Proti Trenčínu ešte neprehrala. Nitra sa prebojovala medzi najlepších štyroch

Fotogaléria (8)
Radosť hráčov Nitry po góle v zápase 37. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK DUKLA Trenčín. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. jan 2024 o 20:20 (aktualizované 19. jan 2024 o 22:03)

Nitra vyhrala až štvrtý zápas v sezóne.

Tipos extraliga - 37. kolo

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Gill (Bubela, Buček), 16. Jackson (Gates), 41. Bubela (Mezei, Buček), 44. Jackson (Gajdoš) - Petráš (Baláž, Immo)

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Bača – Stacha, Vitáloš – Valent, Nemec; – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Hrnka, Chrenko

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Kupec, Pietroniro – Petrovický, Hudec M. – Hlaváč, Hrenák – Feranec; – Immo, Baláž, Petráš – Hudec D., Conway, Charbonneau – Škvarek, Sojčík, Sloboda – Krajčovič, Mikúš, Giľák

NITRA. Hokejisti Nitry potvrdili, že Dukla Trenčín je v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy výsledkovo ich najobľúbenejší súper.

"Corgoni" zdolali Trenčanov piatykrát v sezóne, v piatok na svojom ľade 4:1.

Výrazný podiel na tom mal nitriansky brankár Sami Aittokallio, ktorý zneškodnil 38 striel hostí a radosť z druhého čistého konta v sezóne mu prekazil až v 57. minúte Šimon Petráš.

Katastrofálny začiatok Nitry

Úvodná tretina jasne patrila hosťom, ktorí v nej mali lepší pohyb, čo sa prejavilo aj v počte gólových príležitostí. Trenčania vyslali na Aittokallia až 16 striel, no doplatili na slabú efektivitu.

Domáci hráči po hluchej pätnásťminútovke dokázali udrieť v 16. minúte, keď sa v priebehu 21 sekúnd presadili Sahir Gill a Robby Jackson.

"Zápas sme začali katastrofálne. Dovolím si tvrdiť, že sme si vôbec nezaslúžili vyhrávať 2:0," začal kriticky hodnotenie zápasu asistent trénera Nitry Ivan Švarný.

Fotogaléria zo zápasu Nitra - Trenčín (Tipos extraliga, 37. kolo)

V prostrednej časti sa hra vyrovnala a zaskveli sa v nej obaja brankári. Domáci Aittokallio predviedol 17 zákrokov a v dvoch prípadoch pri ňom stála šťastena, keďže pokusy Petra Sojčíka a Jonathana Charbonneaua zastavila žŕdka.

Hosťujúci Connor LaCouvee zlikvidoval 16 streleckých pokusov. Slabá efektivita postupne dávala hostí psychicky dole a Nitru posadila na koňa.

Bez gólov sa vyhrať nedá

Dokumentoval to aj úvod tretej časti, v ktorej Nitra už po 25 sekundách zásluhou Miloša Bubelu odskočila svojmu súperovi na rozdiel troch gólov.

Definitívne potvrdil plný bodový zisk domácich v 44. minúte druhým gólom v zápase Jackson.

"Myslím si, že v priebehu štyroch minút sme si prehrali zápas, to bol koniec prvej tretiny a začiatok tretej. Nitra tam bola dôraznejšia a efektívnejšia.

V prvej tretine sme si vypracovali dosť šancí, rovnako aj v druhej, ale bez gólov sa vyhrať nedá," uviedol pre TASR kouč hostí Branko Radivojevič.

Phil Piertroniro (Trenčín) a Jakub Lacka (Nitra) v zápase 37. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK DUKLA Trenčín. (Autor: TASR)

Domácich mohol mrzieť iba moment z 57. minúty, keď dali až príliš veľa priestoru Šimonovi Petrášovi a ten na dvakrát prekazil Aittokalliovi čisté konto.

