetko pripravené a čoskoro by sa mal začať individuálny pretek žien na 15 km. Budeme držať palce našim dvom reprezentantkám, aby sa im podarilo vybojovať čo najlepší výsledok.
Prajem príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom biatlonu! Dnes sa odštartoval nový ročník SP v tomto športe a od 11tej hodiny bol na programe intividuálny pretek mužov. Od 14:20 sa už môžme tešiť na rovnaký pretek ale v kategórii žien. Ako už bolo avizované, sestry Fialkové sa v úvode nového ročníka nepredstavia, slovenské farby budú v štartovnej listine, ktorú tvorí 103 pretekárok hájiť Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková.
Štartovná listina:

1. Mona Brorssonová (SWE)
2. Nicole Gontierová (ITA)
3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
4. Aita Gasparinová (SUI)
5. Jevgenija Pavlovová (RUS)
6. Emma Lunderová (CAN)
7. Christina Riederová (AUT)
8. Markéta Davidová (CZE)
9. Lisa Vittozziová (ITA)
10. Vanessa Hinzová (GER)
11. Clare Eganová (USA)
12. Linn Perssonová (SWE)
13. Lena Häckiová (SUI)
14. Mari Ederová (FIN)
15. Hanna Öbergová (SWE)
16. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
17. Justine Braisazová (FRA)
18. Denise Herrmannová (GER)
19. Julija Džimová (UKR)
20. Johanna Talihärmová (EST)
21. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
22. Vita Semerenková (UKR)
23. Dorothea Wiererová (ITA)
24. Julia Simonová (FRA)
25. Iryna Krjuková (BLR)
26. Franziska Preussová (GER)
27. Tiril Eckhoffová (NOR)
28. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
29. Lucie Charvátová (CZE)
30. Anais Bescondová (FRA)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Larisa Kuklinová (RUS)
33. Kamila Żuková (POL)
34. Jelena Kručinkinová (BLR)
35. Kinga Zbylutová (POL)
36. Federica Sanfilippová (ITA)
37. Milena Todorovová (BUL)
38. Eva Puskarčíková (CZE)
39. Tamara Voroninová (RUS)
40. Susan Dunkleeová (USA)
41. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
42. Amanda Lightfootová (GBR)
43. Uljana Kajševová (RUS)
44. Regina Ojaová (EST)
45. Elvira Öbergová (SWE)
46. Elisa Gasparinová (SUI)
47. Janina Hettichová (GER)
48. Katharina Innerhoferová (AUT)
49. Johanna Skottheimová (SWE)
50. Olena Pidhrušná (UKR)
51. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
52. Un-čung Ko (KOR)
53. Polona Klemenčičová (SLO)
54. Annija Keitová Sabuleová (LAT)
55. Julia Schwaigerová (AUT)
56. Irene Cadurischová (SUI)
57. Sarah Beaudryová (CAN)
58. Chloé Chevalierová (FRA)
59. Anna Magnussonová (SWE)
60. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
61. Tuuli Tomingasová (EST)
62. Jessica Jislová (CZE)
63. Irina Kazakevičová (RUS)
64. Lotte Lieová (BEL)
65. Henrieta Horvátová (SVK)
66. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
67. Linian Wei-Lin Colebournová (AUS)
68. Erika Jänkäová (FIN)
69. Daniela Kadevová (BUL)
70. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
71. Maren Hammerschmidtová (GER)
72. Hanna Solaová (BLR)
73. Sari Maedaová (JPN)
74. Karolina Pitońová (POL)
75. Irene Lardschneiderová (ITA)
76. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
77. Darja Blašková (BLR)
78. Son-su Kim (KOR)
79. Suvi Minkkinenová (FIN)
80. Lea Einfaltová (SLO)
81. Nadia Moserová (CAN)
82. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
83. Elisabeth Högbergová (SWE)
84. Veronika Machyniaková (SVK)
85. Anastasija Gorjejevová (RUS)
86. Selina Gasparinová (SUI)
87. Jekatěrina Bechová (UKR)
88. Venla Lehtonenová (FIN)
89. Nika Vindišarová (SLO)
90. Kadri Lehtlaová (EST)
91. Dunja Zdoucová (AUT)
92. Natalja Kočerginová (LTU)
93. Anna Weidelová (GER)
94. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
95. Tereza Voborníková (CZE)
96. Alina Kolomijecová (KAZ)
97. Asuka Hačisuková (JPN)
98. Caroline Colombová (FRA)
99. Ida Lienová (NOR)
100. Madeleine Phaneufová (USA)
101. Megan Bankesová (CAN)
102. Dzinara Alimbekavová (BLR)
103. Marija Zdravkovová (BLR)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na individuálne preteky žien na 15 km, ktoré bude hostiť fínske Kontiolahti. Začiatok preteku je naplánovaný na 14:20.

V sobotu odštartuje nový ročník SP v biatlone. Na úvod sezóny sú na programe individuálne preteky mužov a žien. Ženský pretek sa začína o 14:20 a bude to aj so slovenskou účasťou, chýbať však budú pre naše farby dve veľmi podstatné mená.

Sestry Fialkové napokon tento víkend nebudú štartovať a zmeškajú tak úvod novej sezóny. V ich realizačnom tíme bol potvrdený koronavírus a tak do Fínska napokon necestovali. Naše farby tak budú hájiť Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:20.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články