Černák s pluskou v napätom zápase, Ružičkovo Calgary sa priblížilo k play off

Hráči Calgary oslavujú gól.
Hráči Calgary oslavujú gól. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
Oh my Hockey|6. apr 2023 o 06:49

V NHL boli na programe tri stretnutia.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák bol na ľade pri prehre Tampy Bay 3:6 na pôde New Yorku Rangers. V napätom zápase plnom vylúčení zostal bez jedinej trestnej minúty.

Odohral 20 minút a 52 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránku a bodyček.

"Jazdci" ťažili z výborného vstupu do zápasu. V čase 10:21 mali na konte šesť striel a tri góly. Prvý a piaty gól strelil Chris Kreider a s 263 presnými zásahmi sa posunul v historických štatistikách Rangers na piatu pozíciu.

Veľmi dôležité víťazstvo zaznamenali hokejisti Calgary. Winnipeg zdolali 3:1 a s 89 bodmi sa na nich dotiahli v boji o postup. Jets momentálne držia pozíciu druhej divokej karty.

NHL - základná časť - 5. apríl:

NY Rangers - Tampa Bay 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Kreider (Tarasenko, Zibanejad), 8. Kakko (Chytil, K. Miller), 11. Motte (Goodrow, B. Schneider), 28. Motte (Lafreniere, Goodrow), 52. Kreider (Zibanejad, Fox), 54. Panarin (Zibanejad, Fox) – 11. Killorn (Sergačov, Kučerov), 28. D. Raddysh (Killorn, Hagel), 32. Hagel (Cirelli, Hedman)

Brankári: Šesťorkin 28/31 - Vasilevskij 31/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 52 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránku a bodyček/

Winnipeg - Calgary 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Connor (Ehlers, Dubois) – 27. Mangiapane (Backlund), 45. Duehr (Zadorov, Lewis), 51. Zadorov (Huberdeau, Mangiapane)

Brankári: Hellebuyck 32/35 - Markström 34/35

Anaheim - Edmonton 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 45. Terry (Benoit, Henrique) – 30. Kostin (Janmark), 33. Bjugstad (Kostin), 59. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins)

Brankári: Dostál 28/30 - Campbell 27/28

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Černák s pluskou v napätom zápase, Ružičkovo Calgary sa priblížilo k play off