Rakúsko na MS v hokeji 2024
Rakúsko

MS v hokeji 2024: Rakúsko zdolalo Nórsko a živí šancu na postup

Fotogaléria (17)
Nórsko - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. máj 2024 o 13:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Nórsko - Rakúsko.

PRAHA. Nórsko a Rakúsko dnes hrali o 16.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Nórsko vs. Rakúsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Nórsko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Nórsko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
19.05.2024 o 16:20
Nórsko
1:4
(0:0, 0:3, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 54. Engebråten (Zuccarello) – 29. Schneider (Heinrich, Rossi), 29. Zwerger (Schneider, Rossi), 34. Schneider (Rossi, Brunner), 58. M. Huber (Zwerger). Rozhodca: Björk (SWE), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Yletyinen (SWE).
A je koniec! Rakušania zvládajú súboj s Nórmi a zaslúžene víťazia 1:4! Nóri budú bojovať zajtra o 16:20 proti oddýchnutej Veľkej Británií. Rakúske nádeje o postup do štvrťfinále sú stále živé! Najlepším hráčom za tím Nórska je dnes obranca Christian Kåsastul a najlepším hráčom za tím Rakúska je Peter Schneider. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera.
Koniec zápasu.
59:22
Rakušania sa ešte musia sústrediť, aby neinkasovali, ale Kickert aktuálny stav drží!
58:27
Dopredu mohol ísť Wukovits, no jeho prihrávka zastavená Olsenom. Následne sa Rakušania dopustili zakázaného uvoľnenia.
57:24
goalRakúsko dalo gól!
Nóri prehrali súboj a Rakušania dávajú gól do prázdnej bránky! MARIO HUBER možno definitívne pečatí dnešný rakúsky triumf! Dostal presnú prihrávku od zadného mantinela a do prázdnej brány to mal veru ľahké! Stav je 1:4.
Asistencie: Zwerger.
57:05
Thoresen vyhral vhadzovanie. Nóri sú už v útočnom pásme.
57:04
Brankár Nórska je preč z brány.
57:00
Oddychový čas pre tím Nórska.
57:00
Nóri teraz hrajú naozaj fenomenálne, no otázka je, či to pre nich nie je neskoro. Nič však nie je nemožné.
57:00
Rakušania po nórskom tlaku iba vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Kickertom.
55:14
Priestor sa otvára pre Schneidera, mal tam Zwergera, no druhý menovaný dostal prihrávku pod nohy. Škoda tejto akcie v podaní Rakúska.
54:45
Backhandové zakončenie Nórov, takmer sa puk dostal aj na Thoresena. Rakušania majú teraz možnosť hru upokojiť.
54:10
Rakušania teraz iba odovzdávajú puk do stredného pásma a striedajú. Nóri pokračujú vo svojom tlaku.
importantReklamná prestávka.
53:25
Postavenie mimo hry. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
53:04
goalNórsko dalo gól!
Pekná akcia Nórska, ktorá sa končí gólom! SANDER ENGEBRATEN dostal ideálnu prihrávku do medzikružia a z prvej vypálil nebezpečný projektil na bránu Kickerta, ktorý si v dnešnom stretnutí čisté konto neudrží! Stav je 1:3.
Asistencie: Zuccarello.
51:40
Opäť sa hrá dlho bez prerušenia. Priestor pre Salstena. Nóri majú teraz pasáže hry, kedy držia puk v útočnom pásme pomerne dlho, no Kickert a rakúska defenzíva zatiaľ ostávajú bezchybní.
50:35
Olsen zastavený čistým spôsobom pri mantineli.
50:08
Nórsky obranca Solberg vypálil, no Kickerta neprekonal.
49:38
Rakušania naďalej v obrovskej pohode. Strela však nebola presná.
49:27
Pettersenovo nastrelenie pohodlne chytá brankár Kickert. Vhadzovanie v útočnom pásme Nórska.
48:48
Nóri prehrali vhadzovanie v útočnom pásme. Rakušania mohli vyraziť vpred, no nórska defenzíva dokázala zareagovať.
48:16
importantVeľká šanca Rakúšanov, po ktorej zvoní žrď! Strong to napálil tvrdo na bránu Haukelanda, ktorého tentokrát zachránila konštrukcia brány.
46:53
Zuccarello od modrej čiary nastreľoval puk, brankár Kickert si svoj priestor spolu s obrancami postrážil.
46:20
Dlhú dobu sa momentálne hrá bez prerušenia. Teraz držia puk na hokejkách Nóri, no tým sa nedarí preniknúť do útočnej tretiny.
45:47
Veľká šanca Rakúšanov! Rohrer to urobil výborne pred bránou Nórska, no chýbalo tomu ideálne zakončenie, ktoré by prešlo cez Haukelanda.
45:02
Baumgartner individuálne pred bránou, po ňom Haudum, ale z tejto šance Rakušania gól napokon nedajú.
44:40
Zakázané uvoľnenie nórskeho výberu. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Rakúska.
44:00
Rakušania získavajú puk. Zwerger to nastreľuje, brankár Haukeland jeho pokus vyráža.
42:40
Huber vyrazil do prečíslenia dvoch proti jednému s Thalerom, jeho nahrávku ale skvelým blokom zastavil nórsky obranca Krogdahl.
42:34
Puk skončil po teči niekde na rakúskej striedačke, vhadzovať sa bude po pravici Kickerta.
41:35
Rakúsko ubránilo aj zvyšok klasickej presilovky, teraz zvádza súboj o puk v rohu útočného pásma.
40:44
importantHuber sa z trestnej lavice vyrútil priamo na nórskeho obrancu Solberga, ktorému zobral puk a vyrazil sám na Haukelanda. Ten jeho pokus zastavuje!
40:10
Úvodné buly do záverečnej tretiny vyhrali Rakušania a vyhadzujú puk až k bráne Haukelanda.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli 3 góly! Schneider 2x a 1x Zwerger dokázali skórovať, a tak Rakušania vedú nad Nórmi 3:0. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:02.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Výborný zákrok Kickerta! Nóri musia následne loviť puk až z obranného pásma.
39:40
Nórsko si teraz na chvíľu zahrá presilovku 4 na 3 a zachviľu to bude 5 na 3.
39:29
Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Vinzenz Rohrer – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
39:05
Výborne za bránkou zapracoval Kåsastul a nedovolil súperovi zakončiť.
38:33
Mario Huber – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
38:20
Nepresná prihrávka na Schneidera. Rakušania sa následne rýchlo dostali do útočnej tretiny.
37:42
Nórsko vyhodilo puk až do obranného pásma Rakúšanov.
37:37
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Johannes Johannesen – 2 min., sekanie.
36:30
Ťažká pozícia pre Nórov v útočnom pásme. Momentálne sledujeme málo streleckých pokus na obidve bránky.
35:38
Nóri odpaľujú puk iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred bránkou Haukelanda.
34:29
33:53
Rakušania dávajú ďalší gól! Vylučovať sa teda nebude! PETER SCHNEIDER opäť prestrelil všetko, čo bolo pred ním a posiela svoj tím už do troj-gólového vedenia! Brankár Haukeland toho veľa nevidel, a tak nezareagoval včas. Nechal pri pravej tyči veľkú streleckú dieru, ktorú strelec gólu nemal problém trafiť. Stav je 0:3.
Asistencie: Rossi, Brunner.
33:44
Schneider to mieril na bránu, jeho pokus zblokovaný.
33:25
Rakušania však aj naďalej ostávajú na puku. Snažia sa využiť početnú prevahu v útočnej tretine.
33:00
Bude sa vylučovať a opäť na nórskej strane.
32:27
Rakušania zastavení na útočnej modrej čiare. Ďalšia príležitosť pre Nórov.
31:31
Nóri mali príležitosť, ale Berg-Paulsen netrafil bránu.
31:15
Pokračujeme v hre 5 na 5. Sledujeme útočnú snahu Nórska.
31:12
Michael Brandsegg-Nygård – 2 min., nešportové správanie.

