Maďari a Dáni sú stále bez prehry, z výhry sa tešilo aj Poľsko

Poľsko na MS v hádzanej 2021.
Poľsko na MS v hádzanej 2021. (Autor: Twitter IHF)
Sportnet, TASR|21. jan 2021 o 22:40

Žiaden z favoritov nezaváhal.

KÁHIRA. Hádzanári Maďarska sú na MS v Egypte naďalej bez prehry. V I. osemfinálovej skupine zdolali Brazíliu 29:23 a sú na čele tabuľky.

Španielsko si v dôležitom zápase poradilo s Nemeckom, ktoré zdolalo o štyri gól 32:28. Španieli si udržali trojgólové vedenie po prvom polčase.

Poliaci nedali šancu Uruguaju, ktorý zdolali jasne 30:16. Juhoameričania strelili v druhom polčase iba sedem gólov.

Poľsko je v I. skupine tretie a je stále v hre o postup do štvrťfinále, do ktorého postúpia zo skupiny dva najlepšie tímy. Na druhých Španielov stráca iba bod a pred štvrtými Nemcami je o dva body.

V II. skupine je bez prehry Dánsko, ktoré si poradilo s Katarom 32:23. O bod menej majú Chorváti. Tí si poradili s Bahrajnom 28:18.

Najtesnejšie sa skončil duel Argentíny s Japonskom, v ktorom Argentínčania zvíťazili 28:24 a v II. skupine sú priebežne tretí.

Dánsko - Katar 32:23 (17:12)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Maďari a Dáni sú stále bez prehry, z výhry sa tešilo aj Poľsko