Košičania dosiahli takmer na vrchol. Na Svetovom pohári klubov skončili druhí

KAC Košice - ilustračná fotografia.
KAC Košice - ilustračná fotografia. (Autor: IM)
TASR|27. jún 2022 o 19:24

Spravili sme maximum, vravel kapitán Brutovský.

MODŘICE. Nohejbalisti slovenského majstra KAC Košice obsadili 2. miesto na Svetovom pohári klubov. Vo finále podľahli favorizovanému domácemu tímu Modříc 1:3.

"Spravili sme maximum. Prehra nás, samozrejme, mrzí, no Modřice triumfovali aj vďaka neporovnateľne lepším podmienkam, v ktorých fungujú," povedal smečiar a kapitán košického tímu Ján Brutovský pre TASR.

Najlepšie družstvá z jednotlivých krajín

Na turnaji sa predstavilo deväť družstiev z deviatich krajín, ktoré absolvovali zápasy jednotlivcov, dvojíc a trojíc.

Výsledky v skupinovej fáze znamenali súčty setov zo vzájomného trojzápasu.

Košický tím nestratil proti španielskemu Futnet Burriana ani set, následne si výsledkom 6:1 poradil s maďarským Balatonom.

S istotou postupu do ďalšej fáze podľahol domácim Modřiciam 1:6.

"Bol to veľmi kvalitný turnaj, na ktorom boli najlepšie družstvá z jednotlivých krajín. Postup zo skupiny sme potvrdili v úvodných dvoch zápasoch. Do zápasu s Modřicami sme zmenili zostavu, aby sme neodkryli karty pre prípadné vzájomné boje v play off.

Zápas s Rumunmi sme v jednotlivcoch prehrali. Rumuni hrali v laufe, prenieslo sa to aj do dvojíc. Tam vyhrali prvý set, potom sme však zabrali a striedaniami sme to dokázali otočiť. Otočili sme však nielen priebeh, ale aj svoje nastavenie v hlavách, čo sa ukázalo ako rozhodujúce," zhrnul Brutovský.

Podmienkami sú niekde inde

Vo vyraďovacej časti nastúpili postupne jednotlivci, dvojice a trojice. V prípade, že výsledok nebol 3:0 alebo 0:3, pokračovalo sa zápasom dvojíc a následne singlom.

Košický tím napriek sľubnému začiatku finálového stretnutia napokon nestačil na Modřice.

"Oni majú skvelé zázemie a je ťažké porovnávať podmienky u nich a u nás. Rozpočty, hráčske obsadenie aj zázemie sú niekde inde. Odohrali sme to, na čo máme.

V úvodnom zápase singlov sme síce zvíťazili a dúfali sme, že by sme sa v dvojiciach dostali na koňa, no prehrali sme. Modřice vyrovnali na 1:1, následne sme prehrali aj duel trojíc. Po ňom nasledoval ďalší zápas dvojíc, ktorý definitívne rozhodol o víťazstve domácich," uviedol Brutovský a dodal, že 2. miesto na Svetovom pohári klubov je pre KAC Košice skvelý výsledok.

Svetový pohár klubov 2022, výsledky KAC Košice:

Základná skupina:

Košice - Futnet Burriana (Šp.) 6:0

Košice - Balaton LK (Maď.) 6:1

Košice - Modřice (ČR) 1:6

Semifinále: Košice - Victory Kluž-Napoca (Rum.) 3:1

Finále: Košice - MNK Modřice 1:3

Nachádzate sa tu: