Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Nadal príde na turnaj majstrov, ale štart nepotvrdil

Rafael Nadal. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. nov 2019 o 13:39

Španiel bude od štvrtka trénovať v hlavnom meste Veľkej Británie

BRATISLAVA. Španielsky tenista Rafael Nadal v stredu odcestuje do Londýna, ale stále nevie, či sa predstaví na koncoročnom turnaji sezóny ATP Finals v britskej metropole.

Tridsaťtriročný ľavák podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou u osobného lekára Ángela Ruiza Cotorra v Palma de Mallorca, ktoré ukázalo, že aktuálnu svetovú jednotku trápi brušná distenzia (roztiahnutie brušnej dutiny, pozn.).

Radal negarantuje, že sa zotaví

Rodák z Malorky bude v Londýne od štvrtka trénovať a potom sa rozhodne, či zasiahne aj do súťažných zápasov.

Informáciu priniesol web španielskeho denníka Marca.

"Testy, ktoré sme urobili, nám ukázali zväčšenie brušnej dutiny. Ak by bol problém väčší, nedokázali by sme garantovať, že sa Rafa uzdraví. Za predpokladu, že sa problematické miesto zahojí, bude môcť hrať v Londýne," uviedol Cotorro.

Spokojný po ťažkej sezóne

Práve zdravotné ťažkosti Nadalovi v minulosti viackrát znemožnili štart na záverečnom podujatí sezóny, na ktoré sa kvalifikoval už pätnásty raz v kariére. Na titul z Turnaja majstrov však stále čaká.

"Už teraz som veľmi spokojný s mojou sezónou. Mal som ťažký začiatok roka po zranení, ale postupne som sa do toho dostal a stabilizoval svoju hru na vysokej úrovni. Som veľmi hrdý, že sa mi to podarilo," povedal Nadal, cituje ho portál atptour.com.

Španiel je druhou najstaršou jednotkou histórie po svojom veľkom rivalovi Rogerovi Federerovi a v tejto sezóne dosiahol viacero prenikavých výsledkov.

Dvanásty raz ovládol Roland Garros v Paríži, štvrtýkrát US Open v New Yorku a pridal aj deviaty titul z rímskej antuky na podujatí BNL D´Italia či piaty z tvrdého povrchu na turnaji Canadian Open v Montreale. Celkovo má bilanciu víťazstiev a prehier 51-6.

Súvisiace články