Nebodovali ani na štvrtý pokus. Slovenský majster opäť vyšiel naprázdno

Švédsky Kristianstad bol znova nad sily Prešova.
Švédsky Kristianstad bol znova nad sily Prešova. (Autor: TASR)
TASR|8. dec 2020 o 23:09

Švédi zvíťazili v Prešove o päť gólov.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali aj vo svojom štvrtom zápase v B-skupine Európskej ligy, keď na domácej palubovke podľahli švédskemu IFK Kristianstad 22:27.

S nulou na konte sú naďalej na poslednom šiestom mieste skupiny.

Nasledujúci zápas v EL odohrajú 9. februára 2021 na palubovke francúzskeho Nimes.

Obrat po prestávke im nevyšiel

Domáci nemali ideálny štart do zápasu, ale od stavu 4:5 dokázali skóre otočiť a Hernandez upravil na nádejných 8:5.

Potom sa však k slovu dostali hostia, ktorí zlepšili defenzívu a vyťažili aj z nepresností Tatrana v zakončení.

Otočili na 8:12 a o štyri góly vyhrali aj prvý polčas - 11:15.

Prešovčania v druhom dejstve doťahovali manko, v 44. minúte Ben Abdallah znížil na 18:20, no viac im už švédsky tím nedovolil.

Kristianstad si v druhom polčase postrážil náskok, ktorý napokon navýšil na päť gólov - 22:27.

Európska liga, B-skupina

Prešov - Kristianstad 22:27 (11:15)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti - Rábek 2, Santos 1,Pacheco 6, Fech, Krok, Rečičár, Hozman, Fižuleto, Michalka 3,Grzentič, Hernandez 3, Jaballah 4, Carapkin 1, Ben Abdallah 2.Najviac gólov Kristianstadu: Nyfjäll, Gudmundsson a Halén po 5.Rozhodovali: Novikov, Rožkov (obaja Ukr.), TH: 3/1 - 1/1, vylúčení:2:2.

Ďalšie výsledky: Dinamo Bukurešť - Füchse Berlín 26:26 (12:14), Nimes - Sporting Lisabon 27:24 (16:12).

6. Prešov 4 0 0 4 96:122 0

Domov»Halové športy»Hádzaná»Nebodovali ani na štvrtý pokus. Slovenský majster opäť vyšiel naprázdno