Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Štafetu nečakane vyhrali Rusi, Slovensko stiahli z trate

Biatlonová štafeta - Oberhof. (Autor: AP/Matthias Schrader)
Športové prenosy SME|10. jan 2021 o 08:00

Slováci sa nedostali na posledný okruh.

Video (počkajte, kým sa načíta)

Svetový pohár v biatlone - Oberhof (Nemecko)

Zmiešaná štafeta - 4x6 kilometrov

1.Rusko(Kaiševová, Mironovová, Loginov, Latypov)0+71:08:21,7 h
2.Nórsko(Tandrevoldová, Röiselandová, Dale, Laegreid)0+7+ 0,7 s
3.Francúzsko(Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Claude, Fillon Maillet)0+6+ 12,1 s
4.Bielorusko(Alimbekavová, Kručinkinová, Bočarnikov, Smolski)1+5+ 50,3 s
5.Nemecko(Hinzová, Herrmannová, Doll, Pfeiffer)1+7+ 1:06 min
6.Švajčiarsko(A. Gasparinová, S. Gasparinová, Weger, Wiestner)0+7+ 1:58,8 min
20. Slovensko(I. Fialková, P. Fialková, Hasilla, M. Šíma)2+12+ 1 k

OBERHOF. Ruský tím triumfoval v nedeľňajšej mix štafete 5. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe. Kvarteto v zložení Uliana Kaiševová, Svetlana Mironovová, Alexander Loginov a Eduard Latypov dosiahlo čas 1:08:21,7 h.

Na druhom mieste skončili Nóri s tesným mankom 0,7 s a tretí boli Francúzi so stratou 12,1 s. Nedarilo sa slovenským reprezentantom, ktorých pred treťou výmenou stiahli z trate na 20. mieste.

Francúzsko sa dostalo na čelo už po prvej streleckej položke a spolu s Nemeckom prišlo na prvú výmenu stopercentné. Medzi tieto dve štafety sa dostalo USA s jednou chybou, v tesnom závese išlo Nórsko a Švédsko.

Na druhom úseku predviedla výborný výkon Ruska Svetlana Mironovová, ktorá doviedla svoju krajinu na čelo a Alexandrovi Loginovovi odovzdala štafetu s tesným náskokom pred Nemcom Benediktom Dollom a Nórom Johanessom Dalem.

Rovnaké poradie zostalo aj po piatej streľbe, po šiestej sa dostal Dale pred Dolla a v tomto poradí prebehla aj záverečná výmena. Na posledný úsek tak vybehli Eduard Latypov, Sturla Holm Laegreid, Arnd Peiffer a v tesnom závese išiel Quentin Fillon Maillet.

Záverečné dve strelecké položky zvládol najlepšie Francúz, ktorý vybehol zo stojky s náskokom 7,6 s pred Laegreidom a 9,3 pred Latypovom. Vybuchol Peiffer, ktorý si na stojke pripísal trestné kolo.

Fillon Maillet však v poslednom kole svoj náskok neudržal, na čelo sa dostali Nór s Rusom a v priamom šprintérskom súboji na cieľovej rovinke sa z triumfu tešil Latypov. Štvrté bolo Bielorusku, piate Nemecko.

Slovenské trápenie odštartovala už na prvom úseku Ivona Fialková, ktorá potrebovala na ležke tri náhradné náboje, na stojke pridala aj dve trestné kolá a zaradila sa na posledné 23. miesto.

Jej sestra Paulína predviedla čistú ležku, na druhej položke použila tri náhradné náboje a Tomášovi Hasillovi odovzdala na 21. mieste, no so stratou 4:14,2 min na najlepších. Hasilla na ležke trikrát dobíjal, stojku zvládol bez chyby, ale to ho už dobehli najlepší. Posledný Slovák Michal Šima sa tak na trať ani nedostal.

ONLINE PRENOS: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta, (Oberhof 2021, LIVE, NAŽIVO, stream, výsledky, nedeľa, Ivona Fialková, Paulína Fialková)

Biatlon
10.01.2021 o 11:30
SP - zmiešaná štafeta, Oberhof
Prenos
Dnes sme sledovali veľmi dramatickú zmiešanú štafetu tímov, do posledného milimetra to bolo dramatické. Napokon sa z prvenstva raduje Rusko, ktoré v zložení Uljana Kajševová, Světlana Mironovová, Alexandr Loginov, Eduard Latypov predviedlo fantastický výkon a nechalo za sebou hlavných favoritov Nórsko a Francúzsko. Určite veľmi príjemne prekvapilo aj Bielorusko, ktoré napokon vybojovalo štvrté miesto, piata priečka patrí Nemecku.

