Jurčovi vyšiel štart v novom drese, strelil gól a pridal aj asistenciu

Tomáš Jurčo.
Tomáš Jurčo. (Autor: Archív SME - Gabriel Kuchta)
TASR|18. sep 2019 o 07:36

Slovák nastúpil v prvom útoku.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Jurčo strelil gól a pridal jednu asistenciu, jeho Edmonton však prehral v noci na stredu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL na ľade Vancouveru 2:4.

Pre 26-ročného útočníka to bol prvý zápas v drese Oilers od júlového podpisu zmluvy.

Jurčo nastúpil v prvom útoku Edmontonu, odohral takmer 14 minút a pripísal si aj plusku a tri strely.

Strelecky sa presadil v druhej tretine, keď pohotovo dorazil do siete puk odrazený od bránkovej konštrukcie a vyrovnal na priebežných 1:1.

Chcem, aby ma bolo na ľade vidieť, vraví Jurčo

Potom asistoval pri góle Patricka Russella na 2:1 pre Edmonton. Po stretnutí vyhlásili Jurča za druhú hviezdu zápasu.

"Na ľade som sa cítil skvele. Odohral som prvý zápas v sezóne, takže to bolo trochu náročnejšie ako počas rozbehnutého ročníka. Cítil som sa však fajn," uviedol Jurčo pre klubový web. S premiérou v novom drese bol spokojný.

"Tvrdo trénujem, snažím sa vydať zo seba to najlepšie, aby ma bolo na ľade vidieť. Je pre mňa dôležité hneď na začiatku sezóny sa dobre uviesť v novom klube.

Prehrali sme, ale pokojne sme mohli tento zápas aj vyhrať. Z individuálneho hľadiska to však bolo pre mňa veľmi dobré," pochvaľoval si slovenský krídelník.

Jurčo dostal pochvalu od trénera

Tréner Edmontonu Dave Tippett pochválil hru útoku Patrick Russell, Cooper Marody, Tomáš Jurčo, ktorý dal dokopy až v druhej tretine tesne pred gólom Jurča.

"Páči sa mi ako hrá Patrick Russell v posledných zápasoch. Marody ukázal určité zručnosti a Jurčo odohral naozaj dobrý zápas. Je vidno, že prišiel sem s tým, že sa chce prebojovať do prvého tímu Oilers.

Je zručný a v AHL v minulosti strieľal góly. Bude zaujímavé sledovať, či to dokáže aj o úroveň vyššie v NHL," povedal Tippett podľa klubovej stránke Edmontonu Oilers.

V ďalšom prípravnom dueli Toronto so slovenským zadákom Martinom Marinčinom podľahlo v derby Ottawe 1:3.

Víťazný debut v drese Dallasu má za sebou obranca Andrej Sekera, Stars vyhrali na ľade Minnesoty 2:1 po predĺžení. Sekera bol s časom 24:32 min. najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

• Los Angeles - Arizona 0:5

Domov»Hokej»NHL»Jurčovi vyšiel štart v novom drese, strelil gól a pridal aj asistenciu