Nemci zvíťazili v generálke na EURO nad Maďarskom, Chorváti zničili San Maríno

Nemecko v generálke na EURO uspelo nad Maďarmi.
Nemecko v generálke na EURO uspelo nad Maďarmi. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. jún 2016 o 20:19

Nemeckí futbaloví reprezentanti zvíťazili v Gelsenkirchene v generálke na EURO 2016 nad Maďarskom 2:0.

GELSENKIRCHEN. Nemeckí futbaloví reprezentanti zvíťazili v Gelsenkirchene v generálke na EURO 2016 nad Maďarskom 2:9. Úradujúci majstri sveta si tak napravili chuť po prehre 1:3 v prípravnom dueli so Slovenskom.

V Aufschalke aréne im v úvode neuznali gól pre údajný ofsajd a vedenia sa ujali až v 39. minúte po vlastenci Ádáma Langa. V druhom polčase, ktorý sa hral v hustom lejaku, spečatil nemecký triumf Thomas Müller.

Futbaloví reprezentanti Chorvátska sa pred EUR0 2016 naladili dvojciferným víťazstvom.

Rakúšania sa na EURO nenaladili najlepšie. Podľahli Holandsku.
Rakúšania sa na EURO nenaladili najlepšie. Podľahli Holandsku. (Autor: SITA/AP)

V sobotu na domácej pôde v Rijeke deklasovali San Maríno 10:0. Hetrikom sa blysli útočníci Mario Mandžukič i striedajúci Nikola Kalinič.

Futbalisti Rakúska prehrali v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred EUR0 2016 vo Viedni s Holandskom 0:2.

Futbalistom Francúzska vyšla generálka na domáci kontinentálny šampionát EURO 2016.

V sobotu si v Métach poradili so Škótskom hladko 3:0, keď všetky góly padli už v prvom polčase. O dva z nich sa postaral útočník Olivier Giroud.

Nemecko - Maďarsko 2:0 (1:0)

Góly: 39. Lang (vlastný), 64. Müller

Chorvátsko - San Maríno 10:0 (6:0)

Góly: 23., 36. a 38. Mandžukič, 59., 73. a 84. N. Kalinič, 20. Pjaca, 24. Srna, 40. Perišič, 50. Rakitič

Rakúsko - Holandsko 0:2 (0:1)

Góly: 9. Janssen, 66. Wijnaldum

Francúzsko - Škótsko 3:0 (3:0)

Góly: 7. a 35. Giroud, 39. Koscielny

Domov»Futbal»Reprezentácie»ME vo futbale»Nemci zvíťazili v generálke na EURO nad Maďarskom, Chorváti zničili San Maríno