Česká štafeta sa dlho držala na popredných miestach vďaka veľmi dobrému výkonu u žien, ale mužské obsadenie už vysokú latku neudržalo a napokon to je konečné 14. miesto pre túto reprezentáciu.

Slovensko bolo predbehnuté pred poslednou štafetou o jedno kolo a tak sme boli z trate stiahnutý! Michal Šíma sa tak už dnes nepredstavil a sme klasifikovaný na 20. mieste!

Dnešný biatlonový program v Oberhofe bude pokračovať ešte zmiešanou štafetov dvojíc, ktorá bude rovnako so slovenskou účasťou a ponúkneme vám aj z tohto preteku náš online textový prenos!

Zatiaľ prajem pekný zvyšok dňa a prípadne dobrú chuť k obedu.
Zmiešaná štafeta tímov sa práve skončila!
Cieľ
Postupne do cieľa prichádzajú aj ďalšie reprezentácie.
Cieľ
Nórom tak patrí druhé miesto a tretie je Francúzsko.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skDramatický zavér v Oberhofe! Laegreid to napokon neudržal, krátko pred cieľom Eduard Latypov výrazen zabral a vo veľkom štýle napokon je v cieli prvý! To bolo niečo nesukotčné, aký sme videli záver zmiešanej štafety tímov!
24km
Quentin Fillon Maillet sa prepadol na tretie miesto a vzdáva boj o víťazstvo!
24km
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skA na prvé miesto ide Laegreid! Žeby to predsa len dnes vyhralo Nórsko ako sa predpokladalo?
23,4km
Quentin Fillon Maillet je na prvom mieste, jeho náskok je len 0,8 sekundy. Latypov takisto dal do stúpanai všetky sily, jeho strata na prvé miesto je len niečo málo cez sekundu.
22,8km
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skFrancúzsko, Rusko a Nórsko! Tieto tri reprezntácie budú na pódium, ale ešte nevieme povedať, v akom to bude poradí! Stále je to veľmi tesné a dramatické.
Str8
Laegreid s jedným dobíjaním, ale domáci reprezentant Arnd Peiffer zlyhal a musí do trestného okruhu!
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skQuentin Fillon Maillet z Francúzska strieľal bez chyby!
Str8
A napokon aj druhá chyba! Rusko zrejme vypadáva z hry o prvé miesto.
Str8
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skEduard Latypov už raz zaváhal!
21,4km
Ruskú štafetu naháňa Francúzsko, Nemecko a Nórsko. Dráma čoskoro vrcholí, bude tu posledná strelecká položka.
20,8km
Určite je zatiaľ prekvapenie umiestnenie Bieloruska na výbornom 5. mieste.
20,8km
Latypov to drží na prvom mieste, jeho náskok je ale už menší niečo okolo 9 sekúnd. Stále je to ešte dráma a rozhodne sa po poslednej streľbe.
Poradie po 4. streľbe:

1. Rusko 58:19,8 (0+5)
2. Nemecko +14,5 (0+4)
3. Francúzsko +14,8 (0+6)
4. Nórsko +15,3 (0+6)
5. Bielorusko +45,8 (1+5)
-----
14. Česko +2:34,1 (1+11)
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skOndřej Moravec musí do trestného okruhu! Škoda, Česko tak zrejme vypadáva z boja o prvú desiatku.
Str7
Bielorusko by malo zostať piate, Smolski raz dobíjal a už je späť na trati.
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skNórsko, Nemecko a Francúzsko! Toto je momentálne boj u druhé miesto po siedmej streleckej položke, Latypov drží vysoké tempo a zatiaľ to vyzerá na ruské víťazstvo!
Str7
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skEduard Latypov strieľal rýchlo a presne! Bez chyby ide späť na trať a zvýši svoj náskok!
19,4km
Česká štafeta je na predbežnom desiatom mieste. Bude to ešte boj medzi Poľskom, Fínskom a Českom o toto umiestnenie.
19,4km
Rusko sa drží na prvom miesto, ale Latypov a Laegreid z Nórska idú takmer bok po boku.
18,8km
Ide už do tuhého, rozhoduje sa o konečnom poradí. Stále sa nedá s istotou povedať, kto to má k víťazstvu najbližšie. Dráma to bude až do posledného výstrelu.
Poradie po 3. štafete:

1. Rusko 52:19,7
2. Nórsko +3,6
3. Nemecko +10,9
4. Francúzsko +18,3
5. Bielorusko +24,5
-----
10. Česko 1:32,5
EX3
Je tu posledná predáva štafety tohto preteku. Aké bude po nej poradie?
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skTak napokon sa Michal Šíma už na trať predsa len nedostane! Slovensko je stiahnuté z trate a budeme klasifikovaný na 20. mieste!
Str6
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skTomáš Hasilla na svojej druhej streleckej položke, teda v stoji, trafil všetky terče! Určite mu to psychicky pomôže, zatiaľ ešte Slovensko zostáva na trati.
Kazachstan bol predbehnutý o kolo a tak je táto štafeta z trate stiahnutá!
16,8km
Čoskoro tu bude posledná predávka štafety. Loginov drží ruské vedenie, ale náskok sa zmenšil. Výrazne mu na chrbát nórsky súper.
Poradie po 6. streľbe:

1. Rusko 48:02,7 (0+5)
2. Nórsko +9,6 (0+5)
3. Nemecko +10,7 (0+4)
4. Francúzsko +19,8 (0+6)
5. Bielorusko +21,1 (1+4)
-----
11. Česko 1:33,0 (0+8)
Str6
Jakub Štvrtecký z Česka musel dvakrát dobíjať a táto štafeta tak pôjde v predbežnom poradí o niečo dole.
Str6
Dale a Doll neboli tak rýchli, ale streľba to je úspešná a na trati sú teraz bok po boku.
Str6
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skLoginov musel raz dobíjať, ale bolo to veľmi rýchle a už je späť na trati! Rusko sa tak pohodlne udrží na prvom mieste.
15,4km
Bočarnikovo ide stále hore, bežecky sa mu darí výborne. Loginov stále drží ten malý náskok na prvom mieste. Čoskoro tu bude šiesta strelecká položka.
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skTomáš Hasilla musel trikrát dobíjať, vyhol satrestnému okruhu a ide okamžite na trať! Zatiaľ sme neboli z trate sitahnutý, ale reálne nám to hrozí.
14,8km
Ruský reprezentant Loginov je stále prvý, ale náskok je len 0.5 sekundy.
Poradie po 5. streľbe:

1. Rusko 42:20,5 (0+4)
2. Nemecko +1,4 (0+3)
3. Nórsko +2,1 (0+4)
4. Francúzsko +10,2 (0+4)
5. Bielorusko +20,7 (1+3)
----
9. Česko +57,6 (0+6)
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skČistá streľba to bola od nórskeho reprezentanta Daleho, jeden z favoritov je stále v hre o víťazstvo.
Str5
Jakub Štvrtecký strieľal pomaly, do trestného okruhu napokon nemusel. Česko sa však v predbežnom poradí prepadne dole.
Str5
Bez chyby to bolo v podaní Bočarnikova z Bieloruska a táto štafeta sa stále drží na popredných miestach.
Str5
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skRuská a nemecká štafeta museli raz dobíjať!
13,4km
Muži majú za sebou prvé stúpanie, ktoré viacerým robilo problémy. Loginovov je stále prvý, ale jeho náskok už klesá.
EX2
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skPaulína Fialková už odovzdala štafetu! Na trať ide teda Tomáš Hasilla a tak uvidíme, ako sa mu bude dariť. Verme, že čo najlepšie.
EX2
Rumunsko bolo stiahnuté z trate!
EX2
Na trati už teda máme mužské zastúpenie. My ešte čakáme, kedy Paulína Fialková predá štafetu Tomášovi Hassillovi.
Poradie podruhej štafete:

