Pelé reagoval na Messiho, dojemný odkaz poslal cez sociálnu sieť

Lionel Messi a Pelé na spoločnej fotografii z roku 2012.
Lionel Messi a Pelé na spoločnej fotografii z roku 2012. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. dec 2020 o 15:15

Argentínčan dorovnal rekord legendárneho futbalistu.

BRATISLAVA. Gól Lionela Messiho v zápase proti Valencii (2:2) v 14. kole La Ligy bol v poradí 643. v podaní tohto fenomenálneho Argentínčana v drese FC Barcelona.

Historicky to znamená vyrovnanie rekordu Peléhe v počte presných zásahov v drese jedného klubu. Legendárny Brazílčan nastrieľal rovnaký počet gólov v rokoch 1957 - 1974 v brazílskom klube FC Santos.

"Príbehy ako tie naše o dlhoročnej láske k jednému klubu, sú vo futbale čoraz vzácnejšie. Keď tvoje srdce prekypuje láskou, je náročné zmeniť svoj smer. Nie je nič lepšie ako nachádzať sa na mieste, ktoré je naším domovom.

Gratulujem k Tvojmu historickému rekordu, Lionel. Ale predovšetkým gratulujem k prekrásnej kariére v drese FC Barcelona," napísal Pelé na Instagrame a pripojil fotografiu tešiaceho sa Messiho v barcelonskom drese.

Na obdivný status čerstvého osemdesiatnika zareagoval pochvalne v komentároch aj katalánsky klub:

"Je nám cťou vidieť vašu náklonnosť a uznanie nášmu kapitánovi aj celému klubu. Vaša láska k futbalu a najmä k FC Santos je príkladom pre všetkých, ktorí chcú vo futbale dokázať aspoň niečo z toho, čo sa podarilo Vám. Ďakujeme, Pelé!"

Oficiálny web FC Barcelona upozornil aj na zaujímavý reprezentačný fakt týkajúci sa Pelého a Messiho.

Legendárny Brazílčan je stále so 77 gólmi na čele poradia juhoamerických kanonierov v počte zásahov v reprezentačnom drese. Toľko ich nastrieľal v drese Bazílie.

Pri Messiho mene aktuálne figuruje 71 reprezentačných gólov, čiže Pelého má aj v tomto smere na dostrel.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Pelé reagoval na Messiho, dojemný odkaz poslal cez sociálnu sieť