Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Slovenky dosiahli najlepší výsledok v sezóne, šancu dostalo aj nové meno

Ivona Fialková. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|4. mar 2021 o 12:00

Slovenskú štafetu vytiahli mladšie pretekárky.

Svetový pohár v biatlone - Nové Mesto na Morave (Česko)

Ženy - štafeta na 4x6 km:

Poradie

Krajina

Čas

Trestné kolá

1.

Švédsko

1:03:26,6 h

0+6

2.

Bielorusko

+ 1,2 s

0+9

3.

Francúzsko

+ 27,8 s

1+8

4.

Ukrajina

+ 28,7 s

1+10

5.

Nórsko

+ 40,0 s

1+10

6.

USA

+ 40,1 s

0+7

7.

Taliansko

+ 40,1 s

0+10

15.

Slovensko

+ 4:25,5 min

0+16

18.

Česko

+ 5:00,7 min

5+16

AKTUALIZIVANÉ O 17:55

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Slovenské biatlonistky dosiahli v štafete najlepší výsledok v sezóne. V českom Novom Meste na Morave obsadili 15. miesto.

Slovenky išli na trať v poradí Ivona Fialková, Paulína Fialková, Mária Remeňová a Veronika Machyniaková.

Remeňová dostala šancu, keďže Henrieta Horvátová a Júlia Machyniaková aktuálne reprezentujú Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta. 

Slovenky pôvodne figurovali na 14. priečke, keďže Ukrajiny boli diskvalifikované. Ukrajinská výprava však podala protest, ktorý bol prijatý.

Fialkové sa tesne vyhli trestnému kolu

Z triumfu sa tešili Švédky a získali malý glóbus v tejto disciplíne. Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Linn Perssonová a Elvira Öbergová zvládli štvrtkové preteky bez trestného kola so šiestimi dobíjaniami. Druhé finišovali Bielorusky a tretie boli Francúzky. 

Musíme ja aj Iva potiahnuť štafetu. Bez toho, aby sme podali minimálne štandarný výkon, sa nepodarí štafetu dokončiť. V Pokljuke sme zlyhali a teraz spravíme všetko pre to, aby sa to nezopakovalo.


Paulína Fialková

V úvode sa na čele striedalo viacero krajín. Po prvom úseku zaostávali Švédky, Talianky, Nemky i Slovenky, keďže Ivona Fialková potrebovala na oboch položkách náhradné náboje, no trestnému kolu sa vyhla.

Nórky nasadili na druhý úsek Tiril Eckhoffovú, ktorá len raz dobíjala a Idu Lienovú vyslala na trať s jedenásťsekundovým náskokom pred Francúzkou Chloe Chevalierovou.

Tretia bola Ukrajina, za ňou nasledovali Bielorusko, Švédsko, USA a dopredu sa drali aj Talianky. Paulína Fialková potrebovala štyri náhradné náboje a debutantke vo Svetovom pohári Márii Remeňovej odovzdala na 16. mieste.

Remeňová premiéru zvládla

Nórka Lienová si po prvej streľbe vypracovala náskok vyše 30 sekúnd, no na stojke ho premrhala a dokonca musela ísť na trestné kolo. Na medailových pozíciách sa prekvapujúco stále držali Američanky na treťom úseku s Clare Eganovou.

Remeňová potrebovala na ležke všetky tri náhradné náboje, na stojke jeden, ale udržala 16. miesto.

Po prvej streľbe v záverečnej časti sa poradie nemenilo, na záverečnú stojku prišla ako prvá Švédka Öbergová, no potrebovala dva náhradné náboje a zo strelnice vybehla s pársekundovou stratou na Bielorusku Kručinkinovú.

Z dvojice na čele mala vo finiši lepšie nohy Öbergová a Švédky tak triumfovali v záverečnej štafete tejto sezóny. Tretiu priečku nakoniec získali Francúzky.

Veronika Machyniaková dobíjala dvakrát na ležke i stojke a do cieľa prišla na 15. mieste, čo je najlepší výsledok slovenskej štafety v prebiehajúcej sezóne.

