1.Michal KwiatkowskiPoľskoTeam Sky24:23:54 h
3.Thibaut PinotFrancúzskoGroupama-FDJ+ 20 s
4.George BennettNový ZélandLottoNL-Jumbo+ 24 s
5.Dylan TeunsBelgickoBMC Racing
6.Georg PreidlerRakúskoGroupama-FDJobaja + 27 s

TATRANSKÁ BUKOVINA. Domáci Michal Kwiatkowski sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Poľska zaradených do kalendára World Tour.

Dvadsaťosemročný jazdec tímu Sky si udržal vedenie v piatkovej záverečnej siedmej etape z Bukovina Resort do Tatranskej Bukoviny (136 kilometrov).

V nej finišoval na šiestom mieste o dvanásť sekúnd neskôr za víťazným Britom Simonom Yatesom v drese Mitchelton-Scott.

Sklon aj 22 percent

Cyklisti v rozhodujúcej etape okrem iného dvakrát prekonali stúpanie Bukovinská stena, ktoré zahŕňalo aj pasáže so sklonom 22 percent.

Za Yatesom skončil druhý Francúz Thibaut Pinot zo zoskupenia Groupama-FDJ, tretí bol Talian Davide Formolo v drese družstva Bora-Hansgrohe.

Obaja mali manko dvanásť sekúnd.

Vyhral dve etapy

Majster sveta z roku 2014 Kwiatkowski triumfoval s náskokom 15 sekúnd pred Yatesom, tretiu priečku obsadil s odstupom 20 sekúnd Pinot.

9. víťazstvo

v tejto sezóne vybojoval Michal Kwiatkowski.

Pre Kwiatkowského to bolo 27. profesionálne víťazstvo v kariére, premiérové na domácom podujatí. Tento rok sa tešil z víťazstva už po deviaty raz.

Na Okolo Poľska vyhral aj štvrtú a piatu etapu. V aktuálnej sezóne sa tešil aj na etapových podujatiach Okolo Algarve a Tirreno-Adriatico.

Na pretekoch neštartoval ani jeden slovenský cyklista.

Domov»Cyklistika»Okolo Poľska ovládol Kwiatkowski, poslednú etapu vyhral Simon Yates