NBA: LA Lakers vyhrali až po predĺžení, Bryant dal 48 bodov

SITA|15. jan 2008 o 07:18

WASHINGTON 15. januára (SITA) - Basketbalistom Washington Wizards sa podarilo zdolať lídra súťaže aj v odvetnom stretnutí ...

WASHINGTON 15. januára (SITA) - Basketbalistom Washington Wizards sa podarilo zdolať lídra súťaže aj v odvetnom stretnutí (v sobotu doma 85:78) a Boston tak prvýkrát v sezóne okúsil sériu prehier. Celtics po dosiahnutí méty 30 víťazstiev stratili dych a proti tímu z hlavného mesta strelili v priemere iba 80,5 bodu. "Okrem problémov v obrane nás tak trochu sužuje aj naša momentálna úspešnosť v útoku,“ vyjadril pocity z hry svojho tímu krídelník Ray Allen. Práve krídelná hra je ozdobou herného prejavu Wizards, duo Caron Butler a Antawn Jamison je najlepším krídelným tandemom súťaže s priemerom 43 bodov na zápas. "Naše pohľady sa upierajú na zisk titulu. Dúfame, že sa v marci vráti Gilbert (Arenas) a naša hra sa stane ešte nebezpečnejšou,“ ponúkol svoje vízie do budúcnosti 27-ročný Butler. Boston z posledných piatich duelov dokázal vyhrať iba dva, najbližšie bude chcieť lídra na jeho ihrisku potrápiť v stredajšom súboji dravý tím Portlandu.

Trail Blazers si urobili chuť pred dôležitým zápasom pohodlným víťazstvom v New Jersey, kde domáci Nets prepadli pri streľbe a prehrali 73:99. Najmladší tím súťaže sa rýchlo spamätal z nedeľňajšej prehry po dvojnásobnom predĺžení s Torontom, keď väčšiu zodpovednosť dostal na svoje plecia LaMarcus Aldridge. "Potrebovali sme získať pod kontrolu strategický priestor pod košom,“ ozrejmil dôvod premiestnenia ťažiska hry na 22-ročného hráča tréner Nate McMillan a pokračoval: "V zápase s Torontom chýbal našej hre ten správny pohyb, v našom prejave neboli momenty prekvapenia, všetko išlo po obvode. Chcelo to trochu priamočiarejší pohyb smerom ku košu.“ Aldridge dokázal trénerovi správnosť jeho voľby hneď úvodným košom celého súboja, Portland ním odštartoval úvodnú sériu 8:1, prvú štvrtinu vyhral 25:12 a v dueli napokon ani raz neprehrával. "Predviedli sme dnes viac ráznosti a keď sme sa už rozbehli, išlo to už takým tempom až do konca,“ zhodnotil hru svojho tímu Aldridge.

Po zranení Andrewa Bynuma zobral na seba väčšiu zodpovednosť v zápase Lakers na palubovke Seattlu Kobe Bryant, ktorý vo víťaznom zápase kalifornského tímu nastrieľal 48 bodov. Seattle už aj s uzdraveným Chrisom Wilcoxom (12 bodov za 17 minút) odohral proti novému lídrovi Západnej konferencie a držiteľovi momentálne najdlhšej víťaznej série vyrovnanú partiu, ten však mierny náskok aj vďaka sezónnemu maximu najväčšej hviezdy tímu v poslednej časti riadnej hracej doby zmazal a následné predĺženie napokon vyhral 8:6.

Výbornými výkonmi sa po návrate po zranení prezentuje Kevin Martin, ktorý po sobotňajších 25 bodoch do koša Indiany pridal v pondelok ďalších 39, pričom v oboch dueloch mu na to stačilo iba 28 minút. Na rozdiel od zápasu proti Pacers sa však Kings v pondelok mohli tešiť z výhry nad Dallasom, ktorú 2,4 sekundy pred koncom zariadil John Salmons. "Vedel som, že som pripravený vrátiť sa a hrať basketbal. Mám momentálne s trénerom dohodu, že môžem pomôcť tímu v každom dueli iba v 28 minútach,“ povedal 24-ročný hráč, ktorý svojmu tímu chýbal niečo viac ako mesiac v 17 dueloch.

Výsledky - pondelok:

Charlotte - Denver 119:116

Najviac bodov: G. Wallace 40, Okafor (13 doskokov) a M. Carroll po 19 - C. Anthony 35, Iverson 23, Camby 20 (23 doskokov), štvrtiny: 34:25, 33:43, 29:31, 23:17, 14 543 divákov

Boston - Washington 83:88

Najviac bodov: Garnett 23, Pierce 18, R. Allen 16 - C. Butler 21, Jamison 20 (10 doskokov), Stevenson 16, štvrtiny: 18:18, 19:17, 26:24, 20:29, 18 624 divákov

New Jersey - Portland 73:99

Najviac bodov: M. Allen 17, V. Carter a Kidd po 10 - Aldridge 20, Roy 16, Jack 15, štvrtiny: 12:25, 22:24, 19:19, 20:31, 14 242 divákov

San Antonio - Philadelphia 89:82

Najviac bodov: Ginobili 20, Duncan 18 (16 doskokov), T. Parker a Finley po 14 - W. Green 21, Iguodala 19, Dalembert 12 (20 doskokov), štvrtiny: 27:24, 25:22, 12:19, 25:17, 17 609 divákov

Utah - Milwaukee 98:87

Najviac bodov: Deron Williams 33 (10 asistencií), Boozer 21 (10 doskokov), Millsap 11 - Bogut 23 (10 doskokov), Mo Williams 21, Redd 16, štvrtiny: 24:22, 25:26, 22:24, 27:15, 19 911 divákov

Seattle - LA Lakers 121:123 po predĺžení

Najviac bodov: Collison 24 (18 doskokov), Durant 19, Szczerbiak 18 - Bryant 48, Turiaf 14, Fisher a Farmar po 12, štvrtiny: 29:28, 33:36, 29:23, 24:28 - 6:8, 13 452 divákov

Sacramento - Dallas 122:120

Najviac bodov: Kevin Martin 39, Salmons a Garcia po 22 - D. Harris a J. Terry po 25, Nowitzki 21, štvrtiny: 26:35, 29:22, 31:23, 36:40, 14 077 divákov

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: LA Lakers vyhrali až po predĺžení, Bryant dal 48 bodov