Dominic Zwerger – 2 min., nešportové správanie.
31:00
Schneiderov backhand končí len na Haukelandovi.
30:48
Johannes Johannesen – 2 min., hrubosť.

Lucas Thaler – 2 min., hrubosť.
30:48
Rakušania sú pri chuti, je ich plný ľad. Budú to aj naďalej tlačiť do nórskej bránky. Brankár Haukeland teraz predviedol dôležitý zákrok, po ktorom sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nórska.
28:54
Rakušania dávajú ďalší gól! Nevinný prienik do útočnej tretiny končí presným zásahom! Poriadna studená sprcha pre Nórov! DOMINIC ZWERGER poslal puk smerom na bránu Nórska. Jeden z hráčov Nórska nechcene tečoval puk pomedzi betóny svojho brankára Haukelanda. Rakúsko malo takpovediac šťastie, no stav ukazuje tak či tak 0:2.
Asistencie: Schneider, Rossi.
28:14
Konečne prichádza prvý gól! PETER SCHNEIDER využil presilovú hru! Dostal ideálnu prihrávku na strelu z prvej a vypálil nebezpečný projektil smerom na bránu Haukelanda. Brankár sa nestihol presunúť včas a to ho bude stať gól. Stav je 0:1.
Asistencie: Heinrich, Rossi.
28:00
Hra je prerušená. V skrumáži pred bránou Haukelanda nedokázali Rakušania uspieť. Vhadzovanie v obrannom pásme Nórska.
27:43
Haudomova strela nepresná, ešte stále Rakušania v útočnom pásme.
27:10
Rakúsko už nasťahované v útočnom pásme.
26:49
Johannes Johannesen – 2 min., podrazenie.
26:35
Pekný prienik Rakúšanov do útočnej tretiny bol zastavený nedovolene. Rakúsko získava ďalšiu presilovú hru.
25:52
Výborný Haudum na modrej čiare, no strelou trafil len brániaceho hráča Nórska.
24:37
Hra sa nám teraz viac kúskuje. Vhadzuje sa v strednom pásme.
24:12
Zakázané uvoľnenie na rakúskej strane. Vhadzovať sa tak bude pred brankárom Kickertom.
23:40
Priestor pre Rønnilda, no jeho spoluhráči boli dobre dostúpení obrancami Rakúska.
23:10
Ďalšie súboje v rohu. Teraz sa bojuje v rakúskom útočnom pásme. Rakušania však v tejto tretine ešte neotestovali Haukelanda.
22:25
Rakúsko v útočnej tretine, no hrajú iba po obvode. Pred bránkou sa síce nachádzal Ganahl, no bol tiesnený.
21:45
Nahodenie Rakúšanov do útočnej tretiny. Nórsko si dokázalo túto situáciu postrážiť.
20:58
Nórsko v útočnom pásme, avšak bez zakončenia na svätyňu Kickerta.
20:01
Nórsko v plnom počte.
20:01
Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Rakušania.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej tretine je nerozhodný – 0:0. Gól sme zatiaľ nevideli, hoci oba tímy mali k nemu veľmi blízko. V závere sme videli aj veľkú šancu Rakúska, no presilovú hru už nevyužijú, pretože v druhej tretine im na to ostáva jedna sekunda. Uvidíme, čo nám prinesie prostredná dvadsaťminútovka, ktorá sa začne približne o 17:08.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
Veľká šanca Rakúšanov v závere prvej tretiny! Škoda pre Rakúšanov, boli blízko k tomu, aby otvorili skóre v tomto zápase, no nepresná finálna prihrávka im v tom zabránila.
19:24
Na strelu z prvej to mal Haudum, ale netrafil to ideálne. Následne sa Nóri dokázali oslobodiť.
18:59
Schneiderova tvrdá rana. Brankár Haukeland vytiahol pekný zákrok lapačkou. Vhadzovanie v útočnom pásme Rakúska.
18:25
Rakúsko už nasťahované v útočnom pásme. Rossimu sa zamotal puk, a tak ho Rakušania na chvíľu strácajú.
18:01
Noah Steen – 2 min., podrazenie.
18:00
Rakušania v plnom počte.
17:53
Skrumáž pred bránou Kickerta. Salsten sa nachádzal pred bránkou, no zatiaľ si musí počkať na ďalší presný zásah na turnaji.
17:33
