+53,3 s (2)

32.

Ivona Fialková

+2:18,7 min (4)

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 32. miesto v stíhacích pretekoch na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Po štarte z nádejnej 13. pozície spravila v streľbe celkovo štyri chyby a napokon sa prepadla až za tretiu desiatku.

Zvíťazila Poľka Kamila Žuková, ktorá po štarte z 18. miesta ťažila z bezchybnej streľby. Nadviazala tak na svoju krajanku Moniku Hojniszovú-Staregovú, ktorá v stredu ovládla vytrvalostné preteky na 15 km.

Za Žukovou sa umiestnili Nórky Karoline Erdalová a Aasne Skredeová. Prvá po šprinte Lotyška Baiba Bendiková obsadila až jedenáste miesto.

Ivona Fialková mala bezchybnú prvú streľbu, po druhej ležke musela ísť na jeden trestný okruh. Na tretej streľbe pridala ďalšie dva nevybielené terče a z 11. miesta sa prepadla na 28. priečku.

Po jednej nepresnej streľbe v záverečnej stojke klesla na 33. miesto. V závere ešte zabojovala o vylepšenie pozície a predbehla Švédku Ellu Halvarssonovú.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Ďalšie poľské zlato na ME, Ivona Fialková si výrazne pohoršila