1. Rusko 36:12,7 (0+3)
2. Nemecko +7,6 (0+2)
3. Francúzsko +8,3 (0+2)
4. Nórsko +12,6 (0+4)
5. Poľsko +27,5 (0+2)
6. Česko +34,1 (0+4)
EX2
Prvé reprezentácie už odovzdali, počkáme aké bude presné poradie po druhej predávke.
EX2
Máme tu druhú predávku štafety. Ženy majú svoje dnes splnené a na rad prídu muži.
11,4km
Na pokraji svojich bežeckých síl ide Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá drží nórsku štafetu na štvrtom mieste.
11,4km
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skAle pozor! Máme tu zmenu na predbežnom prvom mieste, to momentálne patrí Rusku! Světlana Mironovová ide fantasticky a stále to je všetko otvorené.
10,8km
Svoje zaváhanie na druhej streleckej položke sa snaží vylepšiť Markéta Davidová v behu. Česko sa posúva na šieste miesto.
Str4
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skSlovenská reprezentantka Paulína Fialková musela trikrát dobíjať. Napokon to vzládla a do trestného okruhu nemusí, mali by sme ísť o jedno miesto hore.
Poradie po 4. streľbe:

Pořadí po 4. střelbě
1. Francúzsko 31:16,9 (0+2)
2. Nemecko +8,4 (0+2)
3. Rusko +9,5 (0+4)
4. Nórsko +17,7 (0+4)
5. Poľsko+18,7 (0+2)
-----
8. Česko +31,9 (0+4)
Str4
Na vedúcich pozíciach sa už síce muselo dobíjať, ale stále je to bez trestného okruhu a dráma pokračuje ďalej.
Str4
Markéta Davidová sa musela dvakrát opraviť a tak klesne v predbežnom umiestnení dole.
Str4
Světlana Mironovová z Ruska bez dobíjania a pôjde teda hore.
Str4
Justine Braisazová-Bouchetová musí dobíjať!
9,4 km
Druhé miesto momentálne patrí Nemecku a tretie je USA. Čoskoro tu bude štvrtá streľba.
8,8km
Takmer tesne bok po boku idú Zuková, Davidová a Mironovová. Rozostupy sú minimálne, určite viacej napovie ďalšia streľba.
8,8km
Francúzsko si ide zatiaľ svoj samostaný pretek. Braisazová-Bouchetová to drží na čele a svoj náskok stále zvyšuje.
Poradie po 3. streľbe:

1. Francúzsko 24:37,6 (0+0)
2. Nemecko +10,2 (0+0)
3. USA +14,8 (0+2)
4. Nórsko +27,0 (0+3)
5. Rusko +31,1 (0+3)
-----
7. Česko +33,6 (0+2)
22. Slovensko +3:03. 9 (2+6)
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skPaulína Fialková má za sebou streľbu v ľahu a bolo to bez chyby! Paulína strieľala aj veľmi rýchlo, pre jej sebavedomie to je moc dôležité.
Str3
Röiselandová musela opravovať až dvakrát, bude to musieť dohnať bežecky túto stratu.
Str3
Markéta Davidová musela raz dobíjať, do trestného okruhu napokon nemusí a stále je to pre českú štafetu veľmi dobre rozohrané.
Str3
Elvira Öbergová zo Švédska musí do trestného okruhu!
Str3
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skJustine Braisazová-Bouchetová bez chyby na svojej prvej streleckej položke a podobne sa darilo aj Denise Herrmannovej!
7,4 km
Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska ide na predbežné druhé miesto! Bežecky ide výborne, dnes to bude určite poriadna dráma.
6,8 km
Česká štafeta je stále v hre o veľmi dobré umiestnenie. Markéta Davidová drží šieste miesto a bude musieť však predviesť aj veľmi dobrú streľbu.
6,8 km
Náskok Francúzska na prvom mieste je už vyše 10 sekúnd. Výborný bežecký výkon je to zatiaľ aj v podaní Justine Braisazovej-Bouchetovej.
EX1
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skIvona Fialková prišla na odovzdávku štafety ako posledná a odovzdala ju seste Paulíne! No tak verme, že jej sa bude dariť oveľa lepšie.
Poradie po prvej štafete:

