Slovan získal dôležité dva body, hektické predĺženie zlomil Takáč

Na snímke zľava Ethan Werek (Slovan), brankár Pavel Kantor, Mike Lee (obaja Nové Zámky) a Miroslav Preisinger (Slovan). (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|3. jan 2024 o 20:30

Slovan musel výsledok otáčať.

Tipos extraliga - 32. kolo

HC MIKRON Nové Zámky - Slovan Bratislava 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 20. Roman (Mamčics), 22. Šišovský (Novajovský, Michnáč) – 19. Šille (Takáč, Golian), 55. Mahbod (Pecararo, Ranford)

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Lee, Roman, Mamčics, Novajovský, Kozák, Fafrák, Laurenčík – Loggins, Johnson, T. Mikúš – Števuliak, Prokeš, Stupka – Michnáč, Ondrušek, Šišovský – Kováč, Barto, Ružek

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Sersen, Gachulinec – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominykh – Török, Preisinger, Lukošik

/Správu budeme aktualizovať/

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Slovana Bratislava natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy. V stredajšom 32. kole Tipos extraligy zvíťazili v Nových Zámkoch 3:2 po predĺžení.

O ich triumfe rozhodol Samuel Takáč, presadila sa aj nová posila Slovana Samson Mahbod.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Mikron Nové Zámky - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, 32. kolo, Tipos extraliga, streda, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.01.2024 o 18:00
32. kolo
Nové Zámky
2:3
(1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
65' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Roman (Mamčics), 22. Šišovský (Novajovský, Michnáč) – 19. Šille (Takáč, Golian), 55. Mahbod (Pecararo, Ranford), 65. Takáč (Poirier, Ahnelöv). Rozhodca: J. Konc ml, Adamec – Jedlička, Hercog.
Slovan natiahol svoju víťaznú šnúru už na štyri zápasy, na ľade Nových Zámkov dnes zvíťazil 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal Samuel Takáč.
Koniec zápasu.
64:35
goalSlovan Bratislava dal gól!
Loggins nechal viackrát vyniknúť Godlu, na druhej strane rozhodol SAMUEL TAKÁČ, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku Poiriera, ktorý v prečíslení čakal do poslednej chvíle. Takáč trafil odkrytú bránu, Kantor sa nestihol presunúť.
Asistencie: Emile Poirier, Jonas Ahnelöv
64:11
Lee našiel voľného Logginsa, ktorého prudkú strelu Godla s problémami kryl.
63:51
Godla chytil Logginsovu strelu z prvej.
63:38
Korenčík si vypýtal puk do jazdy, no postupovať ďalej mu znemožnil Johnson.
62:41
Števuliak predviedol sťahovačku a následnú strelu do stredu brány, kde bol pripravený Godla.
61:53
Slovan v prečíslení, Ranford sa natláčal do koncovky, ale pred neho sa hodil Loggins.
61:40
Števuliak prenechal puk Prokešovi, ktorý naznačil pohyb za bránu a snažil sa nachytať Godlu, hosťujúci gólman túto situáciu zvládol.
60:01
Začalo sa predĺženie.
60 minút o víťazovi nerozhodlo, nasleduje predĺženie.
57:42
Logginsovu strelu zblokoval Maier. Slovan už vo štvorici.
57:10
Logginsov príklep Godla zráža.
56:54
Leeho strela skončila u T. Mikúša.
56:27
N. Zámky hrajú presilovku 5 na 3. Slovan vyhadzuje puk.
Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.
56:25
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Korenčík – 2 min., hákovanie.
56:08
Krížna prihrávka na ľavý kruh, odkiaľ pálil T. Mikúš pri signalizovanom vylúčení, Godla vyrazil.