"Na tom nezáleží, máme tri body, to je kľúčové. Nezačali sme tak dobre, ako by sme mali.

Niekedy sa to však stáva a na to je brankár, aby mužstvo udržal v hre," povedal 31-ročný fínsky brankár, ktorý zaknihoval jediný shutout práve na domácom ľade 26. decembra proti Trenčínu (6:0).

Obľúbený súper Nitry

Nitrania v doterajšom priebehu sezóny uspeli nad Trenčínom postupne doma 6:3, vonku 4:1, doma 6:0, vonku 5:3 a doma 4:1.

Záverečný vzájomný duel týchto dvoch súperov čaká 1. marca v Trenčíne.

"Nepočúva sa to dobre, ale je to realita. Máme s nimi ešte jeden zápas základnej časti, preto verím, že budeme už úspešní," dodal Radivojevič.

Hostia navyše nezvládli úvod tretej časti, keď už po 25 sekundách zvýšil na rozdiel troch gólov Miloš Bubela a ďalší presný zásah zaznamenal Jackson.

Defenzíva Nitry nepodržala svojho brankára Samiho Aittokallia v 57. minúte, keď dovolila hosťujúcemu Šimonovi Petrášovi na dvakrát skórovať a prekaziť fínskemu brankárovi druhé čisté konto v sezóne.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 37. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
19.01.2024 o 18:00
37. kolo
Nitra
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Gill (Bubela, Buček), 16. Jackson (Gates), 41. Bubela (Mezei, Buček), 44. Jackson (Gajdoš) – 57. Petráš (Baláž, Immo). Rozhodca: Jobbágy, Goga – Orolin, Bogdaň.
Nitra víťazí aj v piatom vzájomnom zápase nad Duklou Trenčín výsledkom 4:1. Zápas bol prakticky rozhodnutý už v prvej tretine. V tej poslednej padli ešte tri góly. Dva dnes vsietil Jackson a gól útechy za vojakov strelil Petráš. Hostí možno pochváliť za sympatický výkon, pri ich oslabenej obrane. Z tohto piatkového zápasu je to všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem pekný víkend.
Koniec zápasu.
59:13
Puk je na ochrannej sieti. Vyhadzovanie pred Borákom.
58:45
O víťazstve domácich je rozhodnuté. Trenčania sa ešte snažia o nejaký ten gól.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
56:24
goalTrenčín dal gól! Aittokallio inkasuje až v závere zápasu. Immo zaviezol puk do útočného pásma, nasledovali prihrávky a ŠIMON PETRÁŠ na dvakrát prestrelil hradbu v domácej bráne.
Asistencie: Baláž, Immo.
55:20
Domáci v plnom počte.
54:43
Trápenie vojakov v presilovej hre. Na Aittokallia poriadne nevystrelili.
53:20
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Bajtek – 2 min., nedovolené bránenie.
52:50
Ďalšie prerušenie hry znamená reklamnú prestávku.
52:21
Borákov efektný semafor po Jacksonovej strele.
51:27
50:53
Zakázané uvoľnenie domácich.
50:10
Hostia v plnom počte.
49:58
Borák úspešne zasahuje, keď spoza brány prihrával Bajtek.