Fialková: Musíme potiahnuť

Zaujímavosťou je, že štafetu vytiahli na lepšie umiestnenie mladšie pretekárky - 20-ročná Remeňová a 23-ročná Machyniaková. Fialkové sa síce trestným kolám vyhli, no po prvých dvoch úsekoch odovzdávala Paulína na 17. priečke s dvojminútovou stratou na prvú priečku. 

Pritom pred štartom štafety v Novom Meste pre RTVS hovorila, že musia obe zabrať. 

"Musíme ja aj Iva potiahnuť štafetu. Bez toho, aby sme podali minimálne štandarný výkon, sa nepodarí štafetu dokončiť. V Pokljuke sme zlyhali a teraz spravíme všetko pre to, aby sa to nezopakovalo," vravela Paulína Fialková. 

Slovenky bojujú o miestenky do budúcej sezóny a rovnako aj o účasť na olympiáde. Vo Svetovom pohári sú v hodnotení národov až na 19. mieste a to im garantuje do ďalšej sezóny opäť len tri miestenky.

Na to, aby mohli byť na pretekoch Svetového pohára štyri Slovenky, potrebujú poskočiť na 17. priečku.

ONLINE PRENOS: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave 2021 (Paulína Fialková, Ivona Fialková (NAŽIVO, výsledky)

Biatlon
04.03.2021 o 16:05
SP - štafeta žien, 4x6 km, Nové Město na Moravě
Prenos
Dianie v Česku odštartovala štafeta žien a tá práve spoznala aj svojho víťaza. Z prvenstva sa raduje Švédsko, čo je možno trošku menšie prekvapenie. Druhé miesto obsadilo Bielorusko, s ktorým sa takto vysoko zrejme tiež nepočítalo a tretie skončilo Francúzsko.

Nedarilo sa dnes domácej krajine. Česko z katastrofálnou bilanciou 5+16 končí na 17. mieste. Veľmi nízko je však klasifikované aj Nemecko na 12. miesto. Predbehnuté o kolo bolo Slovinsko a diskvalifikované boli reprezentácie Kórey a Ukrajiny.

A ako sa darilo Slovensku? Naše dievčatá vybojovali najlepší výsledok v tejto sezóne, keď skončilo na 14. mieste! Áno, nie je to žiadna sláva, ale aj takýto výsledok nás určite potešil. Sestry Fialkové zahájili štafetu veľmi dobre no a debutantka Mária Remenová a potom aj Veronika Machyniaková dokázali tú nasadenú latku dokonca ešte zvýšiť a je z tohto takéto umiestnenie. Našim dievčatám budeme držať palce aj v individuálnych pretekoch.

To je z tohto prenosu všetko. Biatlonový program pokračuje zajtra, o 15:20 môžte aj v našom prenose sledovať mužskú štafetu. Ďakujem vám za pozornosť, prajem ešte pekný deň!
Konečné poradie:

1. Švédsko 1:03:26.6 (0+6)
2. Bielorusko +1.2 (0+9)
3. Francie +27.8 (1+8)
4. Nórsko +40.0 (1+10)
5. USA +40.1 (0+7)
6. Taliansko +40.1 (0+10)
7. Rusko +51.6 (0+11)
8. Rakúsko +1:00.8 (1+10)
9. Švajčiarsko +1:38.7 (0+14)
10. Poľsko +1:52.1 (0+9)
11. Nemecko +1:57.7 (0+10)
12. Kanada +2:11.7 (1+12)
13. Kazachstan +2:49.2 (0+2)
14. Slovensko +4:25.5 (0+16)
15. Japonsko +4:36.1 (1+15)
16. Estónsko +4:39.9 (4+10)
17. Česko +5:00.7 (5+16)
18. Fínsko +5:07.4 (3+12)
19. Slovinsko (predbehnuté o kolo)
...
Ukrajina a Kórea boli diskvalifikované!
Štafeta žien sa práve skončila!
Cieľ
Postupne do cieľa dorazili aj zvyšné štafety, ktoré neboli z trate stiahnuté.
Cieľ
Tak pôvodne sme mali byť na 15. mieste, ale Ukrajina je zrejme dodatočne diskvalifikovaná, počas pretekov pri nich svietila hviezdička. Nevieme, čo sa presne stalo.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skV cieli máme už aj Veroniku Machyniakovú! Napokon je z toho pre Slovensko 14. miesto, čo je najlepší výsledok!
Cieľ
Postupne prichádzajú do cieľa ďalšie štafety. Až dvanáste dnes končí Nemecko, to je najhorší tohto sezóny výsledok pre túto reprezentáciu.
Cieľ
Napokon Nórsko je piate, šieste je USA a siedme je Taliansko.
Cieľ
O piatom, šiestom a siedmom mieste rozhodne foto finiš.
Cieľ
Štvrtá je Ukrajina, ktorá je už v cieli.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skTak to bola dráma až po cieľovú čiaru! Ako prvú ju preťalo Švédsko a tak vyhráva dnešnú štafetu! Druhé bude Bielorusko a tretie Francúzsko!
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skVeronika Machyniaková dobíjala dvakrát a udrží 15. miesto!
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skČeská reprezentantka Lucie Charvátová musí teraz až do troch trestných okruhov!
22.9km
A tretie je momentálne Francúzsko! Simonová a Irwinová však sú od seba vzdialené len pár stotín.
22.9km
Bieloruska sa dostáva na čelo s náskokom 3.7 sekundy! Stále však nie je o ničom rozhodnuté.
22km
Kručinkinová a Öbergová idú bok po boku! Dnes nás teda čaká dramatický záver tejto štafety.
Str8
Dlhšie trvalo, kým strelnicu opustili ďalšie štafety. Tretie je USA a štvrté Francúzsko. Bude to boj o víťazstvo, ale aj o tretie miesto.
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skNa čelo ide Bielorusko! Hneď druhé je Švédsko, toto bude ešte veľký boj a rozhodne sa v behu.
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skTak máme tu zaváhania!
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu ôsma strelecká položka!
21.7km
Čoskoro tu bude posledná strelecká položka pre prvé štafety a rozhodne sa o všetkom podstatnom.
20.9km
Slovenská reprezentantka sa dostáva na 15. miesto! Ak by sme to udržali, bude to pre našu štafetu najlepší výsledok v tejto sezóne.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skVeronika Machyniková musela dvakrát dobíjať na svojom prvom úseku! Uvidíme, na akom mieste to bude po tejto streleckej položke.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skLucie Charvátová musí do dvoch trestných okruhov! Česko tak padne nižšie.
20.9km
Öbergová dorazila na ďalší medzičas, jej náskok je 11 sekúnd pred Talianskom.
Str7
Nasleduje USA a Nórsko. Tu bola pomalšia streľba.
Str7
Jedno dobíjanie pre Kručinkinovú, Bielorusko je momentálne tretie.
Str7
Raz muselo dobíjať Taliansko, ktoré bude druhé.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skElvira Öbergová strieľala rýchlo a čisto!
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu siedma strelecká položka!
19.7km
Momentálne sledujeme náročné stúpanie pred predposlednou streleckou položkou. Ide do tuhého!
18.9km
Na 16. mieste sa drží Veronika Machyniaková. Slovinsko už bolo predbehnuté o kolo a Kórea bola diskvalifikovaná, nemáme informáciu, prečo sa tak stalo.
18.9km
Medzi prvým a štvrtým miestom je rozdiel len 10 sekúnd.
18km
Švédsko, Taliansko a USA je momentálne pódiové umiestnenie. Bude to však boj až do posledného výstrelu či metru.
EX3
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skMária Remenová má za sebou zrejme úspešný debut! V stojke dobíjala len raz, v ľahu trikrát a udržala našu štafetu na 16. mieste! Posledný úsek za Slovensko absolvuje Veronika Machyniaková, držíme palce!
EX3
Odovzdalo prvých 10 štafiet. Čakáme na tu slovenskú.