54:41
importantNajprv fauloval Mahbod, potom Johnson natlačil Gachulinca na Godlu, ktorý skončil v bránke.
54:23
SAMSON MAHBOD sa v prvom zápase za belasých uviedol gólom! Z kruhu mu prihral Pecararo, Mahbod zamiešal pukom, hodil si ho na bekhend a dvihol pod hornú žŕdku.
Asistencie: Liam Pecararo, Brendan Ranford
53:52
Loggins – 2 min., hrubosť.
53:08
Pecararova rana príklepom bola veľmi nepresná, N. Zámky posielajú puk cez všetky čiary.
52:47
Ani Findlaymu zblízka sa nepodarilo prekonať Kantora.
51:27
Takáč urobil chybu, dvaja Novozámčania išli dopredu, Ondrušek servíroval puk Števuliakovi pred bránu príliš neskoro, ten už nemal čas ani priestor niečo s pukom vymyslieť.
51:13
Šišovský – 2 min., sekanie.
50:55
Sersen strieľal po vyhranom buly, Kantor nemal problém zasiahnuť, nikto mu neclonil, nik puk netečoval.
50:12
N. Zámky sa oslobodzujú spod tlaku iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
49:18
Stupka tentokrát v roli nahrávača, našiel Prokeša, ten minul priestor brány.
49:07
importantVeľká šanca belasých, gól na hokejke mal Pecararo. Potom strieľal od modrej Gachulinec a Kantor kryje.
48:47
Fominykhova skrytá strela, ale Kantor si puk našiel.
48:20
Stupka si párkrát vymenil puk s Romanom a potom strieľal, Godla má puk vo výstroji, prerušuje hru.
47:19
Takáč z uhla nastreľoval puk do bránkoviska, jeho spoluhráčovi sa ho nepodarilo tečovať za bránkovú čiaru.
46:21
Preisinger vytiahol puk od mantinelu, prihral Lukošikovi, ktorého strelu Kantor vyrazil, pred bránkoviskom ešte pracoval Török, no hra je prerušená.
44:27
importantBiliardová akcia Slovana a šanca pre Fominykha, ten to zahral efektne, ale nie efektívne, Kantor to celé prečítal.
43:39
Slovanu sa nedarí, nedostal sa na útočnú polovicu a útočia N. Zámky, konkrétne Johnson.
42:35
Puk išiel po osi Sersen Gachulinec Mahbod, poslednému menovanému strela úplne nesadla, puk pristál v lapačke Kantora.
41:06
Ďalšia šanca pre N. Zámky, zdvihnutý varovný prst pre belasých.
40:28
T. Mikúš prenikol popri mantineli a vytvoril šancu pre Johnsona, ten neuspel.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skóroval iba domáci Šišovský, N. Zámky tak vyhrávajú nad Slovanom 2:1.
Tretia tretina sa začne o 19:44.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:52
V závere tretiny ešte menší závar pred bránou Slovana, ktorému sa podarilo ubrániť.
38:11
Nepresná prihrávka domácich, po icingu sa vhodí pred Kantorom.
37:22
importantPrečíslenie N. Zámkov, Michnáč išiel do kľučky, neprešiel cez Maiera.
36:30
Godla musel zasahovať, no naštartoval tým útok Slovana, Ranfordovi však nevyšla finálna prihrávka.
35:58
importantFindlay zvolil strelu, Kantor výborne zasiahol lapačkou.
35:58
importantLukošik utiekol v oslabení, išiel sám na bránu, bol faulovaný, nariadené je trestné strieľanie.
35:37
Krížna prihrávka na Logginsa, ten strieľal z prvej, diváci už dvíhali ruky nad hlavu, no rozvlnila sa iba bočná sieť.
34:48
importantLoggins s ďalšou nebezpečnou koncovkou, všetko rieši výborným zákrokom Godla.
34:29
importantPo Leeho okamžitej strele zachránila Slovan žŕdka!
34:25
Sersen – 2 min., nedovolené bránenie.
33:25
Pecararo strieľal z uhla, strela bola zblokovaná.
32:38
importantDomáci hráč zabudol puk za sebou, strela mu nevyšla, čím sa Slovan dostal do prečíslenia, Poirier nedostal prihrávku od Takáča, ten to skúsil sám, no Kantor podržal svoj tím!
30:37
Števuliak prihral na pravú stranu Stupkovi, jeho strela skončila v moci Godlu, ktorý mal odkrytý výhľad.
29:27
Slovan mohol vyraziť do prečíslenia, prihrávka Takáča na Poiriera ale nebola presná.
28:57
importantAhnelöv prepadol, štyria Novozámčania sa vyrútili do protiútoku, Lee prihral pred bránu Ondrušekovi, ten robil, čo mohol, puk ale za Godlu nedostal.
28:13
Novajovský od modrej, no puk bol tečovaný vedľa brány, Godla zasahovať nemusel.
27:36
Leeho pokus z kruhu hráči belasých zblokovali.
26:54
Rýchly prechod domácich do útočného pásma, na seba to vzal Loggins, strieľal spoza Sersena, Godla predviedol úspešný zákrok.
26:33
Preisinger – 2 min., podrazenie.
25:46
Poirierovu strelu Novozámčania zblokovali na ochrannú sieť.
25:03
Lee nabil na strelu Prokešovi, N. Zámky mohli udrieť aj v oslabení.
24:42
Ahnelöv je aktívny, najprv nahadzoval puk na teč, potom sám strieľal, domáci sa ubránili a oslobodili.
23:57
Mamčics – 2 min., podrazenie.
23:21
Ranford sa dostal k puku pred bránkou, v poslednej chvíli do jeho koncovky vložil hokejku Lee a puk išiel vysoko nad bránu.
23:06
Slovan to nechce nechať len tak a nasťahoval sa pred Kantora. Findlayho strela končí za bránou.
21:46
goalHC Nové Zámky dali gól!
Nahodený puk Novajovského od modrej čiary tečoval pred bránou PETER ŠIŠOVSKÝ a Nové Zámky idú razom do vedenia!
Asistencie: Peter Novajovský, Albert Michnáč
21:31
Godla nadvakrát krotil Novajovského strelu.
21:06
Takáčovu strelu zblokoval Mamčics na bočný mantinel, N. Zámky môžu ísť dopredu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V Nových Zámkoch sledujeme útočný hokej z oboch strán, po prvej tretine je skóre nerozhodné 1:1. Na gól Šilleho z 19. minúty odpovedal dve sekundy pred klaksónom Roman.
Druhá tretina sa začne o 18:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
N. Zámky strieľajú gól do šatne! MICHAL ROMAN najprv vystrelil z pravého kruhu, Godla puk vyrazil, ten sa dostal znova k Romanovi a tentokrát už domáci bek z ďalšej strely skóroval.
Asistencia: Roberts Mamčics
19:15
importantVýborná prihrávka popred bránu, no T. Mikúš neskóroval vo veľkej šanci, mohlo byť vyrovnané.
18:32
Slovan ponúknutú presilovku využíva a vedie 1:0. Takáč si narazil puk s Golianom na modrej, zvnútra pravého kruhu potom vystrelil, Kantorovi puk prepadol cez výstroj a TIMOTEJ ŠILLE ho len doťukol za bránkovú čiaru.
Asistencie: Samuel Takáč, Andrej Golian
18:00
Findlay si nerozumel so spoluhráčmi, zadovkou nabil Stupkovi, ktorý vyštartoval dopredu a z uhla vystrelil na Godlu.
17:14
Barto – 2 min., sekanie.
16:59
Slovan hrá pri signalizovanom vylúčení domácich, Sersen strieľal, puk bol tečovaný vedľa bránky.
15:25
Kozák preveril Godlu, ten vyráža.
14:50
Gachulincovu strelu od modrej jemne tečoval Pecararo a takmer sa mu podarilo zaskočiť Kantora.
13:30
Golian nahadzoval puk na bránu, pred ktorou bolo husto, trafil vlastného spoluhráča.
12:43
N. Zámky s pobytom v útočnom pásme, strely lietajú prevažne od modrej vedľa brány.
11:13
Šišovský sa výborne vrátil a vypomohol defenzíve.
10:58
Na opačnej strane strieľal Stupka, Godla hru prerušil.
10:16
Godla dobre čítal hru, vyštartoval proti Logginsovi a odpálil pred ním puk.
09:23
Obrovský tlak Slovana, N. Zámkam sa nedarí vyhodiť puk, strela Pecarara smerovala tesne vedľa.
08:30
Slovan dlho kombinuje v útočnom pásme, zatiaľ je to ale bez koncovky, no s mnoha krížnymi prihrávkami.
07:36
Loggins – 2 min., sekanie.
07:17
Lee obišiel bránu, snažil sa puk natlačiť k bližšej žŕdke, Godla tam ale dal svoju lapačku.
06:04
Stupkovu strelu sa Mamčics snažil tečovať a clonil Godlovi, no puk nesmeroval medzi tri žrde.
05:22
Stlela Leeho od modrej, Godla zareagoval pohotovo lapačkou.
04:39
Žitný – 2 min., pád pod nohy
04:25
Zápas začal poriadne zhurta, prerušuje sa minimum, oba tímy útočia.
03:29
importantLoggins našiel výbornou prihrávkou Kozáka ktorý mal veľa priestoru, no nechal vyniknúť Godlu, ktorý zasiahol lapačkou.
03:06
T. Mikúš našiel zadovkou Logginsa, jeho strelu zblokoval Golian.
02:09
Slovan urobil chybu v defenzíve, N. Zámky ju ale potrestať nedokázali.
01:01
importantVeľká šanca Slovana! Poirier nahral Takáčovi, ten nedokázal zakončiť, no Mahbod netrafil odkrytú bránu, puk zastavila bránková konštrukcia!
00:23
Slovan sa nahrnul do útočného pásma, strieľal ale zatiaľ iba mimo brány.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Karri Kivi

Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: J. Konc ml, Adamec – Jedlička, Hercog.
Slovan sa pomaly vracia späť do hry, pod trénerom Petrom Oremusom dokázal vyhrať tri posledné duely. Nitru porazil aj na jej štadióne, duel však dospel až do samostatných nájazdov. Bratislavčania pritom prehrávali 0:2, presné zásahy Jonasa Ahnelöva a Romana Žitného ale situáciu zmenili. V rozstrele skórovali Samuel Takáč a Brett Findlay, gól prvého menovaného bol rozhodujúci. Celok z hlavného mesta začal stíhať deviaty Liptovský Mikuláš, na ktorý z desiatej priečky stráca dva body.
Novozámčania nezačali na trenčianskom ľade najhoršie, ešte v polovici prvej tretiny vyhrávali zásluhou Radka Prokeša. Nie ideálne pasáže v závere prvej a polovici tretej časti hry ich však stáli body, dvakrát dva inkasované góly znamenali porážku 1:4. Celok z juhu Slovenska sa z plného bodového zisku naposledy tešil v úvodnej tretine decembra, prekvapujúco vtedy zvíťazil na ľade majstrovských Košíc. Proti Bratislavčanom zažije svoju premiéru tréner Karri Kivi.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 32. kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MIKRON Nové Zámky a HC SLOVAN Bratislava.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan získal dôležité dva body, hektické predĺženie zlomil Takáč