46:47
Vyšší trest sa nekoná, ale dvojminútové tresty sa pripisujú.
46:47
importantTak vylučovať sa ani nebude! To nečakal asi nikto.
importantPietronirov zákrok môže byť ocenený vyšším trestom. Všetko sa dozvieme po videozázname, ktorý si pozerajú rozhodcovia.
46:47
importantNewella poslal k zemi Pietroniro, ktorého si podal Čederle a aj Gajdoš!
46:34
Hostia sa dobre bránia v tejto oslabovke.
45:38
Bučekova delovka nepresná a puk prešiel okolo mantinelu do stredného pásma.
44:53
Vojaci vyhrali buly a vyhodili puk z obranného pásma.
44:47
Sloboda – 2 min., vrazenie na mantinel.
43:30
changeStriedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
z ihriska odchádza LaCouvee, prichádza Borák.
43:30
goalNitra dala gól! Druhý presný zásah si dnes pripisuje ROBBY JACKSON, ktorý dorážal vyrazený puk brankárom. Gólová akcia sa začala strelou Gajdoša z medzikružia.
Asistencia: Gajdoš.
43:07
Domáci naďalej útočia. Trenčania majú problémy s bránením.
42:05
Puk preskočil cez plexisklo.
40:25
goalNitra dala gól! Domáci dávajú dnes góly s úplnou ľahkosťou. Mezei pálil od mantinelu a pred bránou tečoval puk MILOŠ BUBELA, ktorý zmenil jeho smer.
Asistencie: Mezei, Buček.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nitra je stále bez inkasovaného gólu. Snahu Trenčanom nemožno uprieť, ale nevedia sa presadiť. Aittokallia zachránila dvakrát jeho svätyňa, ktorej konštrukcia sa po strelách hostí ozvala. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:53
Aittokallio nie je prekonaný ani po strele švihom od Denisa Hudeca.
37:29
Stacha si nakorčuľoval do vnútra ľavého kruhu a dostal prihrávku, po ktorej ihneď pálil. Trafil do dobre postaveného brankára vojakov.
35:51
Puk má LaCouvee a nasleduje reklamná prestávka.
35:35
importantV prečíslení Nitra, Jackson exkluzívne servíroval Gatesovi, ktorý už azda prihrávku nečakal a premárnil tak strelecký pokus!
33:43
33:18
Trenčanom sa podarilo ohroziť domácu bránu, ale corgoni nakoniec puk poslali cez všetky čiary.
32:18
importantZobral to na seba Jackson, ale LaCouvee sledoval puk a zneškodnil ho betónom!
32:18
importantV oslabení bol faulovaný Čederle a bude nasledovať trestné strieľanie!
32:00
Aittokallio vyrazil puk po Petrášovej strele a domáci vyhodili puk.
31:43
Buček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
31:19
Gajdoš – 2 min., hrubosť.

Charbonneau – 2 min., hrubosť.
31:19
importantVojaci udržali pásmo, Charbonneau bol ešte pred bránou, mierila naňho prihrávka a následne zakončil. Aittokallio to zvládol a nasledovala roztržka medzi Gajdošom a strelcom Dukly.
30:25
Aittokallio chytá strelecký pokus od modrej čiary. Reklamná prestávka.
29:10
Immo pomohol brankárovi s pukom.
28:13
V postavení mimo hry aj Trenčania.
27:13
Po Jacksonovej strele vyrazil LaCouvee puk pred seba.
26:55
Domáci mohli útočiť v trojici proti dvom hráčom hostí, ale zastavil ich ofsajd.
26:04
V druhej tretine je viac zamestnaným mužom gólman Dukly. Po strele kryje puk a nasleduje reklamná prestávka.
25:12
importantDorážky pred LaCouveem neskončili v bráne. Brankár hostí si pripísal niekoľko úspešných zákrokov.
24:32
Po vhadzovaní pálil Petráš. Aittokallio puk chytil do náručia.
24:18
Gates strieľal od modrej a puk dopadol po bloku na ochrannú sieť.
23:27
Icing hostí z Trenčína.
importantGól to nebol! Sojčík nastrelil hornú konštrukciu brány.
23:21
importantTak Sojčíkov pokus si idú arbitri pozrieť zo záznamu!
23:21
LaCouvee radšej pokryl puk pod lapačku.
22:16
importantSojčík pálil a vyzeralo to na trafenú žŕdku!
22:01
Oba tímy hrajú už s piatimi hráčmi. Nič vážnejšie sa neudialo.
20:01