Pred bránou sa nachádzali aj Martinse, aj Thoresen, no ani jeden z nich nedokázal zakončiť ideálne. Brankár Kickert kryje. Vhadzovanie v obrannom pásme Rakúska.
16:45
Rakušania odpaľujú puk cez všetky čiary.
16:27
Zuccarello poslal peknú prihrávku na Martinsena, ten pred Kickertom neuspel.
16:05
Nórsko vyhralo útočné buly a môže pokračovať v presilovkovom snažení.
16:00
Presilovú hru si zahrajú v závere prvej tretiny aj hráči Nórska.
16:00
Dominique Heinrich – 2 min., hákovanie.
15:33
Solbergovo nastrelenie od modrej nepresné. Nóri však ostávajú aj naďalej v útočnom pásme.
14:52
Strela v podaní Nickla. Pred brankárom Haukelandom sa nachádzali hráči, takže toho veľa nevidel, no Nóri sa dokázali ubrániť.
13:50
Martinsen bojuje pri mantineli a vybojoval puk pre svoj tím. Tí sa však nedokázali výraznejšie presadiť v útočnej tretine.
13:20
Šanca pre Rakúšanov, no píska sa postavenie mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.
12:30
12:22
Nóri sa oslobodzujú vyhodením puku a túto oslabovku prežijú.
11:55
Rakúšanom to teraz nevyšlo a otvoril sa priestor Steenovi. Rakušania sa dokázali vrátiť do pásma.
11:12
Haukeland vyrazil puk iba pred seba, Nissnerovi nebolo umožnené doraziť.
10:55
Schneiderova strela z pravého kruhu nepresná.
10:40
Rakúsko vyhralo útočné buly a usadilo sa v útočnom pásme.
10:30
Prvú presilovú hru budú mať k dispozícií Rakušania. Navyše získavajú aj útočné vhadzovanie.
10:30
Sander Vold Engebråten – 2 min., držanie.
09:48
Nepresná prihrávka nórskeho výberu ich vyháňa z útočného pásma. Nórsko malo po dlhšej chvíli sériu dobrých šancí a držali sa v útočnom pásme nezvyčajne dlho. Teraz sa však hrá opäť v obrannom pásme Nórska.
09:14
Nebezpečný teč pred bránou v podaní Zuccarella. Brankár Kickert istý s vyrazením puku.
08:35
Po vhadzovaní v strednom pásme sa píska zakázané uvoľnenie Rakúšanov. Vhadzovať sa teraz bude pred očami Kickerta.
08:32
Postavenie mimo hry v podaní Nórska. Hra je prerušená. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
08:00
Momentálne sa hrá dlho bez prerušenia. Ani jeden z tímov nemal výraznejšiu šancu, korčuľuje sa hore-dole.
06:16
Výborné napádanie Nórov. Avšak s nepresným zakončením sa prezentoval Rønnild.
05:35
Priestor aj pre Nórsko. Steen neprestrelil brániacich Rakúšanov.
05:00
Výborný Solberg pri mantineli, nenechal protihráča vyraziť smer nórska bránka.
04:20
Nóri vyhrali útočné vhadzovanie, no boli vyhnaní do stredného.
04:13
Wolf posiela puk popri mantineli, no iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nórska.
03:36
Séria nepresností v strednom pásme na strane Nórska. Rakušania sa to snažia okamžite trestať.
02:20
importantRakušania začali veľmi aktívne! Baumgartner sa pokúsil ešte o dorážku, brankár Nórska musel byť v permanencií!
01:45
Tvrdá strela od modrej, Haukeland si musí pripísať prvý zákrok.
01:32
Rakušania nasťahovaní v útočnom pásme. Zatiaľ sa im nepodarilo vymyslieť strelecký pokus.
01:20
Zakázané uvoľnenie Nórska znamená, že hra sa presťahuje pred Haukelanda.
00:55
Šanca na nórskej strane. Nørstebø sa nevyznamenal pri spracovaní puku v útočnom pásme.
00:05
Úvodné buly vyhrali Rakušania.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Nørstebø (A), Hansen, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Zuccarello, Thoresen (C), Brandsegg-Nygård – Martinsen, E. Salsten, Pettersen – Steen, Vikingstad, Berg-Paulsen (A) – Rønnild, H. Salsten, T. Olsen – E. Olsen.
Tréner: Tobias Johansson