1. Francúzsko 17:48,0
2. USA +11,1
3. Nemecko +11,7
4. Nórsko +19,3
5. Švédsko +19,7
-----
10. Česko +31,6
23. Slovensko +2:43.3
EX1
Len tesné rozdiely sú medzi Fínskom, Poľskom, Ruskom a Českom.
EX1
Odovzdalo už aj Nórsko, Švédsko a Lotyšsko.
EX1
A je tu prvá spomínaná odovzdávka. Justine Braisazová-Bouchetová je už na trati, druhé miesto patrí Nemecku a tretie je poprvej štafete USA.
5,4 km
Krátko pred prvou odovzdávkou je stále na čele Chevalierová-Bouchetová s veľkým náskokom. Svoje si tak táto reprezentantka splnila výborne, na rade sú jej kolegovia.
4,8 km
Slovenská štafeta stráca skoro 2 a pol minuty. Ivona Fialková strieľala zatiaj najhoršie zo všetkých a je posledná. No uvidíme, či nás vôbec nechajú štafetu dokončiť.
Poradie po 2. streľbe:

1. Francúzsko 12:41,4 (0+0)
2. Nemecko +12,3 (0+0)
3. USA +13,9 (0+2)
4. Lotyšsko+21,7 (0+2)
5. Švédsko +22,5 (0+2)
----
7. Česko +24,5 (0+1)
23. Slovensko +2:21.0 (2+6)
Str2
Česká reprezentácia to má zatiaľ rozbehnuté veľmi dobre, Jislová na druhej streľbe len raz nabíjala a nemusela tak do trestného okruhu.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skIvone Fialkovej sa na druhej streleckej položke vôbec nedarilo! Musela trikrát nabíjať a napokon aj tak musí do dvoch trestných okruhov, to bude výrazný prepad dole.
Str2
Veľmi rýchlo strieľali aj Perssonová a Bendikaová. Viaceré reprezentácie už musia dobíjať.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skTak to bolo expresne rýchlo! Chevalierová-Bouchetová s ďalšou čistou streľbou a svoj náskok na prvom mieste teda určite navýši.
Str2
Je tu druhá strelecká položka, ako prvá je na strelnici Anaïs Chevalierová-Bouchetová.
3,4 km
Na čele preteku je momentálne Francúzsko a to už sviac ako päťsekundovým náskokom. Druhé miesto patrí Nemecku a tretie je Nórsko.
2,8 km
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skA máme tu pád! Rakúska reprezentantka Julia Schwaigerová nepríjemne padla na zem a skoro zo sebou stiahla aj dve svoje konkurentky. Schwaigerová je už na nohách a bude v preteku pokračovať.
Poradie po 1. streľbe:

1. Francúzsko 6:16,9 (0)
2. Nemecko +1,2 (0)
3. Taliansko +2,5 (0)
4. Česko +3,2 (0)
5. Poľsko +3,9 (0)

21. Slovensko +40,5 (0+3)
Str1
Bez chyby to bolo na prvej streleckej položke aj pre Nemecko a Francúzsko. Hlavní favoriti tak na úvod nezaváhali.
Str1
Čisto strieľalo aj Česko ale prekvapenie je zaváhanie Kajševovej z Ruska, ktorá ide do trestného okruhu a tak táto štafeta príde o predbežné prvé miesto.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - zmiešaná štafeta v Oberhofe LIVE | Sportnet.skIvona Fialková musela dvakrát dobíjať a tak sa vyhnula trestnému okruhu! Nie je to ideálny štart, ale ani nie zlý.
Str1
Čisté streľby pre Taliansko aj Nórsko.
2km
Po 2000 metorch je stále na čele ruská štafeta. Za ňou sa nachádza Bielorusko a Nórsko. Čoskoro uvidíme prvú streľbu, ktorá všetko výrazne ovplyvní.
1,4km
Na ďalšom medzičase sa na čelo dostáva Uljana Kajševová z Ruska. Ivona Fialková klesla na 12. miesto, ale všetko sa to začne poriadne kryštalizovať po úvodnej streľbe.
0,8km
Po 800 metroch vidíme na čele veľkého balíka Anaïs Chevalierovú-Bouchetovú z Francúzska, slovenská reprezentantka Ivona Fialková je na siedmom mieste.
Štart
Zatiaľ je to ešte veľký balík pretekárov, postupne sa to bude trhať. Povedzme si kto je hlavným favoritom tohto preteku. Určite to sú reprezentácie Nórska, Francúzska či Talianska.
Štart
Dnešná zmiešaná štafeta tímov bola zahájená, prví reprezentanti vyrazili na trať. V Oberhof je príjemné počasie, nefúka vietor, takže ideálne podmienky pre biatlon.
Zmiešaná štafeta tímov sa práve začala!
Na štarte v nemeckom Oberhofe je už všetko pripravené na dnešnú zmiešanú štafetu tímov. Za Slovensko sa ako prvá na trať dostane Ivona Fialková, celému nášmu tímu držíme palce.

