Chára delovkou prekonal Haláka, Boston však predviedol parádny obrat

Zdeno Chára (číslo 33) sa so svojimi spoluhráčmi teší zo streleného gólu.
Zdeno Chára (číslo 33) sa so svojimi spoluhráčmi teší zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|2. feb 2021 o 06:45

Erik Černák sa vrátil do zostavy Tampy Bay.

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal v novom ročníku NHL druhý presný zásah, ktorý mal pre neho špeciálnu príchuť.

Štyridsaťtriročný obranca Washingtonu ním v 14. minúte otvoril skóre súboja proti svojmu bývalému tímu Bostonu. Capitals v zápase viedli už trojgólovým rozdielom, no náskok premrhali a prehrali 3:5.

Cassidy vyzdvihol svoju hviezdu

Obrat hostí režíroval dvoma gólmi český útočník David Pastrňák.

"Sme radi, že ho máme späť v zostave. Pastrňák je neustála hrozba, keď je na ľade. Vyzerá, že je ešte silnejší na puku a fyzicky je čoraz zrelší. Je fajn mať naspäť túto zbraň v našom útočnom mixe," radoval sa tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Dvadsaťštyriročný útočník strelil 182 gólov v 392 zápasoch NHL, v tabuľke hráčov do 25 rokov ide o šiesty najlepší štatistický výsledok v histórii súťaže.

V tomto veku nastrieľali viac gólov iba Alexander Mogiľnyj (184), Jari Kurri (232), Iľja Kovalčuk (254), Jaromír Jágr (263) a Alexander Ovečkin (269).

Český útočník David Pastrňák zaznamenal proti Washingtonu dva góly.
Český útočník David Pastrňák zaznamenal proti Washingtonu dva góly. (Autor: TASR/AP)

Chára zaznamenal štvrtý kanadský bod (2+2) v desiatom vystúpení v tejto sezóne. Washington však utrpel prvú prehru v riadnom hracom čase a v tabuľke Východnej divízie je druhý o skóre za Philadelphiou.

V drese Bostonu dostal šancu v bránke slovenský gólman Jaroslav Halák. Ten zlikvidoval 23 z 26 striel súpera, vďaka čomu dosiahol úspešnosť zákrokov 85,5%.

Černák bol dvakrát vylúčený

Úradujúci šampión Tampa Bay Lightning si poradil s Nashvillom 5:2. Do jeho zostavy sa po zranení vrátil obranca Erik Černák. Odohral takmer 19 minút dostal dva dvojminútové tresty a na brankára hostí vyslal dva strelecké pokusy.

Okrem Haláka a Černáka sa z víťazstvá tešil aj slovenský útočník Tomáš Tatar. Bodové štatistiky si síce nevylepšil, ale Montreal zdolal Vancouver 6:1.

Najväčšiu drámu prinieslo kanadské derby medzi domácim Winnipegom a Calgary. Hostia otočili z 0:2 na 3:2, ale v predposlednej minúte poslal zápas do predĺženia Mark Scheifele. Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy, ten rozdielový si pripísal na konto Johnny Gaudreau.

NHL - nočné výsledky:

Washington - Boston 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Góly: 14. Chára (Hathaway, Dowd), 14. Sprong (J. Vrána, Jensen), 29. Carlson (J. Vrána) – 33. Pastrňák (Marchand, Carlo), 47. Pastrňák (J. Zbořil, McAvoy), 54. C. Smith (Lauzon, N. Ritchie), 58. Carlo (Kuraly, Wagner), 59. Marchand (Krejčí)

/Zdeno Chára odohral 20:06 min, gól, tri strely na bránku, dve zblokované strely, Richard Pánik (obaja Washington) odohral 15:46 min, dva mínusové body, jedna strela na bránku, jeden "hit", dve zblokované strely/

/Jaroslav Halák (Boston) odohral 59:29 min, zneškodnil 23 z 26 striel, úspešnosť zákrokov 88,5%/

Montreal - Vancouver 6:1 (3:1, 3:0, 0:1)

Góly: 1. Suzuki (J. Anderson, Drouin), 7. Lehkonen, 17. Petry (Byron, Lehkonen), 28. Gallagher (Suzuki), 29. Petry (Perry, Kotkaniemi), 38. Toffoli (S. Weber, Petry) – 9. Gaudette, 52. Beagle (Motte, Edler)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:43 min, mínusový bod, dve trestné minúty, jedna zblokovaná strela/

Tampa Bay - Nashville 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Góly: 10. Palát (Stamkos, Rutta), 14. Gourde (T. Johnson, Cirelli), 20. B. Point (M. Joseph, Sergačov), 28. Stamkos (Hedman, Killorn), 60. Gourde (Goodrow) – 43. Tolvanen (Haula), 46. Mik. Granlund (Ellis, Josi)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:55 min, štyri trestné minúty, dve strely na bránku, dve zblokované strely/

New York Rangers - Pittsburgh 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 38. Rooney (Panarin, R. Lindgren), 52. Kreider (Fox, Panarin), 60. Panarin (R. Strome) – 10. Zucker (Ruhwedel, Malkin)

Winnipeg - Calgary 3:4 sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Connor (Scheifele, Wheeler), 14. Connor (Morrissey, Wheeler), 59. Scheifele (Pionk, Wheeler) – 21. Tanev (E. Lindholm), 47. J. Gaudreau (Välimäki, E. Lindholm), 54. Mangiapane (Hanifin, M. Tkachuk), rozh. nájazd J. Gaudreau

Domov»Hokej»NHL»Chára delovkou prekonal Haláka, Boston však predviedol parádny obrat