Češky boli blízko k senzačnému postupu, trpkú prehru oplakali

Španielska hádzanárka Almudena Rodriguezová.
Španielska hádzanárka Almudena Rodriguezová. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. dec 2020 o 22:25

Rusky a Nórky postúpili bez zaváhania.

BRATISLAVA. České hádzanárky skončili na majstrovstvách Európy v Dánsku už po troch zápasoch v základnej skupine.

V pondelkovom stretnutí B-skupiny podľahli favorizovaným Španielkam 24:27, hoci mali kľúčový zápas veľmi dobre rozbehnutý.

Polčas vyhrali päťgólovým rozdielom a ešte v 41. minúte zápasu viedli 22:16. Následne však úplne prepadli v ofenzíve a strelili už len dva góly.

Španielky sa aj vďaka chybám súperiek dostali späť do zápasu, potiahla ich 12-gólová Carmen Martinová a napokon dosiahli prvé víťazstvo na šampionáte.

"Bohužiaľ, hádzaná sa hrá 60 minút a my sme ich výborne odohrali štyridsať. Nikto z nás si nemyslel, že to máme vo vrecku.

Cez prestávku sme si hovorili, že nevyhrávame a hráme zase od nuly. Asi vyhral skúsenejší tím," cituje portál idnes.cz slová Markéty Jeřábkovej.

Tá mala po ťažkej prehre slzy v očiach.

V druhom zápase skupiny potvrdili výbornú formu Rusky. Reprezentantky Švédska zdolali 30:26 a do ďalšej fázy turnaja postúpili bez zaváhania.

Rovnako sú na tom aj Nórky, ktoré zdolali Rumunky 28:20. Naopak, turnaj sa končí pre Poľky, ktorým v poslednom dueli nestačila remíza 21:21 s Nemkami.

4.Poľsko 301267:841

Poznámka: Tímy označené hviezdičkou postúpili.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Češky boli blízko k senzačnému postupu, trpkú prehru oplakali