Čoskoro sa tento pretek začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom biatlonu. Dnes bude SP pokračovať štafetami, ako prvá je na programe zmiešaná štafeta tímov a potom aj zmiešaná štafeta jednotlivcov.

V tejto zmiešanej štafete tímov sa predstaví 24 reprezentácií, ktorú tvoria dvaja muži a dve ženy. Slovensko má pridelené štartovné číslo 16 a reprezentovať nás budú Ivona Fialková, Paulina Fialková, Tomáš Hasilla a Michal Šíma.

Verme, že sa našim reprezentantom bude dariť čo najlepšie a že prípadne prekvapia nejakým pekným výsledkom.
Štartovná listina:

1. NÓRSKO (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová, Johannes Dale, Sturla Holm Laegreid)
2. TALIANSKO (Irene Lardschneiderová, Lisa Vittozziová, Thomas Bormolini, Dominik Windisch)
3. FRANCÚZSKO (Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Justine Braisazová-Bouchetová, Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet)
4. NEMECKO (Vanessa Hinzová, Denise Herrmannová, Benedikt Doll, Arnd Peiffer)
5. RUSKO (Uljana Kajševová, Světlana Mironovová, Alexandr Loginov, Eduard Latypov)
6. ŠVÉDSKO (Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma)
7. ČESKO (Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvrtecký, Ondřej Moravec)
8. RAKÚSKO (Julia Schwaigerová, Lisa Theresa Hauserová, Simon Eder, Felix Leitner)
9. ŠVAJČIARSKO (Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Benjamin Weger, Jeremy Finello)
10. USA (Clare Eganová, Joanne Firesteelová Reidová, Leif Nordgren, Jake Brown)
11. FÍNSKO (Mari Ederová, Suvi Minkkinenová, Olli Hiidensalo, Tero Seppälä)
12. BIELORUSKO (Dzinara Alimbekavová, Jelena Kručinkinová, Sergej Bočarnikov, Anton Smolski)
13. KANADA (Nadia Moserová, Megan Bankesová, Adam Runnalls, Scott Gow)
14. POĽSKO (Kinga Zbylutová, Kamila Żuková, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)
15. ESTÓNSKO (Regina Ojaová, Johanna Talihärmová, Kalev Ermits, Robert Heldna)
16. SLOVENSKO (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Tomáš Hasilla, Michal Šíma)
17. SLOVINSKO (Polona Klemenčičová, Nina Zadravecová, Rok Tršan, Alex Cisar)
18. UKRAJINA (Darja Blašková, Julija Džimová, Artěm Prima, Dmitro Pidručnij)
19. LITVA (Natalja Kočerginová, Gabriele Leščinskaiteová, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia)
20. JAPONSKO (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Mikito Tačizaki, Kosuke Ozaki)
21. BULHARSKO (Milena Todorovová, Daniela Kadevová, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev)
22. KAZACHSTAN (Ljudmila Achatovová, Anastassija Kondratěvová, Sergej Sirik, Alexandr Muchin)
23. LOTYŠSKO (Baiba Bendiková, Sanita Bulinaová, Edgars Mise, Roberts Slotinš)
24. RUMUNSKO (Eniko Martonová, Ana Larisa Cotrușová, George Marian Coltea, Cornel Puchianu)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na zmiešanú štafetu v nemeckom Oberhofe. Pretek a tak aj tento prenos sa začína o 11:30.

Biatlonový program SP v nemeckom Oberhof plynule pokračuje ďalej, nedeľa bude patriť štafetám. Ako prvá je na programe zmiešaná štafeta o 11:30 a potom od 14:40 aj zmiešaná štafeta jednotlivcov. V oboch z nich bude mať svoje zastúpenie aj Slovensko.

V zmiešanej štafete bude Slovensko reprezentovať: Ivona Fialková, Paulína Fialková, Tomáš Hasilla a Michal Šima. Našej štafete bude patriť štartovné číslo 16 a celkovo sa predstaví v tejto štafete 24 reprezentácií.

V kalendári SP to je vôbec prvá zmiešaná štafeta, budeme našej reprezentácii držať palce, aby sa jej darilo a vybojovala čo najlepší výsledok. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 11:30.

Súvisiace články