20:01
Začala sa druhá tretina.
Po klaksóne sa strhla menšia strkanica medzi hráčmi. Rozhodcovia to rýchlo vyriešili a udelili tresty. Prvá tretina bola do 16. minúty vyrovnaná. Následne corgoni strelili dva rýchle góly, ktoré položili vojakov na zem. Za domácich sa presadili legionári Gill a Jackson. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:16
Aittokallio má puk po Immovej strele z pravého kruhu.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
17:49
Nitrančania sa po góloch prebrali a práve Trenčania majú ťažkosti sa prepracovať dopredu.
15:28
goalNitra dala gól! Tak vojaci inkasujú aj druhýkrát v krátkom čase, čo určite nepôsobí dobre na ich psychiku. K ROBBYMU JACKSONOVI sa odrazil puk pred bránu a poslal ho pod hornú konštrukciu.
Asistencia: Gates.
15:07
goalNitra dala gól! SAHIR GILL strieľal zľava a LaCouvee bol vysunutý viac k pravej žŕdke, čím mu puk prepadol cez betón.
Asistencie: Bubela, Buček.
14:34
Ofsajd corgoňov a je ohlásená ďalšia reklamná prestávka.
12:57
Okolo brány sa s pukom obtočil Conway a zakončil bekhendom. Aittokallio bol dobre postavený.
12:28
Na pravej strane zrýchlil Charbonneau a vďaka strele na bránu získal buly v útočnom pásme. Reklamná prestávka.
11:11
Trenčanom absentujú hráči v obrane, ale zatiaľ hrajú dobrý hokej.
09:44
Postavenie mimo hry Dukly.
08:00
Čederleho pokus bol pre LaCouveeho nebezpečný, pretože nevedel, či má puk pod betónmi.
07:43
Petrovického strela zblokovaná.
06:25
Puk je v lapačke LaCouveeho. Reklamná prestávka.
05:11
Slobodova prihrávka mala hlavu, lenže Škvarek nedokázal zakončiť, pretože bol bránený.
03:42
Mezei sa snažil preštrikovať pred bránu, ale zmarila mu to obrana hostí.
03:02
Denis Hudec vystrelil z medzikružia bekhendom. Aittokallio podržal puk a prerušil hru.
02:37
Trenčania sú od začiatku zápasu aktívnejší.
02:13
Zakázané uvoľnenie Nitry.
01:10
Strela z osi ihriska mierila na Aittokallia. Ten puk vyrazil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Antonín Stavjaňa

Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Jobbágy, Goga – Orolin, Bogdaň.
Pekný piatkový podvečer všetkým priaznivcom Tipos Extraligy! Slovenská najvyššia hokejová liga pokračuje 37. kolom a svoj piaty vzájomný zápas odohrajú medzi sebou HK Nitra a HK Dukla Trenčín.

HK Nitra: Corgoňom patrí v tabuľke piata priečka. Majú 57 bodov a na štvrté Michalovce strácajú len jeden. Ťahali šnúru štyroch víťazstiev v rade, ale po poslednom odohratom zápase sa im skončila, pretože podľahli húževnatému Humennému 1:4. Forma Nitry je aktuálna najlepšia spomedzi všetkých ostatných tímov. Z posledných piatich zápasov získali až 12 bodov. Aj produktivita domácich naháňa strach pre súperov, Samuel Buček je druhým najproduktívnejším hráčom súťaže, keď si pripísal 46 kanadských bodov.

HK DUKLA Trenčín: Vojaci sa nachádzajú na 10. mieste. Na konte majú 49 bodov, na deviaty Slovan im chýba jeden a na svojho dnešného súpera osem bodov. Podarilo sa im vyhrať vo Zvolene 2:1 a na domácom ľade prehrali 2:3 po predĺžení s lídrom tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Forma Dukly nie je oslnivá, pripísali si len 5 bodov z posledných piatich zápasov. Traja hráči hostí majú v tabuľke produktivity na účte 27 kanadských bodov. Sú nimi Tor Immo, Scott Conway a Phil Pietroniro.