Radosť hráčov Nových Zámkov. (Zdroj: facebook HC Košice, Autor: jäzva)

V riadnom hracom čase padli len dva góly.

Tipos extraliga - 35. kolo

Nové Zámky - Humenné 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 51. Loggins (Roy, Lee), rozh. nájazd Loggins - 44. Vaško (Pereskokov)

Rozhodovali: Štefik, Výleta - Kacej, Vyšný, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2085

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Novajovský - Roy, Johnson, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč

Humenné: Galimov – Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Diakov - Vaško, Kuru, Pereskokov – Borov, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Handlovský – Thomka, Krajňák, Lačný

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Hrdinom Novozámčanov bol americký útočník Troy Loggins, ktorý strelil jediný presný zásah v hre a rozhodol aj v nájazdoch.

"Býci" zaznamenali prvé body pod vedením nového fínskeho trénera Karriho Kiviho.

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia.

Rozhodnúť napokon museli až nájazdy, v ktorých boli úspešní traja exekútori Nových Zámkov vrátane Logginsa.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Mikron Nové Zámky - HC 19 Humenné dnes (hokej, 35. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
12.01.2024 o 18:00
35. kolo
Nové Zámky
2:1
(0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
65' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 51. Loggins (Lee) – 44. Vaško (Pereskokov).
Veľmi zaujímavý zápas máme za nami, Humenné sa v základnej časti dostalo k lepším streleckým príležitostiam, no darovaná presilovka 5 na 3 určite ovplyvnila stav tohto stretnutia, hostia teda neodchádzajú naprázdno a určite nemusia sklopiť hlavu, pretože hrali veľmi solídne tretiny. Napínavé nájazdy ukázali technickú zdatnosť a individualitu tímov, no napokon sa domáci predsa len radujú! My Vám ďakujeme za sledovanie tohto prenosu a tešíme sa na Vás nabudúce!
Koniec zápasu.
Lačný nedáva a Nové Zámky vyhrávajú tento zápas!!
Johnson vymiešal Galimova!
Šoltés neprekvapil Kantora, Nové Zámky vedú.
Roy otvára nájazdové derby!
Samostatné nájazdy začínajú.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:04
Lee získal pásmo, bol však výborne napádaný Meliškom.
63:01
Sredla sa ako debutant chopol svojej práce veľmi schopne, teraz nahrával Šoltésovi, ktorý stihol vystreliť a hostia majú pásmo.
62:30
Domáci sa snažia ešte zúžitkovať sekundy z ich skrátenej presilovky, napokon sa ešte nerozhodlo.
61:10
Johnson bol postavený v bránkovisku a Galimov si môže oddýchnuť.
60:01
Začalo sa predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:55
Vaško stihol faulovať a tak bude zápasový formát 4 na 4.
59:14
Paradoxne Zámky sú viac v útočnom pásme ako hostia v tejto presilovej hre.
58:24
V dôležitých minutách prišiel hvízd arbitrov a Prokeš pôjde na trestnú lavicu za hákovanie.
58:02
Foss mal prázdnu bránu na backhande! Kantora však nedokázal prekonať.
56:59
Borov naznačil strelu, ale nakoniec neprihrall presne..
55:52
Hatala otravoval Šoltésa, vypichol mu puk, no domáci ho nestihli zachytiť včas.
54:06
Loggins má už puk v moci, Šoltés ho výborne okradol o puk a vyniesol ho ďaleko od Galimova.
53:22
Stupka stratil pásmo a výborné striedanie domácich sa skončilo.
51:53
Tvrdý zákrok Pereskokova na Hatalu ostal bez vylúčenia, obe mužstvá hrajú veľmi defenzívne a nechcú svojmu súperovi pustiť ani milimeter.
50:55
Hostia sa dostávajú do kolotóča Novo-Zámčanov, napokon puk vyrazil Sergiyenko.
50:10
