Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovce zostávajú na tróne

Hádzanárky Iuventy Michalovce s trofejou pre majstra Slovenska. (Autor: TASR)
Rastislav Hríbik|Publikované 20. máj 2007 o 22:00

Na palubovke Dusla premenili východniarky hneď prvý mečbal. Zvíťazili 25:19, vo finálovej sérii 3:0 na zápasy a po tretí raz vyhrali najvyššiu súťaž.

ŠAĽA. Sladko sladúčko chutila hádzanárkam Iuventy Michalovce obhajoba slovenského titulu. Východniarky majstrovské oslavy spustili po roku znovu na palubovke najväčšieho rivala Duslo Šaľa, keď finálovú sériu opäť rozhodli v najkratšom možnom čase. Fanúšikovia chemičiek akoby to tušili, Michalovce hrali vďaka skupinke skalných priaznivcov prím aj v hľadisku poloprázdnej haly.

Šaľa bojovala, ale najúspešnejší slovenský klub (9 titulov) Michalovciam cestu za tretím titulom sťažiť nedokázal. Iuventa vyhrala 25:19, keď v polovici druhého polčasu viedla už desaťgólovým náskokom.

Netrápili sa

„Aj ja som čakal dlhšiu finálovú sériu, ale je pekné, že sme sa netrápili. Príjemný pocit môcť si dovoliť postaviť v závere finále aj hráčky z lavičky,“ šibalsky žmurkol tréner Iuventy Dušan Daniš, ktorému hráčky vystrihli aj populárneho hobla. Len mali problémy postaviť ho potom na nohy.

Siedmy slovenský titul v kariére ho tešil dvojnásobne. „Obhajoba je vždy ťažšia, ale sme zaslúžene znovu na tróne. Podľa mňa aj preto, že trénujeme viac a tvrdšie než ostatné tímy,“ nazdáva sa Daniš.

Braunová: Vyhral lepší

Šaľa v treťom finále viedla v sobotu večer len v prvej štvrťhodine. Potom ju nekompromisný michalovský stroj prevýšil zo všetkých stránok. „Uznávam, vyhral lepší. Ja som mala v tíme veľa hráčok, ktoré takéto dôležité zápasy ešte nehrali, ale aj tak to nemalo byť také jednoznačné,“ povzdychla si trénerka Dusla Darina Braunová.

„Mrzí ma, že sme znovu len strieborné, ale bez dostatku dobrých hráčok sa zlato získať nedá. A to už dnes viem, že žiadne veľké posily neplánujeme ani do budúcej sezóny,“ dodala sklamane.

Zlomom prvý zápas

Za zlom celej série označila Braunová prvý zápas, v ktorom Duslo v Michalovciach tri štvrtiny zápasu viedlo, no v závere náskok stratilo. „Len čo sme to otočili, Šalianky prestali klásť taký odpor. Už sme verili, že vyhráme aj druhý a tretí zápas. Hoci to nebolo také ľahké, ako sa zdá. V Šali sme začali nervózne obaja, ale my prvé sme sa nervozity dokázali striasť,“ myslí si brankárka Iuventy Lenka Krajcárová.

Bola pri všetkých troch tituloch Michaloviec. Rovnako ako Lívia Kalaninová, kapitánka Iuventy. „Tento chutí najlepšie. Aj preto, lebo nás na konci základnej časti chytila kríza a bolo ťažké nabrať sebavedomie. Som šťastná za všetky baby, že sme to dokázali a ukázali, že vieme hrať hádzanú. Boli sme suverénne najlepšie v lige, nemohli sme dopustiť iný scenár.“

Po dcérke najkrajší darček

Víťaznú trofej, za ktorú klub vypísal hráčkam odmenu 300-tisíc Sk, zdvihla nad hlavu ako prvá práve Lívia Kalaninová. Len deň po svojich 30. narodeninách. „Po narodení dcérky je to ten najkrajší darček. Po dvoch domácich víťazstvách sme však už naozaj verili, že celú sériu rozhodneme v troch due­loch. Ani pyžamá sme si do Šale nebrali,“ smiala sa Lívia. „A ešte pre jednu vec je môj naj­sladší. Bola som zranená a dlho nevedela, či sa vôbec stihnem dostať do formy. V Šali som tak zavŕšila aj boj samej so sebou.“

Fakty finále

Tretí zápas: Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 19:25 (9:15), najviac gólov: Pileková a Fečová po 4 - Cinová 5, Hriciková a Školková po 4, 800 divákov. Konečný stav série: 0:3

Zostava majstra SR: Lenka Krajcárová, Oksana Ploščinská - Martina Fajčáková, Veronika Pajtášová, Alžbeta Tóthová, Mária Hricíková, Daniela Gregorčíková, Marianna Cínová, Simona Čenčariková, Anna Dittelová, Lívia Kalaninová, Terézia Szöllösiová, Miroslava Kožuchová, Martina Školková.

Majstri SR

1993/94 Partizánske

1994/95 Šaľa

1995/96 Šaľa

1996/97 Šaľa

1997/98 Šaľa

1998/99 B. Bystrica

1999/00 Šaľa

2000/01 Šaľa

2001/02 Šaľa

2002/03 Michalovce

2003/04: Šaľa

2004/05 Šaľa

2005/06 Michalovce

2006/07 Michalovce

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.