NHL: Boston odvrátil mečbal, Chára s gólom

Zdeno Chára pomohol gólom Bostonu k výhre v Montreale.
Zdeno Chára pomohol gólom Bostonu k výhre v Montreale. (Autor: TASR)
TASR|18. apr 2008 o 08:20

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins odvrátili prvý mečbal Montrealu Canadiens v 1. kole play off NHL, keď v piatom zápase série v noci ...

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins odvrátili prvý mečbal Montrealu Canadiens v 1. kole play off NHL, keď v piatom zápase série v noci na piatok vyhrali v Kanade 5:1, stav série znížili na 2:3 a zápas číslo 6 dostali späť do TD Banknorth Garden v Massachusetts. Hosťom k úspechu pomohol jedným gólom z presilovej hry aj slovenský obranca a kapitán Zdeno Chára, v tíme domácich nedostal šancu brankár Jaroslav Halák.

Nedarilo sa Minnesote, ktorá doma prehrala s Coloradom 2:3 a v sérii prehráva rovnakým výsledkom. Slovenské duo Marián Gáborík a Pavol Demitra sa nepresadilo, Branko Radivojevič nehral. V prípade, že v zápase číslo 6 uspeje v domácom prostredí coloradská lavína s Petrom Budajom, ktorý opäť nechytal, "slovenskí divosi" už môžu uvažovať nad štartom na svetovom šampionáte v Kanade v tíme reprezentačného trénera Júliusa Šuplera.

Duel Philadephie s Washingtonom (4:3) rozhodlo až druhé predĺženie, v 87. minúte sa na radosť domáceho hľadiska trafil Mike Knuble, Flyers v sérii vedú už 3:1. Mečbal na postup do druhého kola si vybojoval aj hráči San Jose, ktorí doma zdolali Calgary 4:3.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play off zámorskej hokejovej NHL:

Východná konferencia

Montreal - Boston 1:5 (1:0, 0:1, 0:4) - stav série 3:2, Zdeno Chára (Boston) 1+0

Philadelphia - Washington 4:3 po dvojnásobnom predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0) - stav série 3:1