goalLoggins vyrovnáva stav stretnutia! Po veľmi trápiacej presilovej hre o dvoch hráčov sa počas tej druhej dokázali presadiť a prekonať Galimova.
Asistencia: Mike Lee
48:32
A Zámky budú hrať presilovku o dvoch hráčov! Novota pôjde na trestnú lavicu za podrazenie.
48:28
Loggins vystrelil na dvakrát, obidva pokusi boli zblokované.
47:53
Meliško pôjde na trestnú lavicu a Zámky majú k dispozícií 2. presilovú hru v tomto zápase.
46:27
Roy sa dostal ku strele, Galimov nemusel zasahovať.
45:38
Domáci majú puk vo svojej moci, aj keď ich ofenzívna partička vyzerá trošku nesmelo.
44:51
Hatala schytal hit, na svoju stiedačku odišiel s bolestivou grimacou, dúfajme, že bude v poriadku.
43:19
goalFilip Vaško strieľa gól! Kantor si nedokázal poradiť s touto akciou a Humenčania otvárajú zaslúžene skóre!
Asistencie: Pereskokov
42:29
Števuliak dostal puk pred Galimova, Šoltés ho však dokázal vyhodiť.
41:32
Šoltés sa dostal ku prvej strele tejto tretiny pre Humenné, Kantora však dokázal puk vyraziť.
40:34
Mike Lee dostal prihrávku popri mantineli, nestihol ju však spracovať a ohroziť Galimova.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Máme za sebou 40 minút, no gól sme zatiaľ ešte nevideli, Zámky sa tak trochu trápia so založením tej správnej akcie, no Humenné sa dnes pri chuti a odohrali veľmi solídnu tretinu. Podarí sa Humenčanom v poslednej tretine otvoriť skóre alebo sa Zámky dostanú do zápasu? To budeme lepšie vedieť už o 19:35, kedy približne začne posledná tretina tohto stretnutia.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Šoltés s ďalšou šancou, jemne tečoval puk spred Kantora, napokon z toho nebolo nič.
39:03
Kantor opäť chytá nebezpečný puk od Borova a drží Zámky nad vodou.
38:01
Hostia majú problém dostať sa z pásma, nakoniec sa im to podarilo a Kuru sa dostal aj pred Kantora, lenže vypálil nepresne.
37:08
Prokeš sa odtočil okolo brány, nenašiel však spoluhráča.
36:22
Linet dorážal pri Kantorovi, opäť však famózny Kantor.
35:37
Hybridný icing Humenného dostáva Zámky opäť za modrú čiaru hostí.
34:46
Mikuš štartuje dopredu, ale musí striedať keďže je už unavený, nakoniec ale získal pásmo pre Nové Zámky, výborné striedanie.
34:00
Humenné je teraz pre zmenu vo veľkom tlaku, prvá formácia domácich ukázala svoju silu, stále však v tomto zápase chýba gól.
32:41
Loggins nahrával Royovi, ten vystrelil z prvej, ale nenašiel medzeru, aby puk prešiel do brány.
31:38
Ťavoda dostal puk z pásma a Zámky sa môžu po dlhšej dobe dostať do útoku.
30:51
Humenné má túto tretinu už 3. presilovú hru, no v presilovkách patria k najslabším tímom. ani teraz nevedia nájsť tú správnu koncovku.
29:51
Michal Roman fauloval Kurua a Humenné má k dispozícií opäť ďalšiu presilovku.
29:13
Šoltés vyskúšal pozornosť Kantora, opäť bol však Kantor bezchybný.
28:50
Domáci v plnom počte.
27:48
importantFoss nahodil puk do mantinelu, nakoniec sa Stupka odzbrojil a dostal sa do brejku, Galimov ho vychytal!
26:50
Novajovský pôjde na trestnú lavicu za narazenie na mantinel. Opäť presilovka pre Humenné.
26:28
Výborná práca Humenčanov, počas presilovky dostali domácich pod veľký tlak, žiaľ pre nich, stav ostáva nezmenený.
25:27
Kantor vychytal Šoltésa! Vynikajúci zákrok brankára domácich.
24:42
Opäť Pereskokovova strela, tá však skončila na ochrannej sieti.
23:47
Pereskokov bol faulovaný a Šišovský pôjde na 2 minúty za podrazenie.
22:49
Puk sa dostáva z pásma na pásmo, obom tímom sa nedarí pohroziť brankárov, ktorý dnes ukazujú veľkú oporu svojich tímov.
21:37
Michnáčov blok zachránil domácich pred breakom Pereskokova.
20:47
importantJohnson trafil hornú žrďku brány! Hneď z úvodu tretiny obrovská šanca Zámkov!
