Anglický súboj vyznel lepšie pre Arsenal Londýn. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. aug 2018 o 07:47

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1.

• Medzinárodný pohár majstrov - výsledky >>>

DUBLIN/FARO. Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v stredajšom zápase na prípravnom Medzinárodnom pohári majstrov nad konkurentom z anglickej Premier League a mestským rivalom FC Chelsea 6:5 v jedenástkovom rozstrele.

Skóre stretnutia, ktoré sa hralo v Dubline, otvoril v 5. minúte za Chelsea nemecký obranca Antonio Rüdiger.

Medzinárodný pohár majstrov: Arsenal Londýn - FC Chelsea (Najlepšie momentky): fotogaléria

2.8.2018

O desať minút nevyužil možnosť na zvýšenie náskoku Alvaro Morata, ktorý nepremenil penaltu.

Hráči Arsenalu vyrovnali až vo štvrtej minúte nadstaveného času zásluhou striedajúceho Alexandrea Lacazettea.

V záverečnom rozstrele uspelo prvých päť exekútorov na oboch stranách, rozhodnutie prišlo až v šiestej sérii.

V drese Chelsea zaváhal Ruben Loftus-Cheek, kým Alex Iwobi sa na strane Arsenalu nemýlil.

Medzinárodný pohár majstrov:

Dublin

FC Arsenal - FC Chelsea 1:1 (0:1, 1:1), 6:5 na strely z 11 m
Góly:
90.+4 Lacazette - 5. Rüdiger

Faro

Benfica Lisabon - Olympique Lyon 2:3 (0:2)
Góly:
59. Pizzi, 64. Marcelo (vl.) - 40. Marcelo, 45. Traore, 83. Terrier

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Vyrovnal až v nadstavenom čase, zvládol lepšie penalty. Arsenal vyhral anglický súboj proti Chelsea