EX3
Ďalej nasleduje Taliansko a Bielorusko. Všetko ako to býva v štafete zvykom rozhodne posledný okruh.
EX3
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu posledná dnešná odovzdávka! Perssonová zo Švédska odovzdala ako prvá s náskokom 6 sekúnd pred USA!
16.9km
Mária Remenová sa dostáva na 17. miesto! Uvidíme, ako naša debutantka dorazí do cieľa.
16.9km
Švédsko, Taliansko a USA! To je momentálne vedúca trojica, razom sa to po nevydarených streľbách celé zmenilo.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skVýborne! Mária Remenová dobíjala len raz a môže sa posunúť vyššie.
Str7
Na strelnici prichádzajú posledné štafety a medzi nimi aj Slovensko.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skIda Lienová musí do trestného okruhu! Tak to je veľká komplikácia pre Nórsko, Lienová mala veľký náskok pred tou streľbou, ktorá jej však nevyšla!
Str7
Strelnicu opustila ako prvá Perssonová a hneď za ňou Vittozziová. Švédsko je na čele, v tesnom závese je Taliansko.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skIda Lienová z Nórska musela na tejto streleckej položke až trikrát dobíjať!
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu siedma strelecká položka!
15.7km
Na prvých troch miestach sa nič nemení. Čoskoro tu bude ďalšia strelecká položka.
14.9km
Slovenská reprezentantka Mária Remenová drží momentálne 19. miesto.
14.9km
Nórsko, Bielorusko a USA je momentálne vedúce trio. Posledné zostáva Slovinsko, zatiaľ nebolo z trate stiahnuté.
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skDebutantka Mária Remenová musela trikrát dobíjať, napokon sa vyhla trestnému okruhu! Zdržala sa však na strelnici dosť dlho.
Str5
Posunie sa hore Rusko vďaka čistej streľbe.
Str5
Druhé miesto patrí USA a tretiu priečku stále drží Bielorusko.
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu trestné kolo pre Ukrajinu a Francúzsko! Začína sa to zamotávať!
Str5
Lienová z Nórska sa pomýlila len raz, opravila to úspešne a je na prvom mieste.
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skZaváhali všetko tri reprezentácie!
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu piata strelecká položka!
13.7km
Rodáčka z Oravy Mária Remenová drží zatiaľ 17. miesto.
13.7km
Takže na čele je stále Nórsko, nasleduje Francúzsko a Bielorusko. Pre tieto štafety tu čoskoro bude strelecká položka.
12.9km
O tretie miesto takmer bok po boku bojuje Bielorusko a Ukrajina.
12.9km
Prvé štafety už máme na ďalšom medzičase. Lienová z Nórska drží náskok 11 sekúnd pred Chevalierovou z Francúzska.
EX2
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skPaulína Fialková odovzdala štafetu na 17. mieste! Na trať sa dostáva debutantka Maria Remenová, ktorej držíme silno palce, aby to bol úspešný debut.
EX2
Prvá desiatka už odovzdala. Čakáme na Paulínu Fialkovú.
EX2
V tesnom závese je Bielorusko a Švédsko.
EX2
Nasleduje Francúzsko a Ukrajina.
EX2
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu druhá odovzdávka a polčas dnešných pretekov! Ako prvé odovzdalo Nórsko, Eckhoffová prišla do cieľa s náskokom 10 sekúnd!
10.9km
Slovenská reprezentantka Paulína Fialková drží 17. miesto aj naďalej.
10.9km
Poradie je nasledovné: Nórsko, Francúzsko a Bielorusko. Medzi Nórskom a Francúzskom to je však tesný boj.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skPaulína Fialková musela dobíjať len raz! Škoda posledného terčíku, ktorý musela opravovať.
Str4
Zvládlo to aj Bielorusko s jedným dobýjaním a bude predbežne tretie.
Str4
Justine Braisazová-Bouchetová predviedla niečo podobné a druhé je teda Francúzsko.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skEckhoffová s parádnou streľbou! Udrží pre Nórsko prvé miesto!
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu štvrtá strelecká položka!
8.9km
Slovenská reprezentantka Paulína Fialková stále drží 17. miesto.
8.9km
Teraz sa nám mení poradie. Francúzsko sa dostalo na druhé miesto a tretie miesto drží Bielorusko. Sú tu však len minimálne rozstupy.
8km
Nórsko, Švajčiarsko a Bielorusko je vedúce trio po 8 kilometroch. Paulína Fialková sa posunula na 17. miesto.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skPaulína Fialková musela trikrát dobíjať! Začína podobne ako jej sestra Ivona a uvidíme, na aké miesto sa zaradí.
