Alexander Ovečkin a Washington Capitals.
Alexander Ovečkin a Washington Capitals. (Autor: Bill Kostroun - TASR/AP)
Sportnet|22. feb 2020 o 22:07

Černák nedohral zápas.

BRATISLAVA. Čakanie ruského útočníka Alexandra Ovečkina na jubilejný 700. gól v zámorskej NHL sa skončilo v sobotňajšom zápase Washingtonu na ľade New Jersey.

Siedmu priečku má na dosah

Kanonier Capitals v 45. minúte stretnutia vyrovnával na 2:2, keď presnou strelou príklepom prekonal brankára Mackenzieho Blackwooda. Washington však prehral s Devils 2:3. Slovenský útočník Richard Pánik v drese hostí nebodoval.

Ovečkin je so 700 presnými zásahmi aktuálne ôsmym najlepším strelcom histórie NHL. Na lídra tejto štatistiky Wayna Gretzkeho stráca 194 gólov. Naopak, na dosah má siedmeho Mika Gartnera (708) alebo šiesteho Phila Esposita (717).

Moskovský rodák zároveň patrí medzi najlepších strelcov aktuálnej sezóny profiligy. Dosiahol už 42 gólov, čo je iba o jeden menej ako strelili Američan Auston Matthews z Toronta Maple Leafs a Čech David Pastrňák z Bostonu Bruins.

Chára sa pobil

V jedenástich zápasoch NHL v noci na nedeľu sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti, no nebodoval ani jeden. Z víťazstva sa tešil útočník Tomáš Tatar, ktorého Montreal triumfoval na ľade Ottawy 3:0.

V obrane Senators sa predstavil Christián Jaroš, ktorého klub povolal pred zápasom z farmy v Belleville.

Krutý debakel inkasoval líder súťaže Boston vedený kapitánom Zdenom Chárom, Bruins prehrali na ľade Vancouveru 3:9. Fínsky brankár Tuukka Rask dostal šesť gólov, v 50. minúte prepustil miesto Slovákovi Jaroslavovi Halákovi, ktorý inkasoval trikrát.

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára tentoraz zbieral mínusové body (3), aj trestné minúty (4). Dostal ich za bitku s ďalším dvojmetrovým obrancom Tylerom Myersom, ktorého v 37. min už po niekoľkých sekundách poslal na ľad.

Tampa Bay podľahla domácej Arizone 3:7, duel nedokončil obranca Erik Černák. Odohral len desať minút a 39 sekúnd predtým, než zamieril do šatne so zranením dolnej časti tela. Jeho rozsah zatiaľ nie je známy.

Toronto s obrancom Martinom Marinčinom nezvládlo dôležitý zápas a prehralo doma s Carolinou 3:6. Pittsburgh prehral druhý zápas za sebou a opäť hladko proti súperovi, ktorý je mimo priečky zaisťujúce play off. Po Toronte nestačil na Buffalo 2:5.

NHL 2019/2020 - základná časť - 22. a 23. február:

New Jersey - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Bratt (Severson), 33. Simmonds (Bratt, Gusev), 59. Severson (Gusev) - 35. T. Wilson (Carlson, N. Bäckström), 45. Ovečkin (Kuznecov, Jensen)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8:48 min, zaznamenal mínusový bod a rozdal jeden bodyček/

Philadelphia - Winnipeg 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Laughton (Provorov, Braun), 10. Laughton (Braun), 35. Coutourier (Voráček, Niskanen), 50. Pitlick (Hagg, Braun) - 39. Morrissey (Scheifele, Ehlers), 44. Laine (Pionk, Wheeler)

Pittsburgh - Buffalo 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Góly: 32. Malkin, 58. Malkin (Hornqvist) - 1. Girgensons (Okposo), 7. Reinhart, 11. Eichel (Ristolainen, Reinhart), 46. Skinner (M. Johansson, Frolík), 53. Eichel (Dahlin)

NY Rangers - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Fast (Panarin, R. Strome), 38. Zibanejad (Panarin), 47. Fast (Trouba, R. Strome) – 18. J. Thornton (Meier, Ferraro), 34. J. Thornton (Burns, Labanc)

Ottawa - Montreal 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Domi (Byron), 11. Domi, 38. Byron (Kovaľčuk)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:53 min, dvakrát vystrelil na bránu a uštedril jeden bodyček. Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:01 min, vyhral jedno vhadzovanie, dve prehral, jednu na bránu súpera vyslal a dve zablokoval./

Toronto - Carolina 3:6 (1:0, 2:4, 0:2)

Góly: 20. Kerfoot (Muzzin, Kapanen), 34. Tavares (Barrie, W. Nylander), 36. Engvall (Barrie, Kapanen) – 26. Wallmark (B. McGinn), 30. Niederreiter (Nečas, Gardiner), 31. Foegele (Edmundson, J. Staal), 34. T. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 41. Foegele, 44. Nečas

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:03 min, uštedril jeden bodyček a prehral jedno vhadzovanie./

Arizona - Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

Góly: 18. Garland (Ljubuškin, Ekman-Larsson), 19. Keller (Goligoski, Stepan), 26. Söderberg, 32. Richardson (Hall), 53. Keller (Crouse), 55. Garland (Schmaltz, Hall), 59. Stepan (Garland, Keller) – 4. Cirelli (Killorn, C. Gaunce), 29. Palát (C. Gaunce, Gourde), 31. B. Point (Stamkos, Kučerov)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 10:39, uštedril jeden bodyček a pripísal si jeden plusový bod./

Nashville - Columbus 4:3 po s.n. (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)

Góly: 1. Johansen (Blackwell, Ellis), 11. Mikael Granlund (F. Forsberg), 39. Sissons (F. Forsberg), rozh. náj. Grimaldi – 21. Jenner (Gerbe, Matteau), 25. Robinson (Lilja, Gavrikov), 38. Bemström (Nutivaara, D. Savard)

Vancouver - Boston 9:3 (2:1, 3:0, 4:2)

Góly: 5. Stecher (Motte, Beagle), 12. Horvat (J. T. Miller, Toffoli), 26. Gaudette (Q. Hughes), 35. Pearson (Eriksson, T. Myers), 36. Eriksson (Horvat, Edler), 41. E. Pettersson (J. T. Miller, Stecher), 52. Toffoli (J. T. Miller), 54. Toffoli (Q. Hughes), 59. Virtanen (Edler, Stecher) – 8. Pastrňák (Grzelcyk), 47. Pastrňák (Krug, Marchand), 49. Wagner (Grzelcyk, Kuraly)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 17:45 min, odsedel si štyri trestné minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, uštedril jeden bodyček a pripísal si tri mínusové body. Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 13:32 min a zneškodnil päť striel s úspešnosťou 62.5%./

Vegas - Florida 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 12. Nosek (Reaves, Holden), 33. W. Carrier (Stephenson), 40. Pacioretty (Theodore), 41. R. Smith (Marchessault, Stastny), 59. R. Smith (Stastny, Nosek) – 4. Hoffman (Pysyk, Trocheck), 21. Dadonov (Barkov, Yandle), 46. Saarela (Hoffman, Dadonov)

Los Angeles - Colorado 1:2 po s. n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 5. Wagner (t.s.) – 37. Graves (Landeskog, Cole), rozh. náj. Donskoi