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina neukázala výraznejšiu dominanciu domácich, čo dokazuje aj počet striel na bránu v pomere 11:9 . Zámčania sa po úvodnej 10-minútovke dokázali postupne zlepšovať, no Humenné malo viac nebezpečnejších akcií, ak išlo o vyložené šance. Uvidíme, ako sa tímy popasujú s druhou tretinou, ktorá by sa mala začať približne o 18:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:03
Posledná minúta tretiny sa začala, Handlovský sa dokázal dostať až pred bránu, jeho zakončenie bolo zneškodnené Kantorom.
18:05
Ťavoda neudržal puk a Humenné počas prvej tretiny vôbec nezaostáva, naopak aktívne fore-chekujú už za modrou a vytvárajú šance.
17:32
17:06
Handlovský s dobrou strelou, ale Kantor nemal s touto strelou väčší problém.
16:16
Prokeš šikovne zastavil prihrávku po modrej čiare a oslobodzuje domách v oslavení.
15:32
Roy ide na trestnú lavicu za podrazenie a dáva Humenčanom šancu na otvorenie skóre.
14:55
Stupkova výzva na teč bola prijatá, Galimov bol opäť stopercentný.
14:01
Galimov drží Humenné pri nerozhodnom stave, veľká šanca skončila posunutou bránou.
13:30
Hostia v plnom počte.
12:48
Roy netrafil bránu po peknej kombinácií, Galimov veľa nevidel.
11:31
Jakub Ragan si nevychoval hokejku, ktorá sa dostala do tváre hráča Zámkov a Zámky si zahrajú prvú presilovú hru v zápase.
10:49
Roman sa dostal späť na útočnú tretinu, sľubná akcia obrancu.
09:59
Pereskokovov sa po peknej kombinácií dokázal dostať do sľubnej šance, puk však Kantora neprekvapil.
09:17
Roman ľahko vystrelil na Galimova a získava pásmo pre domácich.
08:01
Galimov si postrážil puk, po tom, čo sa odrazil od mantinelu, čo sa domácim nepáčilo, pretože vyšiel ďalej z bránkoviska.
07:16
importantObrovská šanca pre Humenné! Ragan po krásnej prihrávke od mantinelu nedokázal zakončiť.
06:09
Šoltésovu chybu chcel využiť Ondrušek, práve Šoltés však chybu napravil a pripravil Zámky o rýchly break.
05:16
Zámky majú problém vytvotiť akciu, po úvodnej 5-minútovke sa im podarilo usadiť v pásme
04:27
Handlovský strieľal z prvej, no puk mu nesadol a tak sa Kantor veľmi nenamáhal.
03:48
Humenčania stredali, čo sa snažil využiť Johnson a Galimov má za sebou prvý zákrok.
02:35
Handlovský udržal pásmo a udržiava prvý Humenský útok v útočnom pásme.
01:15
Puk sa pred Kantorom veľmi zaujímavo poodrážal, nakoniec ho však dostal pod svoju lapačku.
00:42
Zámky hrajú už od začiatku veľmi fyzicky a znemožňujú útok Humenčanom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Lee – Mamcics, Roman – Kozák, Novajovský; Roy, Johnson, Loggins – Mikúš Prokes, Michnac – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč
Tréner: Karri Kivi

HC 19 Humenné: Boľo (Galimov) – Sredl, Meliško – Ťavoda, Sergiyenko – Novota, Dyakov; Vaško, Kuru, Pereskokov – Borov, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Handlovský – Thomka, Krajňák, Lačný
Tréner: Martin Štrba.
V 35. kole najvyššej hokejovej ligy na Slovensku sa stretnú celky, ktoré okupujú posledné miesta tabuľky, čo však neznamená, že nepôjde o poriadne hokejové derby! Hokejisti Nových Zámkov sa po dominantnej výhre v Poprade 6:1 budú chcieť nakopnúť a atakovať tak postupové priečky tabuľky. Humenné naposledy triumfovalo ešte minulý rok nad Košicami prekvapivou výhrou 6:4 a je len v ich rukách, ako zvládlu tento zápas. Podarí sa ziskať cenné body húževnatým Novo-Zámčanom alebo prekvapí minulosezónny vítaž 2. najvyššej sútaže? To sa dozviete, ak si pozriete tento prenos spolu s nami!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Dôležitý zápas o záchranu rozhodli až nájazdy, z triumfu sa nakoniec tešili domáci