Str3
Nasleduje Švajčiarsko a Bielorusko. Viaceré štafety sa zasekli na strelnici.
Str3
Nórsko s jedným dobýjaním opúšťa strelnicu ako prvé.
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu tretia strelecká položka!
7.7km
Vedúce trio sa nemení. Tlačí sa však smerom dopredu Švajčiarsko, bez dobíjania je momentálne Estónsko a Kazachstan.
6.9km
Paulína Fialková klesla na 18. miesto. Sú to však len tesné rozostupy, veľa napovie ďalšia streľba.
6.9km
Nórsko, Rakúsko a Ukrajina. Také je momentálne predbežné vedúce trio.
EX1
Domáca krajina nezačala štafetu najlepšie, Jislová odovzdáva až na predposlednom 20. miesto, musela 6 krát dobíjať.
EX1
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skIvona Fialková sa napokon posunula z 19. miesta na 16. miesto! Záver zvládla v behu veľmi dobre a na trať posiela svoju sestru Paulínu!
EX1
Zatiaľ odovzdalo 10 reprezentácií.
EX1
Nasleduje Švajčiarsko a Ukrajina.
EX1
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu prvá odovzdávka! Nórsko odovzdalo ako prvé!
5.7km
Predposledné zostáva aj naďalej Česko a posledné Slovinsko.
4.9km
Slovenská reprezentantka Ivona Fialková sa drží so 4 dobýjaniami na 19. mieste.
4.9km
Prvé reprezentantky tak už len prídu do cieľa a odovzdajú štafetu. Na prvom mieste sa stále drží Švajčiarsko, nasleduje Rakúsko so stratou 9 sekúnd a Ukrajina so stratou 11 sekúnd.
Str2
Rakúsko sa posunulo na druhé miesto a Ukrajina na tretie miesto. Dunkleeová musela dvakrát dobíjať a to ju zosunulo na 5. miesto.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skIvona Fialková musela na tejto položke dobíjať len raz! Zrejme tak udrží pre Slovensko predbežné 19. miesto!
Str2
Ako prvá opustila strelnicu Cadurischová zo Švajčiarska.
Str2
Hneď viacero reprezentantiek sa pomýlilo na druhej položke!
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu druhá strelecká položka!
3.7km
Čoskoro nás čaká druhá strelecká položka. Na ďalšom medzičase je stále na čele USA, ale náskok pred Švajčiarskom má len 1 sekundu. Tretie miesto momentálne patrí Francúzsku.
2.9km
Na ďalšom medzičase sa nič nemení. Posledné zostáva Slovinsko s jedným treným okruhom no a prekvapivo je predposledné Česko, teda za našou štafetou.
2.5km
Ivona Fialková drží po prvej streľbe 19. miesto. Iba Slovinsko muselo po prvej streleckej položke do trestného okruhu.
2.5km
Presúvame sa na medzičas po 2500 metroch. Na čele sa drží USA, nasleduje Švajčiarsko a Nemecko.
Str1
O niečo dlhšie sa zasekla na strelnici aj domáca reprezentantka Jessica Jislová, ktorá sa však rovnako vyhla trestnému okruhu.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skIvona Fialková musela až trikrát dobíjať, ale vyhla sa trestnému okruhu!
Str1
Čistá streľba aj pre Švajčiarsko a Nemecko, ktoré obsadia druhé a tretie miesto.
Str1
Dunkleeová z USA strieľala veľmi rýchlo a presne. Pôjde na prvé miesto.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skJe tu prvá strelecká položka!
1.7km
Na prvých troch miestach sa nič nemení ani na ďalšom medzičase. Poskočila však Ivona Fialková a to na 16. mieste. Uvidíme, ako tomu bude po prvej streľbe.
0.9km
Na druhom mieste je Cadurischová zo Švajčiarska a tretia je Bescondová z Francúzska. Jednotlivé rozostupy sú však minimálne.
0.9km
Je tu prvý medzičas po 900 metroch. Tandrevoldová z Nórska sa dostáva na čelo. Ivona Fialková momentálne drží 18. miesto, zatiaľ je však priskoro niečo hodnotiť.
Štart
Prvé metre majú jednotlivé reprezentantky za sebou. Na čele veľkého balíka je zatiaľ Hammerschmidtová z Nemecka.
Štart
ONLINE: Biatlon dnes - štafeta ženy, Nové Mesto na Morave (Fialková) | Sportnet.skBola odštartovaná posledná štafeta žien v tejto sezóne! Na trati je 21 reprezentácií, náš prvý úsek začína Ivona Fialková!
Štafeta žien sa práve začala!
Na štarte je už všetko pripravené. Čoskoro sa štafeta žien môže začať, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom biatlonu. SP pokračuje v Česku, Nové Město na Moravě bude hostiť predposledný program tejto sezóny. Odštartuje ho štafeta žien a to aj so slovenskou účasťou. Naše farby budú reprezentovať Ivona Fialková, Paulina Fialková, Maria Remenová a Veronika Machyniaková. Budeme našim dievčatám držať palce, aby vybojovali čo najlepší výsledok, patrí im štartovné číslo 19.