Rakúsko: Kickert (Madlener) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Wukovits, Nissner, M. Huber – Zwerger, Rossi, Schneider (A) – Ganahl (C), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Rohrer, Thaler.
Tréner: Roger Bader

Rozhodca: Björk (SWE), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Yletyinen (SWE).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase MS v hokeji 2024 skupiny "A" medzi Nórskom a Rakúskom. Zápas sa bude odohrávať v Pražskej O2 Aréne. Úvodné buly je naplánované na 16:20hod.

Nórsko sa momentálne nachádza na 7. priečke tabuľky. Zverenci trénera Tobiasa Johanssona si zatiaľ pripísali iba jedno víťazstvo s Dánskom, zápas skončil stavom 0:2. Ak sa chcú udržať v elitnej skupine MS, musia zabojovať v tomto zápase s Rakúskom a Veľká Británia musí zaváhať práve s nimi a s Rakúskom.

Rakúsko sa momentálne nachádza na 6. priečke tabuľky. Zverenci trénera Rogera Badera vyhrali zatiaľ jeden zápas, a to prekvapivo s Fínskom, zápas skončil stavom 2:3. Dokázali získať aj jeden cenný bod po prestrelke s Kanadou (7-6pp), kedy dokázali Rakušania v poslednej tretine streliť 5 gólov a vyrovnať. V predĺžení im to už nevyšlo.

Zajtrajší zápas bude podľa stávkových kancelárií veľmi vyrovnaný. Oba tímy majú o čo zabojovať. Naposledy sa tieto tímy stretli v rámci medzištátnych zápasoch. 10.2.2024 Rakúsko prehralo s Nórskom po samostatných nájazdoch 2:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Rakúsko zdolalo Nórsko a živí šancu na postup