Zatiaľ si prezrite štartovnú listinu, tesne pred štartom sa znova prihlásime.
Štartovná listina:

1. Nemecko (Maren Hammerschmidtová, Vanessa Hinzová, Janina Hettichová, Franziska Preussová)

2. Švédsko (Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová)

3. Francúzsko (Anais Bescondová, Justine Braisazová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová)

4. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová, Marte Olsbu Röiselandová)

5. Rusko (Uljana Kajševová, Irina Kazakevičová, Larisa Kuklinová, Světlana Mironovová)

6. Bielorusko (Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Hanna Solaová, Jelena Kručinkinová)

7. Ukrajina (Darja Blašková, Julija Džimová, Anastasija Merkušinová, Olena Pidhrušná)

8. Taliansko (Federica Sanfilippová, Dorothea Wiererová, Lisa Vittozziová, Michela Carrarová)

9. Rakúsko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Dunja Zdoucová, Lisa Theresa Hauserová)

10. Česko (Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Lucie Charvátová)

11. Švajčiarsko (Irene Cadurischová, Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová)

12. Poľsko (Kinga Zbylutová, Kamila Żuková, Anna Makaová, Monika Hojniszová-Staręgaová)

13. USA (Susan Dunkleeová, Joanne Reidová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)

14. Kanada (Emma Lunderová, Nadia Moserová, Megan Bankesová, Sarab Beaudryová)

15. Fínsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Nastassia Kinnunenová, Erika Jänkäová)

16. Estónsko (Regina Ojaová, Johanna Talihärmová, Tuuli Tomingasová, Kadri Lehtlaová)

17. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)

18. Kazachstan (Galina Višněvská-Šeporenková, Anastassija Kondratěvová, Jelizaveta Belčenková, Ljudmila Achatovová)

19. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Maria Remenová, Veronika Machyniaková)

20. Kórea (Jekatěrina Avvakumovová, Anna Frolinová, Son-su Kim, Či-hi Mun)

21. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Lea Einfaltová, Nina Zadravecová, Nika Vindišarová)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na štafetu žien, ktorá má naplánovaný začiatok o 16:05.

SP v biatlone pokračuje po šampionáte ďalej. Po zrušených pretekoch v Číne sa dianie presúva do Česka, Nové Město na Moravě bude hostiť predposledné preteky v rámci SP.

Celé dianie v Česku odštartuje vo štvrtok štafeta žien. Tam bude mať svoje zastúpenie aj Slovensko, naše farby budú reprezentovať Ivona Fialková, Paulina Fialková, Maria Remenová a Veronika Machyniaková. Našej štafete patrí štartovné číslo 19, celkovo sa predstaví 21 štafiet.

Novým menom v našej zostave je Maria Remenová. Budeme jej aj celému mužstvu držať palce, aby bol z toho pekný výsledok, ktorý by nás potešil. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 16